Kun ihminen tulee uskoon, vaikka tv7 kautta. Mihin lahkoon hänen tulee liittyä. Onko Raamattu satua, kun siellä puhutaan seurakunnasta. Riittääkö, että katsoo joka sunnuntai saarnan esim. näistä linkeistä? Riittääkö pelastukseen moderni someseurakunta?
https://www.youtube.com/channel/UCjuBMdmWHLZw9YfNhVWjvng
https://www.youtube.com/user/Ergopad
https://www.youtube.com/channel/UCjuBMdmWHLZw9YfNhVWjvng
https://www.youtube.com/user/Ergopad
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kannattaa pysyä erossa Piipposlaisuudesta, Jantuslaisuudesta ja Hilvolaisuudesta.
Turha on katsoa ihmisiin, tulee katsoa Kristukseen. Maunon ja Juhan opetukset kohdillaan, tuskin virheettömiä, mutta veljiä Kristuksessa ovat.
Hanki Raamattu 1933/38, josta Pyhä Henki pääsee avaamaan koko Totuutta, kurkkaa myös alaviitteet (niitä ei enää kaikissa vkäännöksissä, tarkoitus ollut selventää Kristusta miten Hän löytyy myös vanhanLiiton profeetallisista Kirjoituksista).
Tv7 EI ole srk, parasta perille Taivaaseen jaksamisessa olisi Pyhien yhteys, vaika kourallinenkin uudestisyntyneitä Totuutta (Jeesusta) rakastavia joiden kanssa syntyisi luottamuksellinen Rukousyhteys! Kotona tai vaikka kellarissa (ellei puhtaita seurakuntia enää löydy).
Kun Jumalan Henki alkaa kehottaa sinua antamaan kastaa itsesi, upotuskaste vedeSSÄ JEESUKSEN Nimeen on RaamatullisApostolinen irtiotto maailmasta! Siunausta matkaan!!!