Tarvitaan sapatista? Huomatkaa kuka noita aloituksia tehtailee. Kertoo paljon siitä, kuka täällä oikein meuhkaa ja vaahtoaa.
Vastaukset 9
- judaistille
Sinä ITSE !!!
Tämä aloitus on hyvä esimerkki asiasta !!!
On se huvittavaa, että samalla kun moitit muita, sinä ITSE SIIHEN SAMALLA KERTAA JO SYYLLISTYT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mutta umpi sokeahan sinä olet omalle toiminnallesi ja valheillesi ja harhaopeillesi !Voisit vähän rauhoittua, ei ole pakko huutaa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- judaistille
Kristitty.net kirjoitti:
Voisit vähän rauhoittua, ei ole pakko huutaa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Varmistan vain sen, että EI JÄÄ EPÄSELVÄKSI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
Minun kotikoneeni ei muuten huuda ! ;)
- laukkuryssä
Asia lienee tullut kaikille palstan lukijoille harvinaisen selväksi, että Sinä Kristitty.net tehtailet vähän väliä sapattiin liittyviä aloituksia.
Miks'et laita sapatti-aloituksiasi adventismipalstalle, koska he lienevät adventismisapattiasiassa asiantuntijoita ja kertovat mielipiteensä mutkattomasti?
Tuleeko adventismipalstalla turpaan..Montako aloitusta minä olen tehnyt sapatista?
Adventismi ei kiinnosta minua, siksi en kirjoita adventismipalstalle.
- judaistille
Niin tai mieleeni tuli juutalaisuus palsta !!!
Siellä voisit olla kaltaistesi seurassa ?
Ai mutta kun et varmaan kelpaa sinne, kun olet pakana ja ympärileikkaamaton, etkä tunne edes Tooraa sen vertaa, että pärjäisit keskusteluissa.
Juutalaiseten kanssa et saa opettaa, kun olet pakana, voisist toimia vain kuunteluoppilaana, kun viisaammat ja "pyhemmät" keskustelevat !
Siksi kai pyöritkin täällä, kun he heivaavat sinut pois sieltä !Juutalaisuuspalstalla ei ole ainuttakaan juutalaista. Miksi juutalaiset tuhlaisivat kallisarvoista aikaansa kirjoitellakseen tänne suoli24 palstalle? Heillä on parempaakin tekemistä.
- helluntailaiseksi
Kristitty net on tullut synnintuntoon ja haluaa liittyä helluntaiseurakuntaan. Siksi hän tuntee tämän palstan rakkaaksi.
No en tasan ole liittymässä helluntaikirkkoon. Minua ei karismaattinen humpuuki kiinnosta. Mutta tällä palstalla sentään voi käydä keskustelua, toisin kuin luterilaisuus palstalla, joka on täynnä pelkkää homoagendaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.531414Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt191084- 93987
- 77693
- 37678
- 27500
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.21499- 26451
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?53450Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30423
