Miksi Jyväskylässä lähes 100 poliisia?

Mihin Jyväskylässä tarvittin kymmeniä poliisiautoja ja lähes 100 poliisia? Kolmen maahanmuuttajan palautukseenko?
10159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Analistit siell' riehuivat...

Äänestä

Poliisi kertoi ylpeänä että että se ei jotunut käyttämään Jyväskylässä minkäänlaista väkivaltaa, pelkkä mielistely ja maanittelu sekä kyynelkaasu riitti.

Äänestä

Poliisit ovat älyttömän rohkeita. Kaikilla on pippurisumutin ja täsmäase. Rohkaiskaa poliisit toisianne.

Äänestä

Oli se komiaa katseltavaa kesällä kun poliisit kävivät miehissä Suomi Ensin porukan kimppuun, nyt oli jännäpaskaa senverran pellejen sinisissä khaihousuissa että kantti ei riittänyt mamujen pidättämisiin, hiukan yrittivät töniä.

Äänestä
  • Oulussa oli keväällä 6 maijaa ja mellakkapoliisit, kun oli teltta jossa oli 3 tyyppiä.

    tein 14 kertaa captchan niin pääsin julkaisemaan tämän viestimi

    Äänestä

4.9.2017 17:10
Nyt ymmärrän miksi suomessa on niin pajon palauttamatta olevia pakojaisia kun poliisi ei saa edes yhtä miestä siirtolennolle.
Onko suomen poliisin taktiikassa jokin puute kun en ole kuuluut muualta maailmasta koskaan tällaistä.
iltasanomat kotimaa.
Poliisioperaatio jatkuu Jyväskylän vastaanottokeskuksessa – poliisit edelleen saarrettuina asunnossa.
POLIISILLA ON HOUSUSSA pikkulölöt.
TAKTIIKKA VIHEITÄ KAIKKI TYYNI.

Äänestä
  • Jos kyse olisi ollut suomalaisista, niin poliisi olisi ottanut kiinni kymmeniä, sakottanut niskoittelusta, tai haitanteosta. Pakolaisia kohdellaan kuin diplomaatteja, ei syytettä.

    Äänestä

Vala velvoittaa kaikissa Suomea koskevissa uhissa. Joko kääritään hihat? Tätä paskaa palettia pyörittävien on aika tunnustaa tappio ja virheet tulee korjata heidän, jotka sen osaavat korjata. Puolustusvoimat on hyvä vierastaistelijoiden torjunnassa. Poliisin tehtäviin tämmöinen sotatila ei kuulu.

Äänestä

Uusia suomalaisia sananlaskuja, Osa 365: "Vaasan veri vapisee, Turun veri torille varisee, ja Kauhavan rauta on puhkiruostunu!"

Äänestä

jonain päivänä mekin voidaan olla pakolaisia, eikö mitään ymmärrystä heru? Oliko vauvakin pikku terroristi.n alku?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


taaltapesee kirjoitti:

Mihin Jyväskylässä tarvittin kymmeniä poliisiautoja ja lähes 100 poliisia? Kolmen maahanmuuttajan palautukseenko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu