Moni Irakilainen sanoo, ettei voi palat Irakiin, vaikka Isis on lyöty.
Miksi he eivät siis voi palata ?
Olivatko nämä kaikki Isiksen puolella. .?
Miksi he eivät siis voi palata ?
Olivatko nämä kaikki Isiksen puolella. .?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Saddamin puolella siksi ei voi palata.
Saddam on kuollut. Onko maasta paenneet sitten muinoin olleet Saddamin pyöveleitä tms? Rikollisia kansan kiduttajia, jotka nyt kaipaavat suojaa Suomesta? Helvettiin täältä tuo väki tai ainakin takaisin Irakiin!
ISIS on niitä Saddamin vanhoja tukijoita.
Tuskinpa vaan, Saddam oli maallistunut muslimi despootti hallitsija, joka piti sunnat ja shiiat kurissa.
Tämmönen Saddamin suku on saa tekstityksen asetuksista:
https://www.youtube.com/watch?v=58AbtyCIn5Y
Jos olette lukeneet niin saddamin aikana ihmisten kidutus oli todella laajamittaista. Syyttömiä ihmisiä raahattiin vankeuteen ja kiduttettaviksi. Tuhansia ihmisiä yksinkeraisesti katosi. Ja nämä kiduttajat on nytkin jossain paossa irakin nyky viranomaisia!! Esimerkiksi suomessa näitä voi hyvinkin olla paperittomina, laittomina keksittyjen henkilötietojen avulla. Jotkut sinisilmäiset suomalaiset voivat piilotella oksettaviin tekoihin syyllistyneitä nurkissaan, toki naivin tietämättöminä ( suomi naisten kansantauti) asioiden todellista laitaa. Kyllä karskeinkin teurastaja osaa tarvittaessa näytellä niin lutuista.
Ja jotta näin ei tilanne Suomessa olisi, pitäisi kaikki 2015 ja sen jälkeen tänne tulleet irakilaissotilaat ja irakilaispoliisit poistaa maastamme välittömästi! Kukaan näistä ei ole oikea turvapaikanhakija!
Rehevä suvakki ja cuckmiehensä estävät. Menee kolmaspyörä-ilo hukkaan.
"Isis on lyöty, mutta Irakilaiset eivät palaa
Moni Irakilainen sanoo, ettei voi palat Irakiin, vaikka Isis on lyöty.
Miksi he eivät siis voi palata ?
Olivatko nämä kaikki Isiksen puolella. .?"
..
Turun terrori-iskusta iloinnutta irakilaista ei saanut ottaa säilöön
https://mvlehti.net/2017/09/02/turun-terrori-iskusta-iloinnutta-irakilaista-ei-saanut-ottaa-sailoon/
Itä-Suomen hovioikeus päästi naisten tappamisesta iloitsevan ongelmatapauksen vapaalle jalalle.
Päijät-Hämeessä vastaanottokeskuksessa asuva irakilaismies Ali iloitsi avoimesti Turun islamilaisesta terrori-iskusta. Mies oli muutenkin ollut jo pitkään hankala ja aggressiivinen tapaus. Vastaanottokeskuksen työntekijät tekivät hänestä ilmoituksen poliisille, joka päätti vaatia miehen säilöönottoa.
Ali on poliisin mukaan kertonut pelostaan palata kotimaahansa Irakiin ja sanonut pelkäävänsä tulevansa kidnapatuksi ja tapetuksi.
..
ISISin jäsenet taitavat pelätä vastaanottoa Irakissa. No Suomi tarjoaa etuilu-ohituskaistat sentään Suomeen palaaville terroristijärjestö ISISin jihadistisotaveteraaneille. Ei tarvitse ihmetellä miksi myös seuraavaan islamilaista kalifaattia rakentavaan sotaan lähtee maailman maahanmuutoliberaaleimmasta maasta Suomesta eniten islamistijihadisteja.
Miksi Suomesta lähti suhteellisesti maailman eniten jihadisteja ISIS:in riveihin?
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14984914/miksi-suomesta-lahti-suhteessa-eniten-isisriveihin
Niikko: Ei ohituskaistaa jihadisteille!
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14980800/niikko-ei-ohituskaistaa-jihadisteille!
Vissiin paskaloisia.
Irakissa on niin surkeeta ja köyhää. kuka sinne haluaa palata
Irak on öljyvaltio.
Voisi mennä ottamaan osuutensa öljytuloista
Pitäisi ruveta tekemään työtä.
Muuten ei oo tuloja niin kuin Suomessa. Ei tarvi tehä mitään, olla vaan.
Outoa.
Suomessa on kutsuvieras ja kunniakansalainen lopunikää, mikäs täällä on löysäillessä ja lomailemaan voi aina lähteä Irakiin halutessaan ja kutsua vaikka kavereitaan tänne myös asumaan.
Naureskelevat varmasti että kuinka tyhmää sakkia Suomi on pullollaan kun Pääministerikin toivottaa kaiikki maahan loisimaan.
Taikaseinä on vain suomessa. Ainakin varmaa, että Irakista ei jatkossa tule kuin ISIS heppuja.
Suomessa on hyvä loisia,, rahaa jaetaan, ruoka tarjoillaan eteen, jos ei kelpaa tuodaan erilainen ateria, vaatteet siis huippukalliit merkki kuteet annetaan, kalliit kännykät, saa vaihtaa joka kuukausi uusiin jos vanha ei mielytä, auton ostoon annetaan rahaa, myös ajokortin saa hankkia, ja tietenkin sen maksaa sossu,, sitten nämä suvakki akat hyysää kaikilla konsteilla ja neuvoo jos palautus Irakiin rupee lähestyyn, alkaa vitun moinen valitus runpa,, ja jos pakkopalautus uhkaa näitä loisia,, suvakki hyysärit ovat repimässä poliisien käsistä irti näitä elintasosurffaajia,, ja taas loinen livahtaa karkuun ja elää Suomalaisten verorahoilla,, ja päättäjät levittelee käsiään kun mitään ei voi tehdä ja ketään ei saada vastuuseen,,,
Irakilainen ryysäsi metrosta asemalla ovien avauduttua päälle, satutin sitä,
Sisään vai ulos?
Tietenkin sisään, äly ei riitä.
Jos kaikki on epämielllyttäviä ja töykeitä noille, alkaa kotimaa kiinnostaa. Siellä ei enää vaaraa, selitykset pois. Suomalaisten lehmienkin pitäisi tämä tajuta.
Tietenkään eivät halua, koska täällä voi elellä herroiksi muiden rahoilla koko ikänsä ja perustaa pesueensa - suomi maksaa.
Ollaan niille niin vittumaisia että ymmärtävät lähteä. Muu ei näiden loisten poistamiseen tehoa.
Irakissa ei ole suvakkipatjoja.
Jos Kela maksaisi asunnon ja päivärahan Irakissa, lentokoneeseen olisi hirveä tungos.
Kaarinassa puukkotero yllätti pyöräilijän.
Nuo ei sovi suomalaiseen katukuvaan, tuollaiset öljytukkaiset älämölöttäjät ananas tukkineen.
Kuka sitä lihapatojen, puhtaiden lakanoiden, ilmaisen seksin ääreltä mihinkään lähtee? Reissata voi ilmaiseksi, rahaa annetaan tupakkaan, huolehtivaiset lähimmäiset leipovat nisua mussutettavaksi, mikä sen ihanampaa? Päivät kuluvat ostosparatiiseissa lystiä joukon parissa pitämällä, kieltä ei tarvitse osata, opiskelut eivät ole koskaan maittaneet eikä taitoja tarvita, menee vaan sosiaalitoimistoon papeilta saatujen ohjeiden mukaan toimittava. Kelan tukihakemukset on käännetty kielille, joita ei suomalaiset kanta-asukkaat tienneet maailmassa edes olevan.
He eivät palaa siksi, koska ovat nyt suomalaisia ja rakentamassa Suomen tulevaisuutta, toisin kuin sinä paskankatkuinen natsi, joka vain kylvät vihaa ja tuhoa yhteiskuntaan. Irakilaiset ovat kirkkaimpia helmiä ja parasta mitä Suomi on saanut sataan vuoteen jo pelkästään heidän tuoman geenipoolin kirjavuuden takia, minkä ansiosta suomalainen sisäsiittoisuus ja junttimaisuus tulee vähenemään monikulttuurisesti syntyneiden lapsien myötä (ja toivottavasti katoamaan lopullisesti lähitulevaisuudessa).
sää et niitä kuitenkaan meikäläisiksi pessyt?
Jos noi olis "kirkkaimpia helmiä ja parasta mitä Suomi on saanut", niin tokko ne olis tulleet tänne valittaan talven pimeyttä ja viimaa vaan olisivat lähtöpisteessään pistämässä yhteiskuntansa asioita järjestykseen. Ettei vaan olisi kuitenkin täälä päässä "sisäsiittoiset juntit" rakentaneet hommat sille mallille, että se houkuttelee noita "helmiä" turvapaikkaturisteina yhteisen hyvän jaolle?
kontulan tapaiset jemmailee ja pitää heistä huolta täälä veronmaksajain piikkiin, joten ei ole tarvetta lähteä kotipäähän.
No se akka on niiden patja, luoja varjele mitä touhua sekin "seksitutkija" harjoittaa. Samaa tekee Li.