sillä 58% kansasta on Halla-ahon linjoilla, ja noin 80 prosenttia suomalaisista, on sitä mieltä, että kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneet on eristettävä muusta yhteiskunnasta ja heidät on poistettava nopeammin maasta.
Turpaan on tullut!
Turpaan on tullut!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Muutto Ruotsiin vaan.
Juu, sinne ne suvakkiluuserit kuuluu.
Kerätäänkö kolehti bussimatkaan niille?
J. Vartiainen kauhistelee Halla-ahon ehdotusta heittää sakki autiolle saarelle. Juhana pääsi jeesustelemaan kerrankin sydämensä kyllyydestä. Miten tuollainen voitaisiin tiputtaa maan pinnalle ja konkurssiin?
Tässä Juhana Vartiainen pääsi saarnaamaan taas.
http://www.hs.fi/politiikka/art-2000005339423.html
On hyvä mieli että turun tapahtumasta oli myös hyötyä. Lapsillamme on ehkä vielä toivoa elää turvallisessa suomessa. Harmi että tarvittiin tälläinen terrori-isku ihmisen herättelemiseksi. Mutta näin se vaan usein menee että tajutaan liian myöhään. On upeaa lukea että kansa on kääntynyt oikeean suuntaan ja saadaan tämä kauhea hulluttelu loppumaan vihdoin. Suvaitsevaiset on vähemmistö onneksi ja pienenee jatkuvasti. Me ei tarvita suomeen ihmisiä jotka ei omiaan puolusta ensisijaisesti
Kaikki maahanmuuton puolustajat tulevat menettämään työpaikkansa eduskunnassa. Ja se mikä on varmaa niin ennen vaaleja ehtii tapahtua vielä lisää maahanmuuttajien tekemiä murha-iskuja ja se lisää aina sitä oikeaa hyvää kannatusta joka vie suomea eteenpäin. Upeaa lukea että synkät ja mieltä alentavat suvaitsevaisten asenteet on huvenneet romukoppaan eikä heistä enää juuri kuulu.
80%+kansasta+haluu+laittaa+matutulvan+omille+leireilleen+keskelle+metsää.+Tämä+kuulostaa+mieltä+ylentävältä.+Jopa+valtaosa+vihreistä+kannattaa+jo+tiukkaa+maahnmuuttoa+sekin+oli+lehdessä+tänään.
Maahanmuuttajathan kuuluu muuttaakin ruotsiin jo nimensä puolesta: Ovathan he :Maahanmuuttajia....Tai maahantunkeutujia.....tai oikeasti:Haittamuuttajia.