MTK tuhoaa luonnon ja teollisuuden kiinalaisille

Mtk-kepu muuttaa ahneuksissaan Suomen luonnon avohakkuuraiskioiksi. Ainakin yhtä suuri typeryys on kiinalaisten houkuttelu -aluksi- metsäteollisuuden nurkanvaltaukseen.
5176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Viherpunikkirupuille ei kertakaikkiaan sovi Suomen metsäteollisuuden menestys. Viherpunikit haluavat saada tulonsa Kelasta.

Suomalaisten 700 000 metsänomistajan kannattaisi miettiä vihreiden kannattamista.

Äänestä
  • Vihreäthän vastusti EU;ssa tätä nyt hyväksyttyä linjaa, eli olisivat halunneet rajoittaa metsänkäyttöä. Niin kuin yleensäkin sinulla, metsässä olet taas kerran.

    Äänestä

Kiinalaiset ottavat haltuun maan ja luonnonvarat kaikkialla maapallolla. Harvassa paikassa heillä kuitenkaan on ahneita kepu-ääliöitä pikku apulaisina.

Äänestä
  • Joka puolella maailmaa, on omat ahneet pikkukepulaiset myymässä lähinnä muiden aikaansaannoksia ja omaisuuksia Kiinalaisille.

    Äänestä

Maalaisliitto liittoutui ja vehkeili neuvostoliiton kanssa. Kepu ostatti vielä taannoin venäläisen ydinvoimalan ja päästi putinin maan sähkömarkkinoille. Nyt mtk-kepu kutsuu kiinalaiset maan puunjalostusteollisuuteen. Toivottavasti EU herää ja rajoittaa maansa myyjien maakaisahneutta ja sokeaa typeryyttä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AhneenLoppu kirjoitti:

Mtk-kepu muuttaa ahneuksissaan Suomen luonnon avohakkuuraiskioiksi. Ainakin yhtä suuri typeryys on kiinalaisten houkuttelu -aluksi- metsäteollisuuden nurkanvaltaukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu