Iltalehden Parkkonen ja Hesarin toimittaja yrittivät nolata Laura Huhtasaaren mutta epäonnistuivat pahanpäiväisesti!Lauran selkeä esiintyminen asialliset perustelut kannanotoilleen saivat näyttämään Parkkosen ja toimittaja pojan pölvästeiltä!Laurassa on presidenttiainesta!
Huhtasaari kyykytti Suomen valemedian pystyyn!
AnnaKaikkiNaurutSietää
55977
2Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 55
Vanhimmat
Kyllä Laura olisi pyyhkinyt pöytää vieläkin railakkaammin noilla toimittelijoilla,mutta kun tuo ruuben kakkonen keskeytteli koko ajan eikä antanut kunnolla vastailla.
Eikös Launo usko siihen satukirjaankin, eli ottaa feik nyyssit todesta kuitenkin?
Ei silti usko sokeasti kaikkiin valheisiin.
Laura Huhtasaari taisi todeta siihen suuntaan, että tiede ja tieto on erittäin arvokasta, sillä ne ovat tarjonneet hyvinvointia samoin kuin uskonnot, sillä ne tarjoavat merkityksiä ihmisen elämään. Kaikille ei vain taida riittää pelkän paritteluelinuskonnon, esimerkiksi psykoanalyysin tarjoamat, tieteellisesti huonosti kestävät väitteet.
Kenelle se on satukirja ja kenelle elämän ohjekirja.
Satukirja se on nykypiispoille, ohjekirja se on tavalliselle ihmisille.
Jos tykkää elää valheessa, niin silloin varmaan ok. Tavallinen aikuinen ihminen ei usko joulupukkiinkaan.
Joulupukkiin uskomaton ei tunne tarvetta riekkua palstoilla kirkumassa epäuskostaan, mutta Raamattua vastaan epäuskoiset tuntevat tarvetta siitä puhua. Kai he kuitenkin sisimmässään tietävät, että Jumala on, ja että hekin joutuvat vielä kerran tilille. Jotenkin se kuitenkaan ei kannusta heitä parannukseen vaan pilkkaamiseen. Sana 'he' on tuossa varmaan liian laaja. Kyllähän epäuskovista aina joku jossain kääntyykin, kun tajuaa totuuden. Minäkin tulin uskoon hiljattain. Ehkä se on hyväkin, että he tuntevat tarvetta keskustella uskosta ja Raamatusta. Se voi olla kuin hätähuuto. Kunpa osaisimme vastata noihin huutoihin rakastavasti ja Jumalan antamalla viisaudella.
Eihän Lauran tarvitse kuin pysyä totuudessa perustellessaan esim. maahanmuuttopolitiikkaa, niin pyyhkii lattiaa vähänkin suvakkimaisia höpötyksiä viljeleviä vastaan.
Uskovaiset hyväksyvät vain oman uskontonsa. Kaikki vääräuskoiset pitää tappaa.
Linkki?
EIVÄT JULISTA TOISTEN USKONTOJEN EDUSTAJIEN KURKKUJEN LEIKKAAMISTA !
OOTKO SATTUNU HUOMAAMAAN ?
Huhtasaari on tehnyt kotiläksyt , olisi tyylikäs pressa, olen samaa mieltä hänen kanssaan monesta asiasta. mm. maahanmuutosta.
Ja hämmästyttävän älykäs ja huumorintajuinen ja SAMALLA ROHKEA- KUVIA KUMARTAMATON -TÄYSIN REALISTINEN TODENPUHUJA SUOMEN POLIITIKKOJEN SEASSA !
HÄN myös tunnustaa reippaasti olevansa USKOSSA RAAMATUSSA ILMOITETTUUN JEESUKSEN KRISTUKSEN JUMALAAN -JOKA ON PARAS MANDAATTI VALTIOMME JA KANSAMME JOHTAJAKSI.
HÄN RUKOILEE SUOMEN KANSAN JA MAAN PUOLESTA TÄYDELLÄ SYDÄMELLÄ- ja LUO PUHDASTA JÄRKEÄ TÄHÄN PIMEÄÄN MAAILMAAN !
Olen hämmästynyt! Aiemmin muistan Lauran vain kreatonisti höpinöistä.
Jäin oiken kuuntelemaan, ei hän mikään hörhö ollut! Päin vastoin terävä, hyvin asiallinen, kiihkoton - todella esiintyi edukseen.
Hesarin toimittaja oli vaikeuksissa Lauran kanssa, heitteli heittoja, mutta Lauran kysyessä tarkennuksia niin ei oikeen löytynytkään. Iltalehden toimittaja oli yllättävän objektiivinen bojo IL:toimittajalle. Mutta Laura kyllä hoiti homman tyylikkäästi ja jos tuo linja pitää, niin hänestä tulisi loistava Presidentti
Ylen toimittelija jankkasi oikeistopopulistista - en kyllä Laurasta sellaista huomaa.
Kovasti tivattiin, miksi persut ei halunnu julkilausumaan "rasismin tuomtsemista"
Lauran olisi pitänyt toimittajilta kysyä, että eikö he tuomitse terrosristien länsimaalaisiin kohdistamaa vihapuhetta? Yle ei ainakaan sellaista suostuisi tuomitsemaan, eikä HS?
TÄYSIN YLIVOIMAINEN OTE-IHAN VIRHEETTÖMÄSTI !!!
HÄN REPESI HERVOTTOMAAN NAURUUN KUN SE TINTISTÄ TUTTU TIEDEMIES SE TURHAKAUNO ESITTI HUVITTAVIA KOMMENTTEJAAN.
Juu mä en kans oikee ymmärtäny sitä rasismijankkausta siinä?! :/
Koska viel se Hyysingin suvakkitoimittajakin iha ite sano et "Miksette tuominneet rasistisia vihapuheita?" Niin vähän huolestuttaa ton toimittelijan ammatti- ja kielitaito!? Jos siinä Pöpilän kupongissa kuotenki tuomittiin nimwnomaan KAIKKI vihapuhe, niin luulis ton paukapää toimittajan sit sen verrran äidinkieltään ymmärtävän et kyllähän siinä silloin TUOMITTIIN myös rasistinen vihapuhe, jota se vajakki siinä penäs?! :/
Ja jos rasismi yleisimmin ilmenee Suomessa vielä ihan vihapuhetasolla (Hyysärin toimittaja on hyvä ja tsekkaa vaikka Optulan raporteista et kuinka paljon Suomessa tapahtuu vaikkapa rasistiks luokiteltuja pahoinpitelyitä, niin: Eipä todellakaan o iso osuus kaikisa pahoinpitelyistä!) niin eikös toi pamfletti sillon melkolailla ehkäse vihapuheen tuomitsemalla MYÖS rasismin!? Vai kuin vajaa toi toimittelija on jos ei sitä tajunnu?!
Valemedian HS'n toimittaja oli välissä niin hädässä, että joutuivat uhriutumaan martyyriksi. HS kirjoituksia populisti persut muka vääntävät mieleisekseen. Parkkonen sentään kertoi rehdisti, että esimerkiksi Huhtasaaren puheeseen yle ja HS lisäsivät mielivaltaisesti sanoja vääristäen sanoman toiseksi. Parkosen mukaan myös joitakin toimittajia painostettaan "oikomaan" persujen sanomisia eli suomeksi sanottuna hyökkäämään heti omalla valeuutisella persun päälle. Toisia toimittajia kehoitetaan vaikenamaan persujen sanomisista tyystin eli kehoitetaan jättämään persut mediassa pimentoon julkisuudesta kokonaan ja elää kuin persuja ei olisi olemassakaan. Tämä on kyllä havaittu jo pitemmän ajan. Maan ylinjohtaja tuntuu olevan saman mantran levittäjä. Vanha sanonta, että kuplassa tyhmyys tiivistyy pitä paikkansa.
Laura haastaa isäntämaa Saulin tosissaan!
Tuo HS,n toimittaja oli melkein yhtä hermostunut ja epäselväpuheinen kuin Vartiainen taannoin.
Vartiainen on joku ikäsä tylsiä taulukoita tuijottanu tilastotieteilijä, joka ei osaa muuta tehdäkään. Heti jos joku kysyy siltä jostain sen mukavuusalueen ulkopuolelta, niin sehän jäätyy täysin, ku se ei o koskaan kiinnittäny ulkomaailmaan mitään huomioo!? :/ Se varmaa runkkaaki katsellen jotai TekstiTV pörssikurssisivuja? :D
Tuossa viellä linkki Areenaan kyseiseen ohjelmaan: Pressiklubi Pe 15.9.2017
https://areena.yle.fi/1-4125386?autoplay=true
Juu tais mennä ilmeisen hyvin Huhtasaarelta, koska tota ei o "ENÄÄ" (siis VITTU?! TÄNÄÄN PARI TUNTIA SIT TULLU OHJELMA?!) katsottavissa ees YLE-areenassa, ku "katseluaika on päättynyt"?! :)
Hyvin skulaa YLE-sensuuri munki verorahoilla, joo! :/
Eiku kappas vaa!?
Toi yllä oleva linkkihä skulaski! Olikoha mul joku vanhempi linkki sit alunperi? Onks se muka ennenki ollu stressiklupissa?
OHO!? Yllättävän fiksu keskustelu, ja YLEltä (sen standardit ja keskustelujen *köh* "puolueettomuus" tuntien! :/ ) jopa papukaijamerkin arvonen suoritus kuntoi ei mennyklä mikskä kilpamollaamiseka 3 yhtä vastaan?!
Sit ku YLEn toimittelijat oppis jo tuontantovaiheessa survomaan tollaset "valtaoja-dissaukset" toistesa perseisiin, niin YLEllähän vois olla viel jotain toivoakin uskottavana mediana!
Pölö Valtaojakin nolasi itsensä puhumalla perättömiä.
Päinvastoin. Huhtasaaren hölmö demagogia vetoaa toki koulujakäymättömään väestönosaan. Niin helppoa ja halpahintaista. Jokainen tietävä käsittää, mihin se voi johtaa. Toivottavasti ei kukaan lähde tämän rouvan matkaan.
Se johtaa siihen, et hänet valitaan presidentiksi, koska Suomessa on ihan vitun paljon enemmän koulujakäymättömiä kansanosia, kun kaltaisiasi rautakanki perseessä nipottavia besserwissereitä! ;)
Kyllä rautakanget on tähän päivään asti vielä aina olleet koulujakäymättömän kansanosan p-ssä. Ikävä kyllä. Ovat valinneet Hitlerit yms. Mutta jos saat aikaan tämän toisen ihmeen, niin ihmettelemme.
Entäs mihin perustuen arvon kaiken viisauden airueen mielestä rautakanget sijaitseekin tuolla? Besserwisserismiin?
Entä millä sorkkarauta (parempi?) perseessä logiikalla Saksanmaan 30-luvun politiikka korreloi Suomen seuraaviin presidentinvaaleihin, ja sen ehdokkaisiin? Oliks jossai luettavissa joku Huhtasaaren kansallissosialistinen vaaliohjelma? Ja tää Hitler ei ainaka mun tietääkseni o ollu koskaan Suomessa ehdolla yhtään mihinkään (Ja jos multa kysytään, niin ei ois tarvinu olla Saksassakaan!) Joten: Vähän kaukaa haettu?
Hesarin toimittaja näytti krapulaiselta, eikä ollut muistanut käydä suihkussa viikkoon. Erinomaisen vihainen ja hermostunut. olisi halunnut käydä lauran kimppuun. Laura 10 toimittajat 2, sen sai Parkkonen uusista silmälaseista. Huhtasaari puhui asiaa toimittajat kirjoittavat vääristellen hänen sanomisiaan.
Mä en haluais maahani oman ikäistäni presidenttiä, vaan sellaisen, jolla on pidempi muistikokemus suomalaisen yhteiskunnan eri vaiheista, se olisi turvallisempaa: Mitä sanottavaa muka on nelikymppisellä hyvinvointivaltiossa koko ikänsä eläneellä taviksella oman ikäisellä maisterilla jollakin Huhtasaarella? Vaikutat teennäiseltä kirjoittajalta, kalasteletko Huhtasaarelle lisää näkyvyyttä, kentiekö? Hesarihan just on yksi niistä medioista, joka eniten on nostanut Huhtasaarta ja sellaisia... Missään maassa ei muutenkaan ole nelkytvuotiaita presidenttejä, ei ainakaan missään länsimaissa. Mieluummin vaikka yllätyskortti Väyrynenkin(!), kuin Huhtasaari, jos pienimmistä pahoista valiten vähiten pahin enten tenten teelika menten mentäis. Väykky ei ole rasse, vaikka ahdistuskonservatiivi sekin. Eiköhän se presidentti ole jo valittu, se on sama joka nyt istuu virassaan ja muu on teatteria. Naista ei tämä maa nyt tässä tilanteessa pressaksi valitse valitettavasti, enkä minäkään haluaisi, mikäli vaihtoehto on joku evoluutioteorian kieltävä tapaus kakkosvaiheen pressavaalissa. Ai mut, onko siellä sittenkin vanhismasa pressavaalien kakkoskierroksella, no sitten menis vaikeaksi valinta, jos Huhtasaaresta ja Vanhasesta pitäisi valita....
Miten niin koko ikänsä eläneellä?
Oli vaihto-oppilaana jenkkilässä, ja oli vuoden opettajana Mikronesiassa?!
Ja hyvinhä sulle tuntuu passaavan tää nykynenki koko ikänsä hyvinvointivaltiossa eläny pressa, joka on ikänsä aikana saanu hilattua luunsa just ja just Turusta Tsadiin? :) :/
Ja eks rasismi o Suomessa rikos, ja jos sä väität Huhtasaarta, jota ei o siis tuomittu kertaakaan mistään rasistisesta, rasistiks, ni kannattais ehkä varoa, koska siit saattaa napsahtaa hyvin nopee kunnianloukkaussyyte! :)
Kumpis teistä sit on rikollinen?
Miksi pitäisi äänestää Suomen armeijan ylipäälliköksi nuori kokematon nainen, joka melkeinpä maanpetoksellisesti ei usko Suomen puolustusvoimiin ja kansan puolustustahtoon, vaan sanoo itänaapurin paraatimarssivan Helsinkiin koska haluavat? Ei ne paraatimarssineet talvisodassakaan ja nyt on sentään pikkuisen toisenlaiset aseet suomalaisillakin. Mitä jos tuolloin v. -39 Suomessa olisi ollut noin ajatteleva valtiojohto?
Jos tuollainen presidentti olisikin ollut 1939 niin sotaa ei olisi koskaan syttynytkään.Mitä tulee venäläisten paraatimarssiin Helsinkiin sodan syttyessä niin totta joka sana.Kokoomuksen ja Niinistöjen mielestä suomi voittaa ja valtaa Pietarin viikossa.Heidän sotauhonsa on sairasta.Laura on fiksu nainen ja saa valtavat äänisaaliit!
"Jos tuollainen presidentti olisikin ollut 1939 niin sotaa ei olisi koskaan syttynytkään." ...ja Suomi olisi tuolloin liitetty Neuvostoliittoon pikavauhtia.
Tavalla tai toisella Venäjään liittäminen taitaa olla nytkin olla se persujen salainen unelma ja lopullinen tavoite?
Ei pidä paikkaansa. Totuus vaan on se jonka Laura totesi. "Ei sua pelasta ulkomaatkaan, ei USA, ei Gruusia." Siinä vähän Eppu Normaalin lyriikkaa.
ööö!.
Eikös tolla Niinistön ja Kokoomuksen logiikalla ennemminki tulla osaks Venäjää? Vai millä vitun logiikalla sä oikee ajattelet, tai oot ajattelevinas?!
Jos Hihtasaari sentää (ja ihan asiallisesti) on tietonen Venäjän sotavoimista, ja Kocksu-NATOttajat luulee et me ollaa nyt joku isompiki maa, ja kyllä NATO pelastaa vaik menis huonostikin, niin: Kumpihan noista skenaarioista ennemminki katasrofia edustaa?
Muiseleppas huvikses et kui kauan NATOlta kesti keskittää joukot sillo ku ne läks Kuwaitia pelastaa? :) Prkl se meinais tääl Pohjolassa et ryssät ois ennen NORJASSA ku tääl ois ensimmäistäkä NATO-joukkoa! :/
Vanha ja kokenut Laura olisi tietenkin paras mahdollinen presidentti, mutta aina ei voi saada kaikkea ja onhan presidentillä paljon vanhojakin neuvonantajia niin, että kyllä siinä Lauran kaltainen, erittäin älykäs ja vähän nuorempikin ihminen pärjää. (PS. Itselleni on kolme ylempää korkeakoulututkintoa eri aloilta, joten kouluja ja työkokemustakin on enemmän kuin tarpeeksi takana.)
Sensijaan pääministeri tarvitsisi kunnollisemmat neuvonantajat, kun tosiasiassa hänhän johtaa koko maatamme ja huonosti on johtanutkin! Pääministeri on unohtanut sekä virkavalansa että valtion perustehtävän TOTAALISESTI. Siksi Suomi ja kansamme kärsii.
Mitä se auttaa jos mennään ojasta allikkoon? Paskan vaihtaminen toiseen ei paljon auta vaikka olisi sata korkeakoulututkintoa.
presidentillä on muut huolet kuin mamut, joille presidentti ei voi mitään.
Niinistöllä+on+68+%+kannatus+tällä+hetkellä,+yksinkertaisella+vähän+tyhmällä+Huhtasaarella+ei+siten+ole+mitään+mahdollisuuksia.
PRESIDENTIN VALTAOIKEUDET PITÄÄ PALAUTTAA!
SUOMI TARVITSEE HYVÄN HALLITSIJAN, JOKA VOI VIHELTÄÄ PELIN KOKONAAN POIKKI JA PALAUTTAA MEIDÄT LÄHTÖRUUTUUN, JOS ASIAT MENEVÄT NÄIN PAHASTI PIELEEN KUIN SUOMESSA NYT MENEVÄT!
Pääministeri on liian kevyt ja kiinni tehtävissään ehtiäkseen seurata kehitystä ja tehdäkseen johtopäätöksiä kunnolla Suomen kansan etua ajatellen. Siksi politiikka on niin poukkoilevaa, eikä vakavimpaan haittaan eli maahanmuuttoon puututa kunnolla ja auteta oikeita pakolaisia, vaan annetaan ongelmien kumuloitua Suomeen!
Kyllä Laurasta pressa vielä tulee, ei ehkä vielä, mutta korkoa kasvamaan.Virkistävää nähdä ihminen, joka aidosti ajattelee suomalaisuutta eikä tätä väsähtänyttä ja tuulettimeen lentänyttä globaalisuutta, jossa suomalainen makssaa aina joko hengellään tai rahalla.
Kyllä tulee KAIKILLE muille ehdokkaille niinistöä myöten tukalat oltavat , kun puhutaan asioiden oikeilla nimillä. Huhtasaari on täysin yliveretainen, en ole milloinkaan äänestänyt perus-Suomalaisia ,Populismin hokeminen on ylen ja hesarin ainoa ase.
Olipa kiusallista katseltavaa, kun suvaitsevaistolaiset kiehersivät tuoleillaan, kuin hiilillä olisivat perskannikoitaan lämmittämässä ja hiilet sattuivat olemaan hemmetin kuumia! Valhemaailmassa eläminen vaatii hiostuttavan kovaa selittämistä, epäilevien sanomisien keskeyttämistä. Keinoja kaihtamatta yritetään kyseenalaistajaa saada luopumaan väitteistään, mitkä sokea reettakin näkee tosiksi.
Huhtasaarta eivät krokotiilikitoihinsa saaneet.
Se hesarin ukko näytti jotenkin vilpilliseltäkin. Iltasonnan mies oli rehellisempi. Laura rehellisin. Toimittaja oli mikä oli.
Pitää+olla+persumielinen+että+ihailee+Lauraa+8-10+%+kannatuksella.
Wau! mikä nainen. Olen ihastunut.
Parkkosen+toteamus+toimittajille+annetusta+ohjeesta+vaieta+persuista+selittää+varsin+hyvin+sen+kuinka+nimiminäpersu+uusvajakit+saavat+poskettomasti+valemedia+tilaa.+Lähes+jokaisessa+yken+ohjelmassa+on+1+%+puolue+edustettuna.++HS,+Suomen+Kuvaehti,+IL+ja+IS+ovat+kirjoittaneet+ko++vajakki+puolueesta+palstakilometrettäin+yrittäen+markkinoida+vajakkeja+merkittävänä+vaihtoehtona.+Kuten+kannatuskäyristä+näkyy,+kirjoitukset+eivät+ole+uponneet+suomalaisiin.
Niijuu se oli kans aika erikoine lausunto, jopa niin erikoinen. et: Mitenköhän laillista toimon Suomessa jos jotain ihan virallisesta puoluetta aletaan syrjiä medioissa jollain medoitten yhteisellä sopimuksella?!
Ei mun korvaan kuulosta ainakaan kauheen lailliselta?
Entäs onks kukaan sit koskaan siitä ollu huolestunu missään julkisuudessa? :)
Ja kaisse jonkutapast rasismia luulis oleva tollai syrjintäki? Meinaakoha toi talakoo-Jussi nyt sit tehä tolle jotai ku se paljastu?
*BuaHaHaaa!* ja vittu VARMAA tekee joo! :/
>+Juu+tais+mennä+ilmeisen+hyvin+Huhtasaarelta,+koska+tota+ei+o
>+"ENÄÄ"+(siis+VIT-TU?!
>+TÄNÄÄN+PARI+TUNTIA+SIT+TULLU+OHJELMA?!)+katsottavissa
>+ees+YLE-areenassa,+ku+"katseluaika+on+päättynyt"?!+:)
+
Minä+imuroin+Areenasta+talteen+kaikki+nämä+jutut.+Näitä+on+tosi+mukavaa+katsella+jälkikäteen,+sitten+kun+Laura+nousee+Suomen+presidentiksi.+Mukamas+yhtä+suurena+"täydellisenä+yllätyksenä"+kuin+Trump+nousi+Amerikassa.+
Iltalehti+ilakoi+vaaliviikolla,+että+Clinton+voittaa+85...99%+todennäköisyydellä.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/20161108200024862_ul.shtml
Vaalipäivänä+kun+äänten+laskentaa+oli+kestänyt+pari+tuntia,+lukemat+olivat+aivan+toisin+päin.+Nyt+Trumpin+voiton+todennäköisyys+olikin+jo+85%.+
Kyllä+kansa+nää+asiat+tietää,+heti+kun+pääsevät+vaan+äänestämään.+Jos+ei+Niinistö,+niin+sitten+se+on+Laura.
Mitä suotta, ku parhaat löytyy kuitenki Youtubestaki.
Mikä ihmeen keskustelu tuo oli?
Kolme äärisuvakkia vastaan yksi nainen.
Luulisi noita siellä olleita miehiä hävettävän.
Tyypillistä YLE -paskaa jota ei kannata katsoa, laitoin tv:n kiinni ensimmäisen minuutin jälkeen,sekin minuutti meni elämästä aivan hukkaan.
Laura on presidenttiainesta!