http://m.iltalehti.fi/kotimaa/201708282200355755_u0.shtml Ja on huolestuttavaa jos muslimit joutuvat heti luterilaisen kirkon piiriin jossa on harhaoppia ja kaikkea muuta kuin oikeaa raamatun mukaista kristillisyyttä. Lisäksi se että liityt kirkkoon jne ei tee ketään kristityksi kuten raamattu sen määrittelee. En sano etteikö yksittäistapauksia ole jotka oikeasti uudestisyntyy muslimeista kuten raamattu kristillisyyden käsittää. Mutta valitettavasti moni kääntyy täysin valheellisesti jotta se edesauttaisi maahan jäämistä jne. Nämä kirkkoherrat on sellasta sakkia usein etteivät ole itekään uskossa;) poikkeuksiakin on juu mutta kyllä luterialaiden kirkon papit on lähes yhtä ulkona kristillisyydestä kuin luterilaidet muutenkin. Suomi ei ole kristillinen kansa vaan täällä on yli 5 miljoonaa pakanaa. Se on kylmä todellisuus. On hienoa toki aina kun ihmisiä aidosti tulee uskoon ja jättävät vanhan elämän oikeasti taakseen kun uudestisyntyvät, uudestisyntyminen on toki myös erilainen eri ihmisillä mutta kyllä se elämän kokonaiskuva muuttuu ulospäin nähtävästi jos oikeasti käännytään oikealle tielle:)
Muslimeita kääntyy kristityiksi
Äläluotasokeasti
15452
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
uskoo ken tahtoo?
Muslimi on umpi valehtelija kääntyessään kristinuskoon. Kun käsky ja tilaisuus tulee se puukottaa.
.
Muslimiin ei koskaan pidä luottaa.
Jos tarjouksena on ilmainen siisti koti ja laskusi maksetaan.,..kääntyisin
varmaan itsekin. Onneksi suomalaiset ovat nöyrää ja typeränsorttista
kansaa ja suostuvat maksumiehiksi. Herra johtajamme toki suuressa
viisaudessaan tietävät kaikki paremmin kuin rahvas....
Muslimista ei voi tulla aitoa kristittyä, kuka tahansa voi ruveta valekristityksi, jos sillä sitten saa oleskeluluvan.
Se on hyvä. Lähetetään ne takaisin niin ehkä muslimimaistakin voi joskus tulla jotakin hyvää.
Entäs mistäs lähtien kenenkään uskonto on ollu pätevä syy saada turvapaikka?!
Varsinkin jos sitä uskontoaan muuttaa VASTA SITTEN, kun ON JO jossain turvalliseksi luokiteltavassa maassa turvapaikkakäsittelyssä? :)
hahahahhahahahahahahaaaaaaa hyvä huuli sanoi muuli kun hyvän huulen kuuli---muslimi kristityksi
Nuo matut jotka kääntyvät Suomessa muslimeista kristityiksi ovat täysin säälimättömiä omia kotimaahan jääneitä sukulaisiansa kohtaan.
Kun Irakissa leviää tieto että joku Mahmud on täällä kääntynyt kristityksi, alkaa Irakissa kova vaino Mahdmudin vanhempia ja sisaruksia kohtaan. Silloin kun ei päästä kostamaan suoraan Mahmudille. leikkaamalla hänen kurkkuansa auki, niin kostetaan samalla mitalla tämän lähisukulaisille.
Kääntymisen johdosta voisi kirkko tarjota kunnon porsaan pihvit. Uudet seurakunnan jäsenet voisivat tuntea näin olevan tervetulleita kristityiksi.
Muslimille on kunnia-asia valehdella viholliselleen. Heillä on jopa sille oma terminsä.
Muslimit tappaa kristittyjä Irakissa ja Syyriassa.
https://www.suomenuutiset.fi/monikulttuuriset-uutiset-juontajana-sebastian-tynkkynen/
On syytä tarkistaa, ettei kirkko syyllisty pakolla käännyttämään muslimeita kristityiksi.
Kirkko on tarjonnut suojapaikkaa ehkä tehdäkseen käännytystyötä. Kirkon toimet on syytä tutkia.
Ovat ottaneet Soinista oppia....hillotolpasta on vaikea luopua. Sianlihan syöntitesti osoittaa aidon kääntymisen.
Kylläpä on kyynistä porukkaa. Suomessa vallitsee uskonnon vapaus. Tunnen itse pari ex-muslimia, jotka ovat kääntyneet kristinuskoon. Pitäisikö heidät lähettää kotimaahansa kuolemaan!!
Joukossa on varmasti teeskentelijöitäkin, mutta perusolettamus ei saa olla, että he tekevät sen vain turvapaikan varmistamiseksi.
Erityisesti muslimeille tuohon kääntymiseen liittyy niin paljon tuskaa, että se ei ole helppo päätös niin kuin useimmat ajattelevat.
Tottakai taqqiya on myös tosiasia eli islamin edistäminen vaikka valehtelun avulla. Kiinnostus uskon vaihtumiseen on tietysti syytä tarkastella pitemmällä tähtäimellä.
On se veikeetä et vasta siinä vaihees kun pakkopalautuksetkin olivat astuneet jo ajat sitten voimaan... He ovat niin rehellisiä sen uskonsa kanssa että...