Pentti Linkola on täysin oikeassa

JärkeäKehiin

Afrikan loppumaton väestöräjähdys sinkoilee Eurooppaan omia haittatekijöitään monin eri
tavoin :
Ihmisoikeuksien varjolla järjestetty laiton maahantunkeutuminen, ihmissalakuljetus , sosiaaliturvan väärinkäyttö, huumeet, rikollisuus, terrorismi jne.

Maapallon luonto ja luonnonvarat eivät kestä ja riitä väestöräjähdyksen edessä . Euroopassa väestö ei enää lisäänny, eikä ole syytäkään , kunhan aiheeton kansainvaellus Afrikasta Eurooppaan estetään.

Jos väestöräjähdystä ylläpitävät maat eivät saa väestöräjähdystään kuriin , on sellaiset maat jätettävä täysin yksin selviämään ongelmistaan .
Haitallisten vieraslajien leviämisen estäminen on ulotettava kasvien ja eläinten lisäksi myös ihmisiin.

7

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 154

      Niinpä, Linkola on täysin oikeassa tässäkin asiassa. Humanismi on järjestellällistä maapallon tuhoamista. Ja tuo maailmanloppu, jota monet muutkin ovat ennustaneet, ei ala joskus tulevaisuudessa, vaan se on alkanut jo aikoja sitten.

    • Suhteellisuusteoria

      Jättiputkista, -palsameista ja lupiineista sekä mm. supikoirista on kokattu haitallisina vieraslajeina iät ja ajat, mutta onko yksikään niistä aiheuttanut Turun, Porin , Kajaanin jne . kaltaisia murheellisia ja vihaa herättäviä tragedioita ?

    • Ei tähän tarvita edes Linkolaa, mutta Linkola voi sanoa ääneen sen, mikä muilta on kielletty.
      Kautta aikain luonto on hoitanut itse haitta/ylituotannon, mutta kun maailma ja nyt erityisesti eu:n poliitikot ovat sitä alkaneet hoitaa, katastrofi alka olla viittä vajaa valmis.
      Loppunäytökset näytellään eu:n kansallisvaltioissa, siinä toiset rikastuvat ja loput kikytellään.

    • JärkyttäviäPoliitikkoja

      Ääriajattelijoiden hallitsema media demonisoi ainoat järkevät Puolan , Unkarin ja USA :n Trumpismin.
      Nähtävästi terroria ja kaaosta tarvitaan vielä paljon lisää niin Euroopassa kuin USA:ssakin kunnes pölkkypäisimpienkin poliitikkojen silmät alkavat avautua.

      Ja jos eivät silmät ala avautumaan ja median aivopesu ei mene enää läpi kansojen keskuudessa, tulee nykypolitiikalle kansoilta jyrkkä tuomio.

    • paskasta

      Meidänkö pitäisi suostua Allaheitten puukoniskuihin ja väkivaltaan?? Kyllä te sipilä, orpopoika ja olette sen saaneet aikaan, Hävetkää kyllä te suomalaisten vihaajat, isisin rakastajat, paskanpuhujat, kansan nöyryyttäjät, jotka olette piruja ihmisen muodossaa??

    • antimatu1

      Linkolahan on luonnonsuojelija ja suuri humanisti. Tavoitteena on että ihminen voisi elää luonnon kansa onnellisena sopusoinnussa. Nämä vihreät ovat terroristeja, joiden tarkoituksena on tuhota ekosysteemi ja aiheuttaa ihmiskunnalle suuri kärsimysnäytelmä. Siis susia lammasten vaatteissa. Vain hullu tai täysi pölvästi äänestää heitä.

      • fdsfdsgh

        Tuo on aivan totta. Linkola on demonisoitu ihmishirviöksi, koska hän on uskaltanut sanoa julki ne rajat, joissa ihminen voisi elää maapallolla muun luonnon kanssa tuhoamatta sitä. Linkola on demonisoitu, koska hän on suoraan sanonut, että ihmisiä on liikaa. Hän ei ole yhtynyt näennäishumanistien hymistelyyn, että kyllä se siitä väestö kääntyy laskuun, kun naisia koulutetaan, kyllä tiede ratkaisee ongelmat, uusia energiamuotoja kehitetään, blaa blaa blaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      616
      2320
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      27
      1156
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1128
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      8
      992
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      91
      893
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      875
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      91
      777
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      731
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      66
      587
    Aihe