"La Repubblica kertoi, että teko tapahtui varhain lauantaina. Lehden mukaan 20-vuotias suomalaisnainen oli etsimässä taksia, kun tuntematon mies tarjosi hänelle kyytiä.
Mies kuitenkin alkoi ahdistella naista. Naisen vastusteltua mies uhkasi tappaa tämän ja löi kivellä. Tämän jälkeen mies raiskasi nuoren naisen, vei häneltä pienen summan rahaa ja pakeni".
http://www.savonsanomat.fi/ulkomaat/IS-Suomalaisnainen-ryöstettiin-ja-raiskattiin-Roomassa/1040899?pwbi=4e59456badea0998811649bd84446f27
Poliisi sai epäillyn miehen kiinni jonkin ajan kuluttua. Hän on parikymppinen bangladeshilaismies, joka on italialaismedian mukaan saanut oleskeluluvan humanitaarisen suojelun perusteella.
Maahanmuuttaja raiskasi suomalaisnaisen Italiassa
40
834
Vastaukset
- juuri.näin
Ihan selkeästi oli humanitaarista suojelua vailla raiskaajapaska, oikea hätäänäkevän perikuva.
Tällaiset tapaukset saavat ihan vapaasti liikkua euroopassa, ilman että kukaan on koskaan tietoinen edes heidän oikeasta identiteetistään... humanitaarisen auttamisen lasku tulee olemaan aikamoinen opettaja euroopan idioottipäättäjille.
"Epäilty on parikymppinen bangladeshilaismies, joka on italialaismedian mukaan saanut oleskeluluvan humanitaarisen suojelun perusteella.
Nuori suomalaisnainen on pahoinpidelty ja raiskattu Rooman keskustassa viikonloppuna, kertoo italialaismedia. Asiasta kertoi Suomessa Ilta-Sanomat.
Muun muassa italialainen La Repubblica kertoi, että teko tapahtui varhain lauantaina. Lehden mukaan 20-vuotias suomalaisnainen oli etsimässä taksia, kun tuntematon mies tarjosi hänelle kyytiä.
Mies kuitenkin alkoi ahdistella naista. Naisen vastusteltua mies uhkasi tappaa tämän ja löi kivellä. Tämän jälkeen mies raiskasi nuoren naisen, vei häneltä pienen summan rahaa ja pakeni."
http://www.ksml.fi/ulkomaat/IS-Suomalaisnainen-ryöstettiin-ja-raiskattiin-Roomassa/1040896- tosiononon
juu ja tää apina oli jo aikasemmin kreikassa tappanut tytön ja kertoi olevansa alaikänen mut testien mukaan yli 22
- Tänneäkkiä
Voi miten poikaparan nyt käy voisko Suomi ottaa hoitoon kunnon kotoutus ja rahaa taskuun
- annakontula_emmakari_
liandersson ja tietty toukosaarien voisivat ottaa tuon väärinymmärretyn kotiinsa siipiensä suojaan ja syyllistää kaikia suomalaisia tämän teoista. Meikäläisten vikahan tuo oli, että kaveri moisen teon joutui tekemään, eikö?
- Bangladesh_pakoloinen
Tuossa vielä Iltalehden linkki:
http://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005363736.html
Ajatelkaas kun Suomeenkin on otettu myös Bangladeshista näitä mustapäitä, joka on muslimimaa. Nainen uhattu tappaa, pahoinpidelty ja lyöty kivellä päähän, sen jälkeen raiskattu! Mitä suvakit tähän?
Mutta onneks sentään Roomalla on tällä hetkellä yks parhaimmista kaupunginjohtajista! Viisas ja vieläpä nainen! Oikeen kateeks käy! Meillä on Helsingissä Jan Vajaavuori, joka haluais vaan lisää musuja Suomeen ja erityisesti Pääkaupunkiin.- viherkommari
Otetaan ny lisää turviksia
- Getto_mutiainen
Helsinki tarvitsee tulevassa perussuomalaisen pormestarin!
- Ääh-käh-käh
Getto_mutiainen kirjoitti:
Helsinki tarvitsee tulevassa perussuomalaisen pormestarin!
Harakirihomma. Onhan siellä jo Nasima
- Keltalehdet
Vajaavuori, Nusima, Vesipääkansa, Yöradiokaheli Sauri, Eihän Helsingin kaupungin pormestaristossa muita istukkaan kuin mususurvojia. Vain väri on äänestäjien sumuttamiseksi eri.
- Kulturelli
Ei aiheuta toimenpiteitä kuulu heidän kulttuuriin Naiselle tuomio väärässä paikassa vääräänaikaan olosta Sipilä varmaan antaa Poikaparalle asunnon jossa kotoutua.
- EtelänVillit
Ei ole Italiakaan enää hyvä matkailumaa. Tuhottua ja pilattua suurelta osin.
- Mietippäs.uudestaan
Turha kuvitella maailman olevan nuhteeton, kun katsotaan suomessa suomalaisten tekemiä rikoksia murhista lähtien niitä on lehdet pullollaan, jos ulkomaaalainen ulkomailla akiheuttaa onko se jotenkin kaamalampaa, epäoikeudenmukaisuutta esiintyy mutta sitä ei pystytä estämään.
- fgj6
Suomi tarvitsee lisää rikollisia ulkomailta. Onneksi siellä heitä onkin useammin ja enemmän, joten tämä unelma ainakin toteutuu maahanmuutolla. Saadaan vankiloihin biodiversiteettiä.
- Vääjäämättä
fgj6 kirjoitti:
Suomi tarvitsee lisää rikollisia ulkomailta. Onneksi siellä heitä onkin useammin ja enemmän, joten tämä unelma ainakin toteutuu maahanmuutolla. Saadaan vankiloihin biodiversiteettiä.
On meillä niitä yllinkyllin omastakin takaa, pakolais ongelma koskettaa mut jossain vaiheessa hoituu.
- kespap
Se oli seksuaalinen hätätilanne.
- Rooman_valtakunta
Italia on ihan kusessa maahan änkeävien barbaarien kanssa. Luultavimmin juuri Italiassa alkaa ensimmäisenä sisällissodan kaltainen tilanne, kehitysmaamuslimien ja afrikkalaisten takia.
- Don.Don
Oikein Italialle, Italian mafia on tehnyt miljardeja matuilla ja sitten vielä lähettelee niitä eteenpäim muille EU-maille.
- varsnisti
Oliko mies humanisti vai millä perusteella turvapaikka oli myönnetty humanitäärisin perustein?
- Venäjä.Ensin
Suomessa matu de Wit on pidätetty raiskauksesta. Venäjän agentti näytti mistä kanasielu pissii.
- valehtelet.taas
Todiste linkkeineen , muuten pifsuvakin huutelua.
- asssssssss
Vedä ääliö tumppuun! Wit on valkoinen, puoliksi suomalainen. Isä on Hollannista.
- se.on.razismi
Näin käy kun suvakit kieltävät kouluilta valistamisen islamista ja sen asenteesta naisiin.
- iihlam
Ei kerrota myöskään Touko Aallon huoraamisesta ja avioliiton ulkopuolisista suhteista. Ei kerrota Vapaavuoren tekemisistä rikoksista. Ei kerrota Saulin kummityttöön sekaantumisesta. Ei kerrota Orpon vaimon matuilla tienaamisesta ja paljon muutakin jää kertomatta. Ei myöskään kerrota tai yle ei kerro verottajalle suomalaisia paratiisiveronkietrtäjiä. Sallitaan laittomien pakoloisten piilottelu, sallitaan pakoloisten elintarvikeyritysten pitäminen ilman hygieniapassia, sallitaan pakoloisten parturointi ja ilman laillisia velvotteita. Sallitaan matujen röyhkeä Suomen valtaus.
- väkivallatonvaltio
Italiassa on nollatoleranssi väkivallalle.
- Huomentavaan
Isänmaalliset vois ottaa suomen laivaston komennuksiinsa ja näyttää noille latinoille mistä poro kutee!!
- 67657
Jälleen yksittäistapausmuslimi.
- suvakinMaailmankuva
Syyllistäkää uhri ja vähätelkää tekoa. Etsikää raiskausta selittäviä tekoja vaikka mistä. Säälikää raiskaajan asemaa ja leimatkaa hänet olosuhteiden uhriksi.
- omaa.varamattomuutta
Miksi ihmeessä tyttö lähti tuon vieraan matkaan? Tuosta aseman ympäristöstä sitä paitsi varoitetaan yleisesti. Olisi kannattanut uskoa.
Tuttava kertoi että uhri oli matuja salakuljettava suvakki. Meni siis ihan oikeaan osoitteeseen. Mitäs suvakki tähän?
- PossuaHuuleen
"Keskustele vapaasti aiheesta kuin aiheesta"
Mitäs Sipilä tähän? Otetaanko poika Suomeen nyt kun jo on tutustunut Suomen kulttuuriin?
Jos minä saisin päättää niin pistäisin Sipilän ja tuon raiskaajan samaan selliin ja antaisin Sipilälle purkin anusvoidetta mukaan. - raiskaaja.on
Italian de Wit!
- mallillaan
Vähän tyhmä on suomalaisneitokin, kun hyppää jokaisen kyytiä tarjoavan äijän autoon. Luulis että ulkomailla yöaikaan olis hiukan järkevämpi, mutta ei. Ihana mies ja auto on vastustamaton yhdistelmä!
- Hallaahon.äänestäjä
Kansanedustajan lausunto Rooman tilanteesta
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=44383.msg232425#msg232425
Poliisi ei tutki enää matujen tekemiä raiskauksia Ruotsissa
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=46739.msg232533#msg232533 - Anonyymi00050
- Anonyymi00051
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial291909Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1651880Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3761755Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2161248Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221158- 121131
- 921093
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt81066- 2851025
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks501011