Huumekuorma uuniin

Taisi huumekuriirille käydä Seinäjoella fataali käry, kun muuli töpeksi lastinsa poliiseille. Siinäpä makselee jopa hengellään kohelluksensa. Saapi nähdä alkaako Seinäjoella verenhimoinen rahanperintä notta saadaan hankittua uusi kuorma ja uusi muuli. Ettei vaan taustalla olisi uuden poikakerhon perustaminen. Poliisi sanoo päässeensä asiasta perille omalla tiedonhankillaan, mutta usein joku on vain vasikoinut asia.
8263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Olisiko konstaapelni vai mikä rikosjepari se Kattelus on, paras ruveta sen Väyrysen tukemisen sijasta ehkäisemään huumeitten tuontia Eteleä-Pohjanmaalle. Väyrynen pystyy itsekseenkin kampanjoimaan, mutta eri juttu on huume kaupan. Siinä se tosi vaara Suomelle ja suoraselkäiselle Eteleä-Pohjnamaalle on. ian Kitinojallakin pössytellän.

Äänestä

Toivottavasti myös lastia vastaanottavat Etelä-Pohjalaiset jäivät poliisin haaviin keitä sitten ovatkaan. Ihmiset jotka kylvää huumeita nuorisolle ja pilaavat lukuisien elämän ansaitsisivat isomman rangaistuksen, kun veronmaksajien kustantaman 5 vuoden täysylläpidon.

Äänestä

Siinä vastaanotossa, kun ei vielä ainetta käsitelty, ole mitään rikollista. Varmaan hukkaan menneestä lastissa alkavat kovat perinnästä, jossa miehiä kylmenee. Kuorma kun oli jo maksettu ja isolla rahalla.

Äänestä

Mitäs ovat niin tyhmiä, että laittavat rahojansa kiinni tuollaiseen paskaan.

Äänestä

Tyhmyyttä ja "tyhmyyttä", on kuule niin että huumebisnes on asebisneksen kanssa tuottoisinta liiketoimintaa maailmassa. Niin ja tietenkin ihmiskauppa myös. Ja kaikki ne liittyvät toisiinsa eikä tässä hommassa juuri ole katvealueita.

Äänestä
  • "Ammattilainen" puhuu. :D

    Mäkin katoin sitä tv-sarjaa.

    Äänestä

aina on vasikoita,hyvä niin,aikkis.

Äänestä

Olisiko päävasikka ollut sen lopettaneen moottori- vai mikä mopokerho se oli, sen jäsen. Tullut uskoon ja yhteiskunnalliseen herätykseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Piikkiottaan kirjoitti:

Taisi huumekuriirille käydä Seinäjoella fataali käry, kun muuli töpeksi lastinsa poliiseille. Siinäpä makselee jopa hengellään kohelluksensa. Saapi nähdä alkaako Seinäjoella verenhimoinen rahanperintä notta saadaan hankittua uusi kuorma ja uusi muuli. Ettei vaan taustalla olisi uuden poikakerhon perustaminen. Poliisi sanoo päässeensä asiasta perille omalla tiedonhankillaan, mutta usein joku on vain vasikoinut asia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu