pienet alkoholipullot,

onko tietoa saako alkosta ostaa pieniä 0.04cl pulloja, Ajattelin viedä maistiaisia suomalaisista alkoholivalmisteista, esim, salmiakki , karpalo, lakka ym, likööreitä/viinoja
31184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jo on pieni, noin satakertaa isompia eli 3-5 cl on ollut jotain laatuja.
Löytyy kyllä kaupan sivuiltakin.

Äänestä
  • Pikkupulloja on vaihteleva valikoima Alkossa ja ulkomailta löytyy pikkupulloihin erikoistuneita alkoholikauppoja - Suomesta ei.

    Lakkalikööri ja Koskekorva Salmiakki löytyy aika monesta Alkosta pienenä pullona.

    Äänestä

Kysy Alkosta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juopotella kirjoitti:

onko tietoa saako alkosta ostaa pieniä 0.04cl pulloja, Ajattelin viedä maistiaisia suomalaisista alkoholivalmisteista, esim, salmiakki , karpalo, lakka ym, likööreitä/viinoja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu