kumeista

Joo elikkäs koska olen vielä noviisi näissä asioissa, niin tiedustelisin noista kondomeista, mikä niistä olisi paras ? Jotukut sanoo että sulttaanit olisivat kestäviä (?) Mikä olisi normikaluun sopiva ? Mitä eroa esim. sulttaanin conturella ja sensitivellä?
2479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sultan Conturen ja Sensitiven erot:
Conture on suuremman kokoinen niin leveydeltään kuin pituudeltaankin. Sensitive ohuempi eli tuntoherkkyys sillä on parempi.
Itse olen käyttänyt Conturea, kaluuni(pit 17,5cm, ympärys 13cm) se on kokonsa puolesta sopinut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloittelija2 kirjoitti:

Joo elikkäs koska olen vielä noviisi näissä asioissa, niin tiedustelisin noista kondomeista, mikä niistä olisi paras ? Jotukut sanoo että sulttaanit olisivat kestäviä (?) Mikä olisi normikaluun sopiva ? Mitä eroa esim. sulttaanin conturella ja sensitivellä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu