Hienoa, että Kokoomuksella on pormestari!

https://svenska.yle.fi/artikel/2017/08/28/vapaavuori-problemen-med-svenskprakig-hemvard-maste-atgardas

Helsingin pormestari on ottanut ruotsinkielisten asiat hoitaakseen. Ruotsinkieliset palvelut tulevat hyvin hoidetuksi. Suomenkielinen kokoomukselainen ei niitä tarvitse, hänen osuudekseen jää pelkästään maksaminen. Olisiko kuningas Vapaavuori RKP:n asialla?
11208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

J vapaaajattelija kääntyy muslimiksi ja rakennuttaa helsinkiin miljoonia maksavan moskeijan mannerheimin patsaan tilalle, se siirrteään johonkin syrjään vihreiden vaatimuksesta. helsinkiläiset tietenkin maksavat ilomielin koko lystin, onhan pääkaupunki koko euroopan muslimien kulttuurikeskus.

Äänestä

Hyvä että Vapaavuori hoitaa myös meidän ruotsalaisten asiat, se kuuluu toki pormestarin työhön.
Olisi outoa ja väärin mikäli jättäisi jonkun vähemmistöryhmän asiat hoitamatta.
Kokoomuslainen pormestari on kaupungille paras, johan tuo nähtiin Pajusen kaupunginjohtajan pestin aikana, Helsinki kukoisti ja kasvoi kaupunkina, asiat tuli hyvin hoidetuksi.
Kokoomuslainen on aina hyvin sivistynyt ja laajakatseinen ihminen, on onni kun meillä tässä kaupungissa on kokoomuksella suuri valta ja enemmistö.

Äänestä
  • Aloittaja

    Likat seuraavat mielenkiinnolla, kuinka kuningas Jan piikaprojektin hoitaa?
    Ruotsinkielisissä kouluissa PK- sudulla aloitti 900 oppilasta ekalla. Toivottavasti eivät kaikki livahda Hankenille, jotta kodinhoitoon riittää tekijöitä.

    Pakkoruotsin avulla ei demaripiikoja enää tule, koska demareiden äänestäjät ovat niin iäkkäitä, etteivät saa lapsia.

    Kuningas Jan saattaa tietysti veronmaksajien rahoja tuhlata ruotsinkielisellä piikakurssilla?
    Kokoomuslainen ja suomenkielinen ei kuitenkaan palvelua tarvitse, joten mitään ei tarvitse tehdä asian hyväksi, jollei ruotsinkieliset pysty asiaa keskudestaan hoitamaan.

    Äänestä

  • Samaa mieltä, Vapis on hyvä pormestari, olisi ollut aikanaan myös paras mies kokkareiden johtoon. Siinä on jäpäkkä kaveri joka hoitaa hommat parhain päin.

    Äänestä

Aloittaja

Tänne ne suomalaisten verorahat menevät:
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201708282200354716_u0.shtml
Kaikki on pois vanhuksilta ja lapsilta!
No, pääasia, että saadaan nuo maasta pois äkkiä mutta että ihan yksityiskoneella viedään jotkut? Minkähänlaiset tarjoilut koneessa ovat?

Äänestä
  • "...mutta että ihan yksityiskoneella viedään ...."
    6600 matkustajaa, 17 flygaria...joo, jokainen omalla....

    Äänestä

Osa viedään yksityiskoneella lukee tuossa, jos osaa lukea.

Äänestä

Nyt on vässykka kokoomus Niinistö Trumpin vieraana itse kutsuttuna. Alkaako tästä kokomuksen kiero pressapeli ......no alkaa. Niinistö on saamaton maamme asioissa. Sille on tärkeää kukkaset ja onko kylmää vai kuumaa.
Kun kokoomus on pois halituksesta silloin alkaa suomen omaisuuden takavarikointi.

Äänestä
Aloittaja

Aivan sama, millä koneella viedään, kunhan RKP:n tänne kutsumat terroristit häipyvät.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


old_profile_95957 kirjoitti:

https://svenska.yle.fi/artikel/2017/08/28/vapaavuori-problemen-med-svenskprakig-hemvard-maste-atgardas

Helsingin pormestari on ottanut ruotsinkielisten asiat hoitaakseen. Ruotsinkieliset palvelut tulevat hyvin hoidetuksi. Suomenkielinen kokoomukselainen ei niitä tarvitse, hänen osuudekseen jää pelkästään maksaminen. Olisiko kuningas Vapaavuori RKP:n asialla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu