Lainattua, Keravalta.
Pakko kysyä, onko kukaan törmännyt keravalla valkoiseen pakketiautoon jota ajaa tummaihoiset miehet ja pysäyttelee nuoria lapsia ja pakottaa nousemaan kyytiin!!!? Mun pikkuveljelleni tapahtu nyt illalla vastaava, mutta ohikulkia kerkesi pysäyttämään tilanteen! toivottavasti paikalle on soitettu poliisit ettei pääse karkuun!! ettei myöskään seuraavia tilanteita tapahdu muille lapsille/ nuorille!!!
Varokaa lapset valkoista pakettiautoa
ottakaarekkariylös
2
372
Vastaukset
- Meillä_on_unelma
Ei saa sanoa tummaihoisen miehet, ei saa sanoa ulkomaalaisen näköiset. Pitää sanoa Suomen toivot, kestävyysvajeen ratkaisijat, koneinsinöörit, geenirikastajat, hädän uhrit.
- siistipiha
Myös eilen, varokaa aikuiset ja suojatiellä "hidastelijat" viininpunaista pakkettiautoa. oli ulkomaan rekkareissa, tuli taakaa lähes päälle!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942553- 195954
- 53733
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119662- 49562
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?14496Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 49483
- 55455
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11450