Kun terrori-valtion johtaja lähettää liikkeelle 100 tuhatta sotilaita länteen, haluako hän torjua omat terrori joukot?
P.S. KGB kidnappasi ukrainan rajavartijan upseerin poika Valko-Venäjältä. Kun hänet oli houkuteltu Valko-Venäjälle, poika löytyi Venäjän vankilasta. 17 v Pavel Grib lähti Valko-Venäjälle kun venäläinen tyttö houkuttele hänet Ukrainasta. Tyttö sanoi FSB pakotettavan hänet.
Tuskin suomen armeijan väki on turvassa, kun tekisi hölmö matka Venäjälle.
P.S. KGB kidnappasi ukrainan rajavartijan upseerin poika Valko-Venäjältä. Kun hänet oli houkuteltu Valko-Venäjälle, poika löytyi Venäjän vankilasta. 17 v Pavel Grib lähti Valko-Venäjälle kun venäläinen tyttö houkuttele hänet Ukrainasta. Tyttö sanoi FSB pakotettavan hänet.
Tuskin suomen armeijan väki on turvassa, kun tekisi hölmö matka Venäjälle.
Vastaukset 11
Vanhimmat
On kyllä paskaa Suomenkieltä aloittajalla!
Eikö oikeesti löydy usan alusmaa virosta parempaa Suomenkielen osaajaa?
(Itsenäiset valtiot kirjoitetaan isolla)
tiltu pitää aina kirjoittaa pienellä, se jotenkin kuvastaa heidän kirjoitusia
Pietarin trollitehtaalta on vähennetty väkeä ja pienimpään palkkaan tyytyvät elämäntapasekoilijatiltut ovat jääneet jäljelle puolustamaan Venäjän kriminaaleja tekoja.
Ehkäpä sinun kannattaisi hieman parannella itse kielitaitoasi. Käypä trollitehtaan jatkokurssikin.
Kaikki Suomessa russotrollit takaisin Pietariin opiskelemaan kunnollista Nevanlinnan alkuperäiskieltä.
Miksi venäläisillä niin herkkä takomuksen syttyy palamaan? venäjä on terroristi-miehittäjä valtio.
Venäläisillä ei ole puhdas sielu vaan täynnä saastaa, varkauksia ja salamurhia.
Siksi ne ärsyyntyvät, kun jäävät aina vaan uudestaan ja uudestaan konnantöistä ja valheista kiinni. Pelkäävät muiden luulevan niitä sen vuoksi idiooteiksi.
"Puolustamaan"???? Missä lukee mitään puolustamisesta?
Suomi on vaikea kieli, ja natodildon kirjoitukset kyllä erottaa !
Eikö konkurssikypsällä isäntämaalla ole varaa palkata edes kieltä osaavaa?
Täytyy tyytyä jenkkien b-luokan kansalaisiin! Viro=alusmaa nyt ja aina!
Viro on tietääkseni itsenäinen maa.
Baltian maiden itsenäistymisestä on Wikiartikkeli, se näyttää asialliselta:
http://tinyurl.com/ycnegk5l
.
Viro on ollut itsenäinen jo 90-luvun alusta oltuaan Neuvostoliiton miehittämänä vuosikymmeniä. Kirjoitat siis kolmisenkymmentä vuotta vanhoja asioita, jolloin Viro oli miehitetty ja voi kai sanoa alusmaaksikin.
Nyt sinulla trolli on tiedoissasi vajausta ja jälkeenjääneisyyttä. Kannattaisi kielikurssin lisäksi käydä trollitehtaan nykyhistorian kurssejakin sekä jotain ajankohtaiskursseja nykymaailman maantiedostakin.
Pietarin trollit ovat tunnettuja heikosta osaamistasostaan.
Putinin trollit ovat naurunaihe kaikkialla ja ovat onnistuneet samalla tekemään Venäjästäkin hölmöyden synonyymin.