Ihan epistä, heiii!
Hitler tappoi 6 miljoonaa, Turussa vain 2 kuoli!
Jiri.Nieminen.heiii
27364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Muslimit on tappaneet saman verran jo ihan lähihistoriassa. Mitäs suvakki siihen?
VALHEUUTISIA MUSLIMIT OVAT RAUHALLISIA JA HEIDÄN ISLMAN ON PARASTA!!!!!
ja vihaavet sekä tappavattoisiaan...shiiat ja sunnit.
http://aijaa.com/spYXP2 Siinä Johtaja jota kunnioitan
Ja Jokelan mies ampui jo kahdeksan lasta, nuorta ja opettajaa itsensä. Mites Kauhajoella, yksitoista. Eli osataan meilläkin, harjoittaa hyvin terrorismia.
Heiiiii! Mutta perst kamalia!
Muslimit tekevät tuhoa elinkaarensa aikana suhteessa enemmän kuin Adolf. Raiskaavat aaseja ja tappavat kotiäitejä sekä lapsia.
He ovat siis raiskanneet minut.
Stalin Hitler= Sipilä jos katsotaan kuinka paljon joku on aiheuttanut vahinkoa maalleen. Nämä kaikki yhdessä ovat aiheuttaneet vähemmän vahinkoa maapallolla kuin islamin uskonto.
Turku putoaa koko ajan listalla vauhdilla alaspäin.
https://www.thereligionofpeace.com/attacks/attacks.aspx?Yr=Last30
Pikaisesti laskien rauhanuskonto on tappanut pelkästään elokuussa jo 750 ihmistä ja haavoittanut 850 ihmistä.
Eli vihreiden tarkoitus on tappaa vielä 5999998 Suomalaista.
Ihan epistä, heiii!
Se oli sota, on siinä nyt perkele muutkin tappaneet kuin vain hitler..
Islam tappoi leviämisvaiheensa aikana 270 miljoonaa ihmistä alle sadassa vuodessa.
Liian vähän.
Tämän tyyliset aloitukset voisi poistaa. Näitä jo nyt ihan liikaa.
Joo...alkaa tuon natsikortin vetäminen jo väsyttää....Ei liity mitenkään tämän päivän terrorismihyökkäyksiin.
Ei pidä paikkaansa Hitler ei varmaan montaa tappanu ehkä se alaiset tappo.
300 000 miljoonaa muslimien tekemää murhaa alkaa olla lähempänä kuin kaksi miljoonaa?!
Stalin tappoi kuulemma paljon enemmän.
Vain 6 miljoonaa, eihän se ole mistään kotoisin. Mao tappoi 77 miljoonaa ja pitää maailmanennätystä tällä hetkellä. Muslimit varmaan pystyvät tuonkin vielä ylittämään.
"Se oli sota, on siinä nyt perkele muutkin tappaneet kuin vain hitler.." (Nimimerkki 56tyh56hy45g242 puolustaa hitleriä pienellä kirjoitettuna.. MIKSI? Miksi siis puolustaa eikä miksi hitler kirjoitettu pienellä. Eikö sittenkään arvosta häntä. kun pienellä kirjoittaa hänen nimensä.)
Kysymys on siitä kuka aloitti sodan. Hitler aloitti sen kostoksi häpeärauhalle kun hänen mukaansa juutalaiset saivat aikaan sen, että Amerikka liittyi sotaan Saksaa vastaan ensimmäisessä maailman sodassa. Kuka aloitti ekan sodan? Gavrilo Principko joka murhasi ampumalla Itävalta-Unkarin kruununperillisen, arkkiherttua Franz Ferdinandin ja tämän vaimon kreivitär Sophien Sarajevossa 28. kesäkuuta 1914 josta sitten kehkeytyi eka sota. Saksa hävisi sen mikä jäi kaivamaan Aatun mieltä joka sitten aloitti sen tokan sodan. Ovathan muutkin tappaneet se on totta mutta kuka aloittaa on se joka on syyllinen jos sattuu häviämään. Sotilasliitot ovat siinä mielessä vaarallisia että niistä seuraa maailman sodat. Varsovan liitto lakkautti itsensä mutta Nato senkun vaan haluaa laajentua. Sitten vielä kun on käynyt ilmi, että Naton salaiset armeijat tekivät terrori-iskuja Euroopassa ja syytti niistä kommunisteja, on mitä raukkamaisinta touhua ja nyt meillekin ollaan perustamassa salaista oikeisto reserviä varmaan kytkyksissä Natoon. Sama toistuu taas kun länsi suunnittelee hyökkäystä itään mitä se on tehnyt koko historiansa aikana. Sen historian mitä länsivaltoja Euroopassa ja Bysantissa on ollut. Vaikka Bysantti olikin ortodoksinen niin se voidaan laskea länsivallaksi. Minä luulen että tämän Turku false flag huijauksen takana on nämä Naton suunnitelmat. Suomen kansa on kohta kyykyssä ja sodassa Venäjää vastaan. Siihen kokoomuskin tähtää. Häpeäisi kun kaikki on jo paljastunut.
https://www.youtube.com/watch?v=fzd_G0j0Oz4
Minun käy kokoomusta sääliksi. Telkkarissa kerrotaan kuinka lapsille tulee puhua siitä kun joku puukottaa torilla ihmisiä. Ei lapsi tajua missä on Turun tori ellei asu siellä lähellä. Asuin aikoinani Turussa lapsena ja aina kun Kakolasta karkasi vankeja ja ihmisiä peloteltiin että ne kiipeävät nailon sukat päässä rännejä pitkin ihmisten asuntoihin. Meistä oli jännää pelätä heitä kun illan hämy laskeutui mailleen. Miksi lapsille täytyy kertoa. Siksi että samalla aikuiset tulevat lasten tasolle ja itsekin alkavat uskomaan seinälle maalattua pirua ja sallii kokoomuksen alkaa kuuntelemaan puhelimia ja seuraamaan nettiä ja tekstiviestejä, niin kuin se nyt estäisi todelliset terrori-iskut.
https://www.youtube.com/watch?v=VJMPN66FHwY
Selittäkää nyt sitten lapsillenne, että tämä olikin huijausta ja oikeat tekijät ovat jossain aivan muualla kuin siellä mihin jenkit hyökkäsivät. Siitä johtuu että meillä on noita pakolaisia.
Selittäkää miksi aivan oikein natsien hirmutekojen kritisoidaan, mutta ei kommunismin hirmutekoja? Kommunismin uhreja on miljoonia enemmän. Aivan kuin natsismi olisi ainoa paha maailmassa. On olemassa muitakin pahuuden pesiä. Selittäkää tämä juttu?
Itse näkisin syyksi tämän osin pinnan alla olevan kulttuurimarxilaisuuden länsimaissa. Se vaikuttaa joka sektorilla meillä Suomessakin. Se demonisoi ainoastaan natsit. Se jättää demonisoimatta kommunismin, sekä erään uskonnollispoliittisen systeemin. Korpeilla kun ei ole tapana nokkia toisten korppien silmää.
Islam terrorismin uhriluku kaikkiaan on 290miljoonaa ihmistä. Googlaamalla löytyy.
Kaksi on kuudenmiljoonan alku.
Miten hitler ja turku liittyy toisiinsa? Ei ainakaan terrorismin puolesta....Hitlerin aikana oli 2 maailmansota ja nyt puhutaan 2017 turusta....heiiii...Matut olivat hitlerinkin aikana yhtä tyhmiä kuin nyt...ihme juttu vaikka aikaa mennyt niin paljon jo hitlerin ajoista....