https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/supo-mtv-lle-turun-puukottajasta-vastaanottokeskuksesta-saatu-vihje-tutkittiin-terrorijarjeston-ihannoiminen-ei-ole-rikos/6547218#gs.nm0Htc8
Näinpä.
Terroristijärjestöjä saa ihannoida ja ylistää.
Mutta auta armias, jos sorrut vihapuheeseen mamuja/ matuja kohtaan. Silloin kyllä häkki heilahtaa.
Suomea ei pelasta mamutukselta enää mikään.
Näinpä.
Terroristijärjestöjä saa ihannoida ja ylistää.
Mutta auta armias, jos sorrut vihapuheeseen mamuja/ matuja kohtaan. Silloin kyllä häkki heilahtaa.
Suomea ei pelasta mamutukselta enää mikään.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Eli Hitlerin ihannointi olisi tuon kaavan mukaan ok, JESS Samoin Zyklon-B:n ihailu
Joutavaa selittelyä Supolta.
Totta puhut, mutta terrorisien ja muiden siihen ryhmään mahdollisesti kuuluvien vihamielinen arvostelu lienee rikos. Ei mahdu oikeustajuihin Suomalaisille.
Riippuu siitä, kuka ihailee. Jos ihalija olisi esimerkiksi Halla-aho, niin Suomi olisi sekaisin ja Halla-aho istuisi häkissä.
Samalla tavalla USA:ssa, jos ihailija olisi Trump, niin kenkää tulisi alta aikayksikön.
Oikeastaan ei ole kyse siitä mitä Supo tekee vaan siitä mitä sen on käsketty tehdä, eli mikä on sen toimeksianto.
Tälläkin keksukstelunavauksella pääsi jo taatusti SUPO:n tarkkailulistalle.
Vit..ut suomalaisista. Pääasia, että mamuilla/ matuilla on hyvä ja lämmin olla.
Stalinilla oli tapana sanoa, että syyllinen on saatu kiinni, keksikää sopiva rikos.
No siitä ihannoinnista pitää sitten tehdä uudella lailla se rikos. Yksinkertaista.
Annas olla jos Suomalainen ihannoi terroristeja.
Häkki heilahtaa..
Terroristijärjestön ihailu ei ole rikos, mutta se on rikos ja vakava sellainen, jos parrakas hattupäinen eläkeläisukko striimaa nettiin videoita. Ja tekee älypuhelimellaan muita vastaavia hirveitä tekoja. Joopa joo, on loogista.
https://www.youtube.com/user/PerttiNykanen/featured
Minä ihailen kansallissosialismia ja juutalaisten eliminointia.
Olispa uskonto, jonka perustaja on pedofiili.
Ja jos siihen uskontoon liittyisi vielä käskyt vääräuskoisten tappamisesta, kivittämisestä jne...
Kyllä kelpaisi ihannoida moista uskontoa.
Ai niin, mutta sellainen uskontohan on jo olemassa.
sen kritisointi on meillä rikos
Perustetaan nyt sellainen uskonto, saadaan oma pyhä sota aikaan. Onhan se vallan erikoista, että etnisen selityksen perusteella on mahdollista tehdä rikoksia: pedofiliaa, katkoa kauloja, puukottaa äitejä, ajaa Scanialla ihmisjoukkoon ja se ei sitten olisi kiellettyä tai noiden ihailu ei olisi kiellettyä.
Tällä päättelyllä voinee perustaa Adolf Hitler -uskonnon, joka palvoo Scaniaa, pedofiliaa, pitää naisia vankeina kotona ja vaatii pakkosynnytyksiä, raiskaa ulkomaalaisia, tekee sabotaaseja, väkivaltaa, suistaa junia, lentokoneita, sotkee paikkoja, tappaa kotielämiä syödäkseen ja ihan mitä sattuu, kunhan saa vaan poliitikoille ja supolle maksettua etukäteen keppostelujensa bonusrahat. Ns. mafian suojeluraha, sitä Supo nyt varmaankin odottaa, jos suomalaiset kylmän etnisesti perustaisivat Adolf Hitler -uskonnon. Onhan olemassa jo sellainenkin usko, Islam ja pthä Muhammed.
http://www.verkkopolku.net/view.php?asiakas=vyk&pageid=14
Kyllähän tällä perusteella nyt saadaan aikaiseksi se oma pyhä sota, rajat kiinni yms. Nimi voi olla vaikka ISLAM 2 tai Angela Merkel -uskonta.
Ranskan poliisi löysi tällä viikolla Pariisin no go alueelta, saint denisistä, panssarin torjunta basookan. Siiskö tankintuhoojan?
Kyllä supollakin hymy hyytyy kun vastaavia sota-aseita alkaa Suomen kamaralta löytymään. Isis-ihannointi on osa eu-tasoista sisällissotaa.
Juu, kyllä on julkaistu Suomen mediassakin. Ei tietenkään ole.
https://www.jihadwatch.org/2017/08/france-police-find-rocket-launcher-and-other-weapons-in-paris-no-go-zone-suburb
Helsingin+aseman+pihalle+pitäsi+olla+puukotusta+estävät+vartijat,+siellä+on+niin+tiivistä+ihmisjoukkoa.+Pukkottajien+liikkuminen+siinä+ei+anna+poliiseille+mitään+uskottavuutta.++Koittakaa+unohtaa+ne+suojelurahanne+ja+hoitakaa+sisäinen+turvallisuus,+ettei+kukaan+taas+kuole.+Supon++hommilla+on+100+%:nen+todennäköisyys+tulla+kadulla+tapetuksi.++Ukot+eri+erota+muuta+kuin+kuka+on+suomalainen,+puukkoa+ne+eivät+varmaan+edes+tunnista.+Täysin+epäuksottavat+järjestyksen+valtonta+Rautatieasemalla.
Eikös rautatien torilla ko. ryhmä majoittunut kuukausikaupalla? On kyllä jotain maksettu, kun eväkään ei mukamas-vartijoilla värähdä?
Mikä on supo, Sipilän ja hallituksen suojakilpi, jolle on annettu suojelurahaa erään uskonnollisen mafian suunnalta? Uskottavuus on kuin veteen piirretty viiva, häviää piirtäessä.
Sipilälle on maksettu tuosta huiputuksesta. On suomalainen kyllä tyhmä niitäkin on 5,5 miljoonaa, että tyhmyyttä riitää: Sipilän hommelit "Keisarilla ei ole vaatteita". Lehti kirjoitti tänään, että EU:lla on kovat paineet pakottaa sisään taas uusi satsi. Mitähän Keisari selittää ja mitä supo?
Noi saavat sitteen kai tehdä mitä tykkäävät, jos entisiin merkkeihin on luottamista?
Kyllä se on rikos jos ihannoija on suomalainen. Vaikkapa natsilippu kodin verhoina (jos näkyy ulos) saa viranomaiset puuttumaan asiaan.