Onko kellään kokemusta millaset safkat siellä on eli kannattaako poiketa.
Muutamalta olen kuullut että ruoka aina kylmää ja pahaa. Onko tosiaan noin???
Tilalle suositeltu Pohjanmaan porttia Koskuella jonka ruokia ainakin Facessa kovasti kehutaan.
Juustoportin ruokalistat näyttää herkullisemmilta ja monipuolisemmilta kun Pohjanmaan Portissa vain kaksi tylsältä kuulostavaa vaihtoehtoa.
Jollain kokemusta molemmista?
Juustoportin lounaspöytä Jalasjärvellä
23
5902
Vastaukset
- callekiwes
Ei ole kokemusta. Syön kotona läskisoosia.
Käy maistamas molemmis niin tiedät - Onniintotta
Mitä hemmetti utelet, käy syömässä niin tiedät. Saatanan ääliöt täällä kyselee ruoasta.
- Reisumies7
Hyvää molemmissa. Tietenkin vaihtelu virkistää.
- Prinssi5434566
Juustoportilla laatu huonontunut vuosien varrella,ns.valmisruokaa! Pohjanmaan portilla kotoista ruokaa,mutta liian vaatimatonta. Jalastuulessa hyvät ruuat,vielä kun ne tajuais laittaa lounaslistan nettiin,tulis useimminkin käytyä.Ei viitsi sjoelta asti lähteä kattoon,mitäs tänään syödään.
- Sinuvuokko
Samaa mieltä ja lounaslista nettissä nykypäivää.
- Tienpäältä
Valitettavasti suomessa kaikki bulkki ravintolat ovat siirtyneet bulkkiruokaan, abc edellä, neste, teboilsunmuut keskiset perässä. Vastaus kysymykseen: Juustoportin ruuan laatu on heikentynyt, itse valitsen aina jonkun pienen toimijan= itsetehtyä maukasta ruokaa.
Suurista ainoastaan nämä lounaspajat, Amica sun muut pystyy tekemään laadukasta ruokaa suurellekin väkimäärälle. - SilliköTynnyrisKasvany
Saako siälä lipova liskomies silakkalooraa mussuttaa ?
Maran tyttäret:
https://www.google.fi/search?client=firefox-b-ab&q=Mara's Daughters&oq=Mara's Daughters&gs_l=psy-ab.3..0i19k1j0i22i30i19k1l3.191244.191244.0.192088.1.1.0.0.0.0.144.144.0j1.1.0....0...1.1.64.psy-ab..0.1.143.J5Xl46Kz3jI
Hei tytöt, sanoi sokea kun käveli sillitynnyreiden ohitte ! - KonkurssiporttiinKuAuki
Tämä pohjanmaan portin itsensä mainostaminen on kyllä hauskaa katteltavaa. Aina uusi ketju, sitten itte yrittäjä kirjoittamaan kommenttia, jotta väkeä saisi käymään. Nyt vielä haetaan kilpailijaa lokahan. Mutta ymmärtäähän sen KONKURSSIportista: https://www.asiakastieto.fi/yritykset/fi/pohjanmaan-portti-oy/24460124/yleiskuva hätä varmasti on suuri.
- tielläkulkija
Ketjun aloittaja kyllä sanoi niitä pohjanmaan portin ruokalistoja tylsiksi joten tuskin on omistaja itse.
Ja mitä tuohon talouteen tulee niin ei kai se paikka ole ollut kuin jotain vuoden toiminnassa niin takuulla menee useampi alkuvuosi tappiolla. Rakennuskin varmaan maksanut paljon ja sitä maksellaan monta vuotta.
En ole itse siellä käynyt kun se lounasaika loppuu aina kun itse ehtisin.
- Vmp
Tielläkulkija onkin Pohjanmaan portin yrittäjä?
Aina sama kaava. Ensi toista lokahan, puolella sanalla aloituksessa omaa tylsäksi, sitten pari positiivista kommenttia omasta konkurssiportista ja kun joku äkkää, niin heti puolustamaan, että olihan se puolisana siellä, en mää yrittäjä ole. Säälittävää! - TaitamatonOsaamaton
Sitä Pohjanmaan Porttia ei sitten enää pyöritä Pohjanmaan Portti Oy vaan
https://www.finder.fi/Kahvilat ja kahvibaarit/Mandrake Oy/Koskue/yhteystiedot/3193836
Eli omistaja vaihtunut viime vuoden lopulla. Vanhalla omistajalle oli ainaikin ruokalista aina netissä mutta nykyinen ei ole kevään jälkeen jaksanut päivittää eikä siellä ole aina edes ovetkaan auki vaan paikka saattaakin olla kiinni kun olisi nälkä. - KyllästynytNäköjään
Jalasjärven Nesteellä on kassatyöntekijänä aivan sopimaton naisihminen! Kertakaikkisen yrmeä ja työhönsä kyllästynyt! Ei minkäänlaista asiakaspalvehalukkuutta ja tatuoonnit ei vähääkään auta tommosta mutrunaamaa työskennellä kassalla! Joutaas vaikka vessoja siivoamaan tommosella käytöksellä!
- valivali
Laita palautetta äläkä täällä valita:
http://www.jalastuuli.fi/ - Enenääpoikkea
Juustopotilla hinnat nousseet. Marimekko ei myy kuin harvoja marimekon tuotteita ja Pentik myös ylihinnoiteltu eikä kummosia tarjouksiakaan juur koskaa.
- Ei.homojuustolle
Liikaa homojuustoa. Paska haisee. Ja sissijuusto hunajoipi. Hyi saatana ei jatkoon.
- Vxzadfwe
Nim ei. Homo juustolle mitähän sinäkin mitätön paska jauhaa täällä lätiset.
Painu syömään paskaa!!
- Anonyymi
Muutaman kerran mökille ajaessani käynyt syömässä tämän kesän aikana. A la Carten listalla hyviä olivat ovat muikut ja chevrekana.
Vaimo maisteli lounaspöytää nuo kerrat, sanoi olevan ihan ok, itse en siitä ole syötävää löytänyt.
Mutta pahin pettymys ollut niiden salaattipöytä; ei siitä juuri tuoreita aineksia, tomaattia, kurkkua tms. löytynyt, mutta ituja ja oliiveita kyllä?
Juustoa omasta meijeristä salaattipöydässä ollut vain leipäjuustoa joka kerta, vaikka valikoimissa olisi paljon eri vaihtoehtoja, toimisi jopa mainoksena omaan juustomyymälään. Tosin viereinen juustolan myymälä tuplaten kalliimpi kuin S-marketissa samat juustot.
Nykyisin ajan itse ohi Jalasjärven ABC:lle, salaattipöytä runsaampi, siellä hyvä kokki, mikä näkyy salaatti- ja lounaspoydässä selvästi. Myös listaruuat siellä olleet ok. Juustoportin lounaspöydässä tarjolla vain homehtunutta juustoa ja raanavettä. Lounashinta siinä palttiarallaa 25 e/hölö.
- Anonyymi
Etelään kun täältä Nurmoosta lähdetään, niin Jalasjärven kohdalla painetaan kaasua, ja kovaa. Siinei joura pyssätä. Vasta Parkanos aikaasintaan kävästään kahveet hakemas, ja sitten Tampereelta valkataan joku ruokapaikka, siis joku muu kuin abc. Pyörykkäbaaris käväistiin viimeksi, kyl ol hyvvää.
- Anonyymi
Meillä oli kesän lopulla muutaman viikon työrupeama tuossa likellä ja tuli tuolla lounastakin useampikin kerta syötyä työkaverien kera. Itse lounasruoka oli ihan maukasta, mutta kyllä se jo aiemmin moitittu alkusalaattipöytä oli melkein joka kerta sellainen, jotta ei siitä lautaselle päätynyt meidän makuumme juurikaan mitään?
Liekö suunniteltu vain vegaaneille?
Muutaman kerran siitä sai kunnon salaattiannoksen koottua, jälkkäriksi siitä sai joka kerta kyllä leipäjuustonpalasia, jos ei olisi niihin kyllästynyt jo?
Pari kertaa A la Carte listaa herkuteltiin ja siellä oli kyllä hyviä ruokia, mutta annokset pieniä, ei juuri vatsa täyttynyt vaatimattomien salaattilautasien kanssa!
Joten pientä viilausta tuonne, isommat annokset tilauksiin ja runsaampi salaattipuffa? Ruuan laatu, maku ja hinta lounaspöydässä sekä A la Carte listalla kuitenkin ihan kohdallaan? - Anonyymi
Kallista on juustoportilla ruuan laatuun nähden . Ja kovin on joka kerta kun olen käynyt ruoka lopussa . Salaattipöytä ihan onneton . Vesimeloonit olivat kerran vanhentuneita
- Anonyymi
Ihan paskaa ruokaa ollut aina.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi3132818Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä522614- 1201712
- 1181420
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461380Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301265PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1441221- 691080
- 741079
- 701020