lainasta, siis siitä jonka Kokoomuksen Katainen otti ulkomailta ollessaan vvministeri ja antoi sitten ne rahat isommalla korolla Kreikkaan?
Paljonko on tullut jo voittoa siitä Kataisen
Kreikalle_myöntämästä
4289
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tarkoitatko nyt sillä Katalaiselle itselleen?
Ei senttiäkään!
Eikä tulekaan, ainakaan ennen vuotta 2022, johon asti Kreikalle myönnettiin lainan lyhentemättömyysaikaa, ja johan se päätettiin aikaa sit et ennen totakin päätöstä "tienatut" tulot tilitetään suoraan takas Kreikalle! :)
"Hei, me tienataan tällä!" : Maailmankaikkeuden suurin kusipää.
Maan tavan mukaan mitä huonommin politiikko onnistuu sen parempi "kiitosvirka" hänelle järjestetään. Saavat Mersun vaikka ei edes Eliteä olisi ansainneet.
Eikös siitä tullut joku 32.000 egee/kk kulukorvaukset ja kiva virka Brysselissä? Easy money.
Enää ei Jygä hikoile kansan eikä eduskunnan edessä kuten teki silloin kun Saksan pankeille palomuureja rakenteli. IKINÄ en ole nähnyt poliitikon olevan niin fyysisesti sairaan näköinen ja hermostunut hikoilija kuin silloin kun esitteli hänen ja Jutan saavutuksia 200 helposti vedätettävälle, joilta ei löytynyt selkärankaa kyseenalaistaa parissa yössä tehtyä pikalainaa.
Ulkomaalaisten paras kantasuomalaisten omaisuuden vedätys 2000-luvulla oli Elop ja kantasuomalaisten maansamyyjien ja omaneduntavoittelijoiden kärjessä on Jygä.