Ruotsissa taas raiskausaalto

76767

11

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • FolioMulder

      Poliisi ei näköjään enää piittaa kantaruotsalaisten turvallisuudesta siellä pätkän vertaa, aivan höpöksi muuttunut.

      Ihmettelen vaan, milloin Ruotsalaiset alkavat jalkautumaan joukoin, eivät edes mieltäään osoita !

      Ja tapahtumista ei kohista lehdissä, koska Ruotsidemokraatit saa taas lisää ääniä.

      Eihän siellä pian äänestä kuin haittamamut ja suvakit muita puolueita.

      • Eitodellista

    • RuotsistaPASKAmaa

      Koko Ruotsissa tehdään (Siis raiskaus ei tapahdu, vaan se tehdään!) muuten noin 7000 raiskausta vuodessa mikä tekee lähes 20 raiskausta päivässä! Käytännössä kaikki raiskaajat ovat maahanmuuttotaustaisia. Ruotsi olikin ennen monikulttuuristumistaan maailman turvallisin ja rauhallisin maa myös naisille!

      • kaikenlaisia.selityksiä

        Se johtuu vihreiden mukaan siitä, että ruotsalaiset naisset on rasisteja,ilmoittavat herkemmin raiskauksesta jos raiskaaja on matu.


      • HerranHaltuun

        Ruotsi on jo tuhottua aluetta suurelta osin.


      • Ilmoitaitse

        Höpö höpö liki kaikki raiskaukset ovat perus svenssoneiden tekemiä - ulkolaiset tekevät vain pienen osan raiskauksista. Suurin osa maahanmuuttajien raiskaamista on maahanmuuttajia - tämä vääristää tilastoa.


      • Mtkmtk

        Taidat olla mielenvikainen.


    • Aina tuolla ruotsilla menee paremmin kuin meillä, alkaa jo kyllästyttää kansojenkodin jatkuva menestys ja ylistäminen.
      Tarttis varmaan tehrä jotain ja pikapuoliin.

    • kannattaaaa

      Raiskaa ruotsalainen tyttö, saat jäädä Ruotsiin hotellivankilaa, täysihoito ja terveydenhoito.
      Irakilainen vankila voi olla toisenlainen.

    • ihmettelijä2

      Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?

    • lknkjbhhh

      Kyllä Ruotsissa on tuuli kaiken suvaitsevaisuudesta selvästi kääntynyt. SVT (vastannee yleä) uutisoi tänäänkin sairaaloiden turvattomuudesta. Ovet pidetään lukittuna ja vahvasti vartioituna. Sairaanhoitajat saavat näiltä hoitoon tulevilta (ampumisissa haavoittuneita on useita joka yö) rikollisilta jatkovasti mm raiskaus- ja tappouhkauksia.
      Aika monta kouluakin paloi juuri ennen koulujen alkua ja niitä autohalline palojakin on taas aloitettu uutisoimaan. Välillähän niitä pimitettiin, kun katsottiin että juuri uutisointi innostaisi sytyttelemään mm autoja.
      Enitenhän ne levottomuudet toistaiseksi hankaloittavat juuri niitä aikaisempientyöperäisesti maahan muuttaneiden elämää, kun asuvat samoila alueilla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      630
      2408
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      29
      1187
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1138
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      10
      1036
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      935
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      885
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      93
      795
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      741
    10. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      29
      673
    Aihe