Oma mielipiteeni on, että toivottavasti ja pian. Kepu ajaa vain maalaisten asiaa, tukia, tukia ja vielä kerran tukia. Uusin himo niillä on biopusikoihin ja siinä sitä tukea vasta tarvitaankin.
"Sipilä kimpaantui Ylen uutisoinnista koskien hänen mahdollista jääviyttään Terrafame-kaivoksen rahoituksessa. Sipilän meilirumbasta ja sitä seuranneesta Ylen uutistoiminnan johdon taipumisesta tuli valtava kohu. Sipilän toiminnan arvostelu ja jääviyspohdinnat jatkuivat ja jatkuivat."
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201709082200381006_pi.shtml
"Sipilä kimpaantui Ylen uutisoinnista koskien hänen mahdollista jääviyttään Terrafame-kaivoksen rahoituksessa. Sipilän meilirumbasta ja sitä seuranneesta Ylen uutistoiminnan johdon taipumisesta tuli valtava kohu. Sipilän toiminnan arvostelu ja jääviyspohdinnat jatkuivat ja jatkuivat."
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201709082200381006_pi.shtml
Vastaukset 7
Vanhimmat
On täysin mahdollista, että Sipilä ylittää vielä Ahon ja Vanhasen saavutukset kansantalouden tuhoamisessa. Halla-aho tuli vielä piikiksi perseeseen.
Jos oltaisiin demokraattinen maa, niin kesän tapahtumien jälkeen hallitus olisi pitänyt kaataa ja pitää myös ne uudet eduskuntavaalit. Uusia vaaleja kepu pelkää kuin mustaa surmaa.
Uusi Valtakunnan syyttäjä voisi perehtyä Iltasanomien julkaisemiin Venäjään kohdistuviin vihakirjoituksiin! Virallista yhtä totuutta vastaan puhuvat joutuvat nykyään Suomessa oikeuteen, se on nähty! Onko vihakirjoittelu Venäjää kohtaan poliitikkojen hyväksymää tuhotyötä? Tänään luin Ahvenanmaan rauhanleiristä. Se on innostanut monia Venäjää vihaavia vihakirjoituksiin. Onko Venäjä vapaata "riistaa" näille trolleille? Heidän mielestään Nato on pelastajamme. Johtaako joku taho tätä vihakirjoittelua? Ennen sotaa Suomi harjoitti Neuvostoliittoa vastaan ns. neulanpistopolitiikkaa, sen lopputuloksen tiedämme.
Sipilä jää historiaan vain omaa etuaan ajavana ahneena ahmattina,
joka tuhosi KEPUn.
Sipilän sairas toiminta jää Suomen kansan mieleen pysyvästi.
Miksi kepu salli Kataisen sätkyukkojen Sipilä-Berner röyhkeän rellestämisen???
Sipilän ja Bernerin linja on kaikkea muuta kuin maaseudun linja. Oma puoluekin alkaa vähitellen murentua alta. Väyrystä muuten ei ole vielä erotettu puolueesta. Mitä pelätään.
Kokoomus sanelee nyt marssijärjestyksen. Kepu on vain näennäisesti pääministeripuolue. Gallupit ovat myrkkyä kerrasta toiseen.
Sipilä ja Berner tykkäävät kalliiden sähköautojen pienistä autoveroista. Ei ministeriys ole pysyvää.