Ruotsalaisten kunnioitus esivaltaan romahtanut!

loppasuut

Miten tämä liittyy Karkkilaan ja Suomeen. Siten, että mitä naapuri edellä, Suomi ja lopulta Karkkila perässä. On syytä huolestua pohjoismaalaisten ennen niin korkean lainkuuliaisuuden ja moraalin romahduksesta.

Aiemmin yhtenä maailman sivistyneimmistä, vauraimmista ja rauhallisimmista maista tunnetun Ruotsin kansa on lakannut kunnioittamasta esivaltaa ja yhteiskuntajärjestystä. Onko taustalla kapitalismi, köyhyys vai ruotsalaisen koulujärjestelmän romahdus, kun tavalliset svenit, börjet, libethit ja muut pohjolan viikingit ovat luopuneet rauhallisesta, lähimmäistä rakastavasta kansanluonteestaan ja ruvenneet rettelöimään yhteiskuntaa ja omaa kansaa vastaan ennennäkemättömän väkivaltaisella tavalla, jopa ottaen kokonaisia kaupunginosia valtaansa niin, ettei virkavallallakaan ole turvallisesti sinne menemistä.

https://yle.fi/uutiset/3-9779632

0

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

        Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
        Maailman menoa
        215
        1022
      2. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

        Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
        Ikävä
        49
        864
      3. Mitä sä teet

        Juuri nyt?
        Ikävä
        98
        821
      4. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

        Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
        Maailman menoa
        213
        769
      5. Onko ikäerolla väliä?

        Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
        Ikävä
        67
        672
      6. Mitä kirjainta kaipaat?

        🤣🤣🤣🤣🤣
        Ikävä
        40
        576
      7. Panettaako sua

        Yhtään?
        Ikävä
        45
        570
      8. Miten vaikuttaa

        Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
        Ikävä
        64
        566
      9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

        Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
        Suomalaiset julkkikset
        2
        513
      10. Uusioperhe vai salasuhde?

        Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
        Ikävä
        77
        513
      Aihe