Niinistö vs Putin

Putinia ei nähdä joka päivä kertoilemassa samasta asiasta,se on aina yksi tiedotus per case ja thats it!
Sale tuodaan vaunuun jopa kahdesti päivässä selittämään samaa asiaa.
16342
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ympäri pyöreitä naurettavuksia puhuu.
Ööö. Luulisin niin.
Ööö. Tietenkin. Asia. Voi. Olla. Myös. Toisin.

Äänestä
  • Tämä on huomattu jo vuosien ajan. Ukko on ihan hupiukko.

    Äänestä

  • Paidattoman messiaan on nähty lentää lihottelevan taivaalla joukko kaakattavia opetuslapsia perässään.

    Jotkut skeptikot väittivät opetuslasten olleen kanoja tai hanhia tai kurkia, mutta nuo vääräuskoiset ovat kuolleet hyvin nopeasti.

    Äänestä

Samasta asiasta ja koko ajan jutut muuttuu kuin höyrypään päässä.

Äänestä
  • Paidaton messias on ilmaantunut jo toistamiseen.

    Nyt paidaton messias kohosi vedestä sätkyttelevä kala kädessään

    Ihmettä todisti joukkio ihmisiä.

    Äänestä

jos putin pystyy hoitamaan venäjän kokoisen maan asiat, menisi kai suomi kätevästi siinä sivussa..

Äänestä
  • Kyllä Putin mielellään tulisi Suomeenkin lahtaamaan toimittajia ja demokratiaa puolustavia ihmisiä.

    Kyllähän varmasti putinisti-natseista Venäjän mafiajohto saisi tappajarenkejä venäläisyyttä Suomeenkin ajamaan.

    Äänestä

  • RuSSoOnNatsiSika kirjoitti:

    Kyllä Putin mielellään tulisi Suomeenkin lahtaamaan toimittajia ja demokratiaa puolustavia ihmisiä.

    Kyllähän varmasti putinisti-natseista Venäjän mafiajohto saisi tappajarenkejä venäläisyyttä Suomeenkin ajamaan.

    TS:n toimittajia ei lahdattaisi,heille löytyisi käyttöä.

    Äänestä

  • Putin ja russonatsit ampuvat ensiksi rehelliset ja totuudenpuhujat.

    Russotrollit he hoitelevat myöhemmin turhina kuluerinä ja parantumattomina idiootteina.

    Äänestä

Paidaton messias on myös todistettavasti ilmestynyt meren aalloista amfora-ruukku kädessään hämmästyneen joukkion seuratessa näytelmää.

Äänestä
  • Putinin maassa ei taida olla pakolaisturvakeskuksia? Ja sosiaaliholtokin on suomeen verrattuna aika kehno. Niin ihanan vapaata elämää ei muualla ole, kuin Suomessa. Leipää tulee ja taskurahaa saa seinästä, ei sen eteen tarvitse töissä raataa!

    Äänestä

  • Paidattoman messiaan kädessä rantavedessä lojunut ruukku muuttui ainutlaatuiseksi löydöksi ja mittaamattoman arvokkaaksi keramiikaksi.

    Tämä, jos mikä, on ihme ja ihmeteko!

    Toverit! Ihmeiden aika ei ole ohi!

    Äänestä

Paidaton messias on saarnannut väkijoukoille telepaattisesti.

Puheessa hän todisti kaiken olevan toisin kuin todellisuudessa.

Toverit, tämä on todellinen ihme.

Äänestä

Putlerin alamaiset ulisevat täällä kuin myrkkyä syötyä. Heidän on tehtävä propangan levittäminen kunnolla tai voivat tehdä itsemurhan ampumalla itseään niskaan.

Äänestä
  • Ehkei Putin tiedä itsekään mikä hän on: vepsä, venakko, mongoli, asperger, trolli, mölli, julli...

    Ainakin ex-vaimo ihmettelee, että minkä taruolennon kanssa onkaan ollut naimisissa ja pelkää henkensä puolesta.

    Putinin tuttavuus voi käydä hengen päälle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


servergulag kirjoitti:

Putinia ei nähdä joka päivä kertoilemassa samasta asiasta,se on aina yksi tiedotus per case ja thats it!
Sale tuodaan vaunuun jopa kahdesti päivässä selittämään samaa asiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu