Mitäs uskontokuntaa Kaikki viimmeaikaiset terrori iskijät ovatkaan olleet !!!!!! Sipilät eikä Risikotkaan taida muistaa.
Sanokaas viisaat
ihanvaanFaktaa
24300
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Tuohon vastaaminen on rikos, jos siis väittää kaikkien edustaneen samaa uskontokuntaa. Ja uskonnollisissa kysymyksissä totuudella ei ole väliä, meillä on tästä oikeuden päätös.
Tai ehkä saisi sanoa kaikkien olleen krissejä? Varmaan ainakin saisi sanoa kaikkien pedofiilien olleen lestoja tai katolisia? Vaikkei se tietenkään totta ole.
Lait on hyvin usein vääriä ja oikeutta sortavia.
Totuuden sanominen on rikollista Suomessa
Ööööööh, lestat?
Voisko ne olla noita Lestadiolaisia, niinkuin pipilä? Selittäis tuon älyttömän innon tukkia ihmisten suut.
Laura on tavallisensuomalaisen puolella eikä sitä katsota hyvällä, Sipilä on luvannut Merkellille puollustaa Matuja ja sen myös tekee.
Hennalan KKK terroristi oli melko varmasti kristitty, Kouvolan polttopullomies samoin. Rautatientorin polttopullopulloiskun tehneet maahanmuuttokriittiset terroristit lienevät myös kristittyjä.
Montako noi Tappoi ?? terrroristisessä tarkoituksessa ja ylisti Jumalaa
Unohdit vielä ohiajaneet mopoilijat sekä Forssassa astaloin piestyt teinit.
Rautatientorin polttopullo on kyllä jäänyt hyvin hämäräksi. Suurella todennäköisyydellä ei tapahtunut lainkaan. KKK terrorismista sentään on kuvatodiste. Guantanamoon se lakanamies!
Itte ne telttansa sytytti sisältäpäin.
Kantasuomalaiset kristityt luterilaiset miehet. Vai pitäiskö sanoa vaan kristityt? Onko luterilaiset kansanryhmä, jos on, niin sitten tämä on varmaan rasistinen kirjoitus.
Hirveän vaikea kun ei enää tiedä, onko mielipide vihapuhetta vai rasismia?
Ei se vielä ole rasismia, mutta sitten on, jos erehdyt kirjoittamaan että:
"Kaikki kristityt luterilaiset miehet eivät ole terroristeja, mutta kaikki terroristit ovat kristittyjä luterilaisia miehiä"?
Toisaalta vois toi kyllä jonkun mielestä olla sukupuolirasismiakin, koska kait noi kristityt luterilaiset naisetkin varmaan kykenis tekemään terroritekoja?
Ainakin kerran kuukaudessa!
Suurin osa terrori-iskuihin syyllistyneistä ei kuulu mihinkään uskontokuntaan. He kuuluvat hirmuhallintoon perustuvaan hallintojärjestelmään, jota hienotunteisesti nimitetään uskonnoksi, mutta joka törkeäksi rikkoo sivistyneitä käytäntöjä.
Juuri nyt en satu muistamaan tuosta hallintojärjestelmästä käytettyä nimitystä, mutta ehkä jollekin lukijoista se saattaa muistua mieleen...
Jokainen tietää ja jokainen tietää myös kaiken olevan vasta alkusoittoa mutta nyt meidän on kaikkein teeskenneltävä ettemme ymmärrä mitä maassa tapahtuu ja koska emme anna pelolle valtaa me odottelemme rauhallisin mielin ja pahaa sanaa sanomatta seuraavaa iskua.Näin maan johto toivoo meidän tekevän.
Juuri näin kyllä Risukot Sipilät yms muut Urpot tasantarkkaantietää Oops tuli karmea ajatus Tietääkö sittenkään vai esittävätkö vaan sinisilmäisiä toki politikoilla tapana ettei tomita ennenkuin paha on jo tapahtunut .
Turun iskun taustalla ainakin on toiminut Putinin uskovainen ryssä.
No ei ne ainakaan rauhan uskontolaisia ole voineet olla, koska heidän uskontonsa kieltää toisten ihmisten tappamisen, ja meidän uskontomme taas kieltää toisten ihmisten tappajista puhumisen!
Eräs hyvin tunnettu islaminuskosta luopunut kyllä väittää,ettei islam ole mikään rauhan uskonto.
Rauha koskee vain samoin ajattelevaa kuten on huomattu pitävät vääräuskoisina myös eri
suuntaa edustavaa.
Myös tänään Huhtasaaren suusta kuullut asiat tämä sama henkilö vakuuttaa todeksi.
Mutta uskotellaan me kaikki,että Euroopassa tapahtuneet terrori-iskut eivät mitenkään
liity uskontoon.
Miksiköhän luopui uskostaan ? Naisena ei voinut sulattaa naisen asemaa.Sai sitten fatvan tältä
uskontokunnalta ja piti muuttaa maanosaa.
Onkohan päättäjillä vikaa muistissa vaiko älyssä? ...
Veikkaisin jälkimmäistä, koska he eivät vaikuta olevan järjissään edes hetkittäin, vaikka kuulevat ja näkevät miten asiat ovat ja täälläkin on jatkuvasti kerrottu mitä pitäisi tehdä!
RAJAT KIINNI - tiedätte keiltä ja miksi, jos muistatte!
Rajat ja RAAJAT auki!
Taitavat olla niitä musulisteja. Menikö veikkaukseni oikein?
Liittyykö terroristien käyttämä loppuhuuto Allahu akbar jotenkin uskontoon Turun iskijäkin oli huutanut toivottavsti ei liity uskontoon koska silloinhan se vahvistaisi Lauran olevan oikeassa.
Vaikka terrori-iskut,eivät pelkästään ole jonkun politiikan tulosta,vaan taustalla on uskonnosta lähtevä motiivi,niin silti suurvaltapolitiikka ja suurelta osin länsimainen politiikka Usan johdolla ovat 2010-luvulla niin iso vaikuttaja nykyiseen terrorismiin.Ja ne ovat kostoa.Maailma ja lähi-itä olisi varmasti erilainen,jos ei olisi tapahtunut hyökkäystä Irakiin 2003,Usan tukemaa ja rahoittamaa arabikevättä ja johtajien vaihtumista ja Syyrian tilanne.Yhteiskunnat revittiin hajalle ja kurilla ja voimalla pystyssä pidetyt valtiot natisivat liitoksistaan ja kontrolli ja vakaus loppui täysin.Syntyi Isis vähitellen nykyiseen muotoonsa,jossa ihmiset katkeroituivat lännelle ja radikalisoitumista alkoi tapahtumaan,jossa suuri missio ja elämäntehtävä rupesi olemaan kosto lännelle. Nämä kaikki tekijät ovat isolta osalta vaikuttaneet nykyiseen kaaokseen,joka ilmenee muuttoliikkeenä.Ja Afrikan tilanne ja vaellus on ikäänkuin dominonappuloiden kaatumista,jossa huomattiin,että hei,eurooppa on paratiisi ja kun lähi-idästä sinne mennään,niin minäkin haluan.Ja sitten nykyinen nopea tiedonkulku(netti ja sosiaalinen media) helpottaa monia asioita,niin muuttoliikettä kuin ihmiskuljettajien toimintaa ja myös uusia terroristejä on helpompaa houkutella nykyteknologialla.Vaikka Usa on tärkeä valtio ja tehnyt paljon hyvää globaalisti,niin silti lähi-idän politiikka on ollut lyhytnäköistä ja seurauksia ja tulevaa ei kenties mietitty liian paljon.Länsimaisen demokratian vienti,niin hieno hieno järjestelmä kuin se onkin,niin toisenlaiseen kulttuuri-ja uskontoseutuun se ei vaan onnistunut,kuten se onnistui euroopassa 80-luvun lopulla. Tämä kismittää itseä kaikkein eniten nykytilanteessa.Suurvaltapolitiikka,joita harjoitettu 90-luvulta lähtien lähi-idässä.
Politikkojen teeskentelystä
https://www.suomenuutiset.fi/muslimijohtaja-lansimaisten-poliitikkojen-tulisi-lakata-teeskentelemasta-ettei-terrorismilla-mitaan-tekemista-islamin/