Pakolaispoika pidätetty Lontoon metroiskusta

Suomessa ei kuitenkaan ole mitään syytä huoleen. Ylikomisario Jari Taponen jakoi pari päivää sitten Twitter-tilillään Teemu Sinkkosen surullisenkuuluisan artikkelin, jonka mukaan terroristien soluttautuminen pakolaisten joukkoon on myytti, ja tottahan toki me nyt luotamme enemmän tämän sankaripoliisin arvostelukykyyn kuin omiin piilorasistisesti virittyneisiin silmiimme.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-4889860/May-raises-level-critical-ISIS-claim-Tube-attack.html
11578
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Naiivi hyväuskoisuus on kaiken pahan alku ja juuri...

1Äänestä

Juu, yksin tullut haavoittuva pakolaislapsi pääsi oikein kuningattaren palkitsemaan perheeseen sijaislapeksi. Ei paljon hyysäys auta, jos haluaa vain kiittää kohtelusta tuolla tavalla.

1Äänestä

Milläköhän ihmeen lihaksilla se voi sanoa ettei tule terroristeja kun järjestään emme edes tiedä tulijoiden oikeaa nimeä!

1Äänestä

Lontoon isku lasten kepposia! ei mulla muuta,vedin hatusta,sori siitä.

1Äänestä

katsoin pidätyskuvia ja mietin miksi ne kaikki näyttävät "samalta"
ja mikä niiden kulttuurissa ja kasvatuksessa menee niin pieleen?

tarkoitan samuudelta samaa väsynyttä katsetta vai
onko ne kamoissaan vai kännissä?

jokaisen lähtömaan johtaja voi nyt miettiä
mitä tuli tehtyä - millaisen ympäristön loi kansalaisilleen
- jotta oman kansalaiset päätyvät tekemään
tällaisia tekoja.


noi suklaasilmät on jostain samasta muotista

1Äänestä

risikko ja orpo ottaa niitä tänne lisää
jotta ne sais lisää bisnestä ja
jotta EU olisi niille "mukavampi"

1Äänestä

Aika mielenkiintoista?
"Penelope Jones, 71, and her husband Ronald, 88, have raised 268 foster children in the house over three decades and the last eight have been refugees."

Tää pariskunta on koko ikänsä (ilmeisesti? Määrästä päättellen) ollu kasvattivanhempina kaiken kaikkiaan 268 lapselle. Ei mitään häikkää noitten aikasempien kanssa. Tai no, tod. näk. JOTAIN, ku ei toi lastenkasvatuskaan ny mitn puutarhurointia sentään ole, mut ei ainaka pommia kuitenkaan.
Joista nää 8 viimesintä on sit ollu pakolaisia. Ja JO tärppäs! *KABOOM!*
Niin maahanmuuttoko oli se rikkaus?

Ja mitä tohon alottajan alotuskappaleeseen tulee.
Joo se on kumma juttu, et ensin joku suvakkiääliö-"asiantuntia" saa sanoo julkisuudessa suht mitä tahansa totuutena, vaikka se pohjautuis maksimissaanki johku pelkkään sen omaan mielipiteeseen, ja se suvakkiääliö-toimittelijakaan ei kyseenalaista tota mitenkään, ja mikä huolestuttavinta, sen jälkeen jokanen suvakkiääliö-virkamies voi näköjään käyttää sitä ihan ku se nyt olis sit joku "ultimate-truth"!? :/ On tää stn huvittava maa! :/

1Äänestä
  • Ja kun ton puutarhatontun pakinan lukee NYT, pari vuotta myöhemmin, niin:
    Kyllähän toi herättää lähinnä säälinsekasta itkeäkö-vai-nauraakko myötähäpeää et kuin vitun sekasin sitä joku on voinu ollakaan asioiden todellisesta tilasta! :/

    www.(kopsaa tämä)fiia.fi/fi/blog/462/satu_terroristeista/

    1Äänestä

  • ItkekääJaNaurakaa kirjoitti:

    Ja kun ton puutarhatontun pakinan lukee NYT, pari vuotta myöhemmin, niin:
    Kyllähän toi herättää lähinnä säälinsekasta itkeäkö-vai-nauraakko myötähäpeää et kuin vitun sekasin sitä joku on voinu ollakaan asioiden todellisesta tilasta! :/

    www.(kopsaa tämä)fiia.fi/fi/blog/462/satu_terroristeista/

    Tänä päivänä on hankala uskoa, että vielä syksyn 2015 matukriisin alkuvaiheessa monet suvakkitutkijat ja -aktivistit ihan oikeasti yrittivät vakuuttaa meille, ettei Eurooppaan vyöryvien muslimilaumojen joukossa voi olla terroristeja. Mitäköhän he oikein kuvittelivat saavuttavansa kiistämällä itsestään selvät tosiasiat?

    1Äänestä

Erään kuuluisan henkilö partlapsi matkustanut Lontooseen keppostelemaan?

1Äänestä

Hienosti niistä monet osaa ainakin kiittää auttajiaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Että_niin kirjoitti:

Suomessa ei kuitenkaan ole mitään syytä huoleen. Ylikomisario Jari Taponen jakoi pari päivää sitten Twitter-tilillään Teemu Sinkkosen surullisenkuuluisan artikkelin, jonka mukaan terroristien soluttautuminen pakolaisten joukkoon on myytti, ja tottahan toki me nyt luotamme enemmän tämän sankaripoliisin arvostelukykyyn kuin omiin piilorasistisesti virittyneisiin silmiimme.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-4889860/May-raises-level-critical-ISIS-claim-Tube-attack.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu