Katselin tuossa yuo tubessa Tommi Heinosta kun treenasi Mika Nyyssölän kanssa,huomio kiinittyi Tommin forkkuihin,miten on mahdollista olla noin suuret forkut?
44cm kuulema lienee,hirvittävät kun useimmilla hauis jää kakksoseksi.
Millä tavalla natu saa noihin kokoa muuten kuin aineilla?tietääkö kukaan?
Melkoisia treenajia,kyllä noita katsoo ,oikein viihdettä on harastelijalle,kovan luokn treenajia ovat.
44cm kuulema lienee,hirvittävät kun useimmilla hauis jää kakksoseksi.
Millä tavalla natu saa noihin kokoa muuten kuin aineilla?tietääkö kukaan?
Melkoisia treenajia,kyllä noita katsoo ,oikein viihdettä on harastelijalle,kovan luokn treenajia ovat.
Vastaukset 6
Vanhimmat
koska forkut pohkeiden ohella kasvavat melko vähän roinaamallakaan. Isot forkut ja isot pohkeet voi olla ihan natikkanakin. Jos ei ole, ei roinallakaan tule. Treenaamalla voi vaikuttaa enemmän noihin lihaksiin kuin roinaamalla,mutta geenit vaikuttaa kaikista eniten. Prokehonrakennuksessakin on useita ihan luikkupohkeisia- ja forkuisia äijiä vaikka muuten ommaavatkin helvetisti lihasta.
Ketjun aloittaja on monellakin tapaa vammainen.
Katselin tuossa yuo tubessa Tommi Heinosta kun "treenasi" Mika Nyyssölän kanssa,huomio kiinittyi Tommin orkkuihin,miten on mahdollista saada noin suuret orkut?
44cm pitkä meisseli kuulema lienee,hirvittävät kun useimmilla hauis jää kakksoseksi.
Millä tavalla natu saa noihin kasseihin kokoa muuten kuin aineilla?tietääkö kukaan?
Melkoisia treenajia,kyllä noita katsoo ,oikein viihdettä on pervolle,kovan luokn treenajia ovat.
Oletko ottanut kalua anaaliin? Minä olen ja se oli ihanaa.
Itselä forkut kasvaa kun tekee vetoja ilman ristiotetta ja remmejä.
Kokeilin (ihan kokeeksi) lähes vuoden treenata forkut erikseen, hammereita ja erilaisia rullauksia sun muita, mutta niillä ei ollut vaikutusta.
Olen ollut aina sitä mieltä että roinari voi tehdä lihaksia erikseen mutta natun ei kannata yrittää.
Natun kannattaa pysytellä yksijakoisessa jossa tehdään vain perusliikkeitä niin paikat kasvaa.
Kehonrakentaja saa kyynervarsiin kokoa treenaamalla niitä suoraan eli tekemällä rannekääntöjä molempiin suuntiin. Asioiden jättäminen uskon ja tangon puristamisen varaan on laiska ja epävarma konsti, koska siinä lihakset eivät saa mitään kunnon venytystä ja luontaiset liikeradat eivät toteudu; nuo ovat tärkeitä asioita lihaskasvussa.