Kokoomus ja persut ovat poliisien

suosikkipuolueet, mikä ei suuresti yllätä. Molempien kannatus pyörii siellä 25% hujakoilla poliisien keskuudessa, muut puolueet ovat kaukana takana. Demarien ja vihreiden kannatus on vaan siinä 4% luokkaa.

Poliisit ovat siis realisteja.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Veikkaanpa, että kannatusluvut jakaantuvat melko samoin kuin kansalla muutenkin keskimäärin (huolimatta YLEn paskapropagandasta).

Sitä vain ihmettelen, että miksi ihmeessä kukaan poliisin palkalla elelevä äänestäisi rikkaiden ystävää (ja mokuttajaa) eli kokoomusta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


realistien.voitto kirjoitti:

suosikkipuolueet, mikä ei suuresti yllätä. Molempien kannatus pyörii siellä 25% hujakoilla poliisien keskuudessa, muut puolueet ovat kaukana takana. Demarien ja vihreiden kannatus on vaan siinä 4% luokkaa.

Poliisit ovat siis realisteja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu