Eläintenpitokielto uhka puolisolla. Voinko silti

Pelottaa

Puolisollani on uhka saada eläintenpitokielto. Tehnyt vain töitänsä ja sen mitä pomo käskee. Tämä uhka ei liity meillä asuviin eläimiin ollenkaan. Koskaan ei ole meillä eläinsuojelu käynyt ja eläimet aina hyvin hoidettuja. Puoliso myös kohdellut kotona asuvia ja ystävien eläimiä aina hyvin ja tämä mistä uhka on saada on tosi lievä myös. En avaa tätä asiaa nyt enempää, koska kaikki vielä auki, mutta minulla on huoli että joudun muuttamaan eläinten kanssa muualle tai joudun jotenkin vaikeuksiin muuten, jos eläintenpitokielto puolisolle tulee. Onko kokemuksia? Olen aivan paniikissa.

1

425

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä muuttaisin pois jo senkin takia että puolisoni on käyttänyt väkivaltaa eläintä kohtaan.
      Olivat eläimet teidän tai ei, eläin jokatapauksessa kärsii saman määrän riippumatta siitä missä/oma vai ei/ jne. on tapahtunut. Siis itsekö hyväksyt kun ei ole sattunut "omalle kohalle".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      237
      3016
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      14
      1692
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      9
      1368
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      104
      1228
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      129
      1221
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      75
      1127
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1042
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1035
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      947
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      942
    Aihe