Veljesseurassa sanailin erään edesmenneen luopion kanssa. Sanailuun otti osaa myös tuntematon jt, joka ärsytti tätä edesmennyttä luopiota. Luopio lupasi tulla vetämään meitä turpaan jäähallin pihalle. Pidin juttua terskailuna.
Yllätys olikin suuri, kun näin kyseisen luopion jäähallin pihalla väliajalla pyörimässä ja etsimässä katseellaan tulisiko joku haastamaan.
Veljesseurassa edesmennyt luopio kertoi aivan oikein käyneensä jäähallin pihalla.
Näin tervettä porukkaa keskimäärin löytynee, vain Veljesseurassa.
Yllätys olikin suuri, kun näin kyseisen luopion jäähallin pihalla väliajalla pyörimässä ja etsimässä katseellaan tulisiko joku haastamaan.
Veljesseurassa edesmennyt luopio kertoi aivan oikein käyneensä jäähallin pihalla.
Näin tervettä porukkaa keskimäärin löytynee, vain Veljesseurassa.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Missähän tähän tapaukseen voi tutustua, ja todeta tapauksen oikeaksi? Vai valehteletko, kuten tapanasi näyttää olevan?
Löytyy kahlaamalla Veljesseuraa. Mutta kun herra on edesmennyt, niin saat itse nähdä vaivan.
Eli ei löydy. Arvaa yllättyikö joku.
Voit uskoa mitä haluat. Lopetin todisteiden esittämisen sillä sekunnilla, kun Aila Ruohon tarinankertojiin pitäisi vain uskoa ilman näyttöä.
En aijo jatkossakaan todistella mitään. Minua ei ole pakko uskoa, enkä aijo kuluttaa tuntitolkulla aikaa kahlaamalla Veljesseuraa. Kaikki nimimerkkini on sieltä bannattu, joten en pysty käyttämään hakutoimintoa.
Mutta jos oikein kovasti haluaa totuuden perässä juosta, niin nyt olisi oiva tilaisuus ilmoittaa Veljesseurassa, että Kovanyrkki jäi kiinni valheesta. Sinulle ei varmasti tule yllätyksenä, että Veljesseurassa kovin moni ei tule tuota iloa kanssasi jakamaan.
Mutta silti kannustan kokeilemaan tuonkaltaisen ilouutisen kanssa ,-)
Olihan sulla täälläkin banni pitkään. Oliko peräti vuoden. Nyt kait se on taas loppunut ja olet hakemassa uutta? Vai?
Joten tuskin kovin pitkään saamme nauttia sinun rakentavista kommenteistasi? Vai?
Tämä on kivaa! Meillä on se ero, että minun kamppailu ei ole ideologista. Voin ottaa rennosti ja jos häpäisen itseni, niin ein paljon tressaa. Kuten olette huomanneet, en taistele WT-seura puolesta, vaan harrastus on tarkkailla luopioita.
Taas teillä exillä taistelu on idologista, eikä tuumaakaan siksi voi antaa periksi. Siksi te olette paskanjäykkiä, ettekä voi myöntää mitään todeksi, vaikka sisälllänne tiedätte asian olevan tosi.
Mutta näillä mennään. Kolmen vuoden päästä tulee taistelun 20-vuotisjuhla. Vittuilua puolin ja toisin kohta pari vuosikymmentä. Vau.
Kirjoittaa hän joka on vellihousu.
Tarkoitat ilmeisesti edesmennyttä nimimerkki RaM:ia.
Hän ei koskaan uhannut käyttää väkivaltaa konventissa, ketään kohtaan. Väitteesi on alhaisinta paskaa mitä olen sinulta koskaan nähnyt, ja se on paljon tapauksessasi.
Sinä voit kahlata Veljesseuraa aivan vapaasti ja lukea tarinan.
Se että tällainen tarina on sinun päässäsi, ei tee siitä todellista. Yritä jo ymmärtää että olet täysin pihalla.
Sovitaan näin, jos se sinulle rauhan suo. Ei minua pätkääkään kiinnosta uskotko sinä vai et. Minä kerron näkemykseni ja jos se ei sinun henkilöpalvontaasi ja muuhun luopioideologiaasi sovi, niin arvaa vaan itkenkö.
Nimenomaan näkemys. Olet sotkenut päässäsi jotain tapauksia ja nyt teet edesmenneestä ihmisestä väkivaltaista konventissa riehujaa, jota RaM ei missään nimessä ollut, eikä sellaista kertomusta löydy mistään. Mutta ethän sinä tajua edes hävetä sitä että syytät kuollutta ihmistä täysin valheellisin perustein.
Kyllä näin oli. Löysin vitjan Veljesseurasta ja muistin väärin. Kyseinen henkilö ei uhannut vetää ketään kuonoon. Hän kertoi vain seisoneensa konventissa ja odottaneensa, että järkkärit tai uhoajat tulee selittämään. Näin kyseisen henkilön konventissa väliajalla.
Mitään väkivaltaista hän ei esittänyt, vaan keskustelu Veljesseurassa oli kiihkeää ja muistin ceissin väärin.
Pyydän anteeksi aiheuttamani mielipahaa ja väärän tiedon levittämistä.
Ymmärrän, että harrastuksesi puitteissa sinun on yritettävä heittää existä täällä läppää ja keksiä jotain nillittämisen aihetta, mutta jos jatkossa tarkistaisit faktat, niin ei nyt ihan mitä sattuu tulisi heiteltyä. Jos en olisi korjannut tätä, niin jollekin olisi voinut jäädä mielikuva, että edesmennyt henkilö oli väkivaltainen ja etsi tappeluseuraa konventista. Minusta tällaiset syytökset eivät ole kovin kevyitä ja toivoisin että jatkossa pitäytyisit niistä jos et ole aivan varma.
Luopiot eivät yksinkertaisesti ole lähellekään niin mulkkuja kuin annat ymmärtää, ja jos sinulla onkin ollut joidenkin kanssa kahnausta, et voi väittää etteikö sinulla olisi ollut hyvin merkittävä rooli asioiden edistymisessä.
Joten. Jotain objektiivisuutta jatkoon, toivoisin.
Täytyy antaa sinulle kiitosta, että oikaisit minua. Yleensä muistan faktat oikein, mutta nyt onneksi aloin epäilemään itseäni.
Harmittaa vietävästi, että esitin tälläistä paskaa.
Niin minuakin.
Kannttaa keskittyä vain Jehovan todistajien tekemisiin, kuten velvoitteisiin allekirjoittaa rituaali-itsemurhakortti tai lastenkanssa työskentelykortti, joka aivan pian, tuota pikaa tulee myös allekirjoittettavaksi kaikille ilman rikosrekisteriä oleville vanhimmille täällä suomessakin.
Näin rotat savustetaan koloistaan.
Siis olit itsekin siellä, miksi et mennyt ilmoittamaan että olet se jota hänen piti lyödä