Pikajuna kiskoilta? Itämeren lautta tuhopoltetaan? Kerrostalo sytytetään alhaalta?
Mitä seuraavaksi?
TätäEiTapahdu
4161
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos siviilitiedustelulaki äänestetään kumoon niin kyllä varmaan joku 18 vuotias mamu sen tekee. Ajaa jumbojetin päin Raaden hammasta (Nesteen pääkonttori). Sitten nauraa päälle että siitäs saitte kun ette menneet kokoomuksen kelkkaan joka olisi voinut estää teon lukemalla sähköposti viestejä.
Minun 4 vuotias lapseni vinkuu koko ajan:" Äiti äiti, miksi punaista pantteria ei satu vaikka sitä lyödään vasaralla päähän." Lapsi on menettänyt turvallisuuden tunteen kun televisiosta näkee niin paljon väkivaltaa.
Al-Qaida (arab. القاعدة, al-Qā‘ida, suom. Tukikohta) on nimi, joka on annettu militantille ääri-islamistiselle terroristijärjestölle. Sitä pidetään vastuullisena moniin suuriin ja paljon uhreja vaatineisiin iskuihin, joista tunnetuimmat ovat syyskuun 11. päivän terrori-iskut New Yorkin World Trade Centerin kaksoistorneihin sekä WTC7-rakennukseen.
https://www.youtube.com/watch?v=8W3y3Qh8R1s
Al-Qaida ajettiin teatraalisesti alas ja luotiin ISIS - jolla voidaan operoida turvallisesti Euroopassa ja Lähi-idässä.
Israelin luomus.
Ja ajateltavaa syyskuun 11. 2001 iskusta:
Pyörteet puuttuivat:
https://youtu.be/wzmnNXmRFSs?t=367
Höttöä, joilla leikattiin massivista teräsrakennetta:
https://youtu.be/wzmnNXmRFSs?t=1432