EU kaavailee tekstiviestivaroituksia terroristihyö

EU kaavailee tekstiviestivaroituksia terroristihyökkäyksistä.

Vaaratiedotteista kaavaillaan pakollisia EU:n alueella.

EU:ssa kaavaillaan pakolliseksi vaaratiedotteiden lähettämistä matkapuhelimiin. Tavoitteena olisi varoittaa kansalaisia, joita uhkaa esimerkiksi luonnonkatastrofi tai terroristihyökkäys. Vaaratiedotteita lähetettäisiin esimerkiksi tekstiviestillä.
4101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minkä helvetin takia jos ei meitä kerran mikään uhkaa ? Onkos herrat nyt itse menneet antamaan pelolle vallan ? Mitäs rasisteja siellä oikein ollaan ? Eikö tuollaisesta pakollisesta vaaratiedotteesta puhuminen ole ihan vihapuhetta ,mikäs meidän tilanteen Euroopassa on tällaiseksi muuttanut kun kerran ainakaan islamilaisista se ei voi johtua ?

Äänestä

Luulevatko nuo prkleen poliitikkoidiootit, että ongelmat on sillä ratkaistu, jos lähetellään tarvittaessa vaaratiedotteita. Jopa tulikin turvallinen olo??? Saatanallinen joukkotyhmyys on vallannut paitsi eu-poliitikot, niin myös noiden suomalaiset kollegat. Huhtasaari & Halla-aho ovat ainoita suomalaisen politiikan vaikuttajia, joilla on realistisia ehdotuksia ja mielipiteitä käynnissä olevasta pitkäkestoisesta musurallista. Muut puolueet jatkavat "kansan päätä seinään" - linjalla. Siinä ei paljoa vaaratiedote auta, kun sekopäämusu rupeaa aukomaan naisten kauloja puukolla keskellä kaupunkia, tai kun vastaava idioottipartalapsi painaa pommiliiviensä laukaisinta metrossa, ratikassa tai dösässä. Pari kertaa Allahu Akbar ja BUM!

Äänestä

Huhtasaari ja Halla-aho ovat ainoat poliitikot, jotka tiedostavat oikean vaaran.
On helppo äänestää seuraavissa vaaleissa.
Hyvä Persut!

Äänestä

Taitaa kaavailut olla muutaman vuoden myöhässä, kun terrorismista on tullut luonnonilmiö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KonnaAntula__ kirjoitti:

EU kaavailee tekstiviestivaroituksia terroristihyökkäyksistä.

Vaaratiedotteista kaavaillaan pakollisia EU:n alueella.

EU:ssa kaavaillaan pakolliseksi vaaratiedotteiden lähettämistä matkapuhelimiin. Tavoitteena olisi varoittaa kansalaisia, joita uhkaa esimerkiksi luonnonkatastrofi tai terroristihyökkäys. Vaaratiedotteita lähetettäisiin esimerkiksi tekstiviestillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu