Suomen kansa hyväksyy puukkomiehet

Yms paperittomat kaduille lapsien sekaan 68% äänestäisi tämän kehityksen puolesta
6115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tulee tai tullee aika jolloin kansankin mitta täyttyy. Mikäköhän firma tuonkin kyselyn on tehnyt ja millä alueella, hesassako? Minä en tunne ainoatakaan tuttavaa, joka nämä hyväksyisi sanojensa mukaan.

Äänestä
  • Tällaiset kyselyt ovat osa mielipiteenmuokkausta.Kävin eilen hierojalla ja mies kertoi kohtaavansa työssään ihmisiä laidasta laitaan :opettajia,poliiseja,tehdastyöläisiä,johtajia,urheiljoita,lääkäreitä,toimistovirkailijoita jne.ja aina kuulemma puheeksi siinä hoidon aikana tuppaa tulemaan Suomen pakolaispolitiikka ja hän ei ole tavannut vielä yhtäkään jolla ei olisi suuri huoli nykytilanteesta !
    Samoin työpaikallani jossa on 300 työntekijää ainoastaan yksi kannattaa Sipilän ja Merkelin linjaa ja hän on keski-ikäinen elämäänsä katkeroitunut ja huonosti voiva yksinhuoltaja joka on kaikesta muustakin aina eri mieltä .

    Äänestä

  • Ninnukkainen kirjoitti:

    Tällaiset kyselyt ovat osa mielipiteenmuokkausta.Kävin eilen hierojalla ja mies kertoi kohtaavansa työssään ihmisiä laidasta laitaan :opettajia,poliiseja,tehdastyöläisiä,johtajia,urheiljoita,lääkäreitä,toimistovirkailijoita jne.ja aina kuulemma puheeksi siinä hoidon aikana tuppaa tulemaan Suomen pakolaispolitiikka ja hän ei ole tavannut vielä yhtäkään jolla ei olisi suuri huoli nykytilanteesta !
    Samoin työpaikallani jossa on 300 työntekijää ainoastaan yksi kannattaa Sipilän ja Merkelin linjaa ja hän on keski-ikäinen elämäänsä katkeroitunut ja huonosti voiva yksinhuoltaja joka on kaikesta muustakin aina eri mieltä .

    Uskon tuon.

    Äänestä

Korruptoitunut hallitus on hyväksynyt mamutuksen ja Suomen islamisoinnin Brysselin hillotolppa kiimassaan. Eduskunta puolueet saavat muslimiveljeskunnalta korruptio rahaa, koska lennättävät eritrealaisia ja muita kädellisiä Suomeen öisillä kuljetuksilla. Ainoastaan perussuomalaiset ovat tämän islamisoinnin ulkopuolella, mutta silti Suomen katajaisen kansan on itse huolehdittava turvallisuudestaan aseistamalla itsensä ja lapsensa puolustautuakseen islamilaiselta terrorismilta. Suomi on sodassa islamia vastaan, joka on antikristillinen perkelettä kumartava lahko.

Äänestä

Mistä+maasta+Suomeen+tulee+vaalitarkkailijat++??++ja+kuka+painaa+kannatuskortteja+aika+iso+%+hyväksyy+nykymenon

Äänestä

Suurin osa Suomen kansasta vastustaa hallituksen harjoittamaa maahanmuuttoa eli
maahan on päästetty 30 000 ammattisotilasta. Milloin tälle asialle saadaan loppu?
Kyllästyttää tyhjää puhuvat poliitikot.
Toivotaan erittäin kylmää talvea ja
paukkupakkasia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Outoamuttatotta kirjoitti:

Yms paperittomat kaduille lapsien sekaan 68% äänestäisi tämän kehityksen puolesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu