kaikista ihmisistä feministi on ahdasmielisin, ei tarvitse muuta kuin seurata suomi24:n keskustelupalstoja niin huomaa, että sensuuri on rankin juuri feminismi- palstalla, kieli keskellä suuta joutuu kirjoittamaan, ettei tuotosta poisteta, nuttura tuntuu kiristävän...
Feministi ahdasmielisin
j.pukkila
16583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Feministi on luonnehäiriöinen,kuin myös sovinisti.
ettei näistä kahdesta voi puhua samana päivänäkään :)
ok feministi=luonnehäiriöinen
jos feministit ja sovinistit poistetaan?
Feministien ja sovinistien sukupuuton jälkeen maailma päätyisi ikuisen rauhan tilaan. Kaikki rakastaisivat toisiaan. Naiset ja miehet eivät enää olisi enää näiden kyseisten ryhmien syrjinnän uhrina.
Ja tietenkin Martta-kerho lakkautettaisiin
martta-kerhoa lakkautta, j.pukkilakin on maksanut kerhon jäsenmaksun, jos ei aivan väärin muista, paljon on tosin vettä virrannut joessa siitä ajasta, mutta kuitenkin..
Naisista jäisivät jäljelle vain sellaiset harvalukuiset naiset jotka eivät millään osa-alueella ole huomanneet naisia syrjittävän ja jos ei huomaa mitään niin täytyy pikkasen ajattelematon olla. Miehistä myöskään ei montaa jäisi,kaikilla on vähän ainakin jossakin sovinistisia piirteitä.
Mitenkähän sitten nämä muutamat harvat eisovinistiset miehet ja mitäänhuomaamattomat naiset tulisivat toimeen keskenään?
Nimittäin erittäin harvoilla muilla palstoilla haukutaan naisia näin rankasta. Mutta täällä näköjään pyörivätkin myös kaikki miespuoliset onettomat raukat. :(
Jännä sinällään, että mies pyrkii alistamaan siellä, missä se ei onnistu.
kukahan tämän on aloittanut tämän palstan nimittäin, kuka haukkui ja ketä, kukahan aloitti, noin yleisesti, mies tuskin on aloittanut feminismiä, luultavasti ensimmäinen feministi alkoi änkyröidä asioiden luonnollista tilaa vastaan ja siitä sitten ovat aiheutuneet myöhäisemmät erimieleisyydet..
No sitä minäkin vähän ihmettelen ettei mies tajua luonnollista tilaansa, vaan sotkeutuu asioihin, joista ei mitään ymmärrä.
ilmeisesti olemme samaa mieltä eri asioista, mutta ei kai sillä väliä, feministi keskustelee tietenkin oman ymmärryksensä rajoissa..
Tuon perusteella voisit sitten olla feministi. ;)
ja jos feministi on ahdasmielinen niin loogista on että sovinisti ei ole..niinkö?
Kävin tuolla sovinisti palstalla katsomassa ja jos se mitä siellä laulettiin on ns.avomielistä , olen mielelläni ahdasmielinen..:)
Kysyttävä kuitenkin on kenen teksti/mikä aihe oli se joka poistettiin?
Jos sun nuttura kiristää niin löysää vähän..
sohvinismi,feminismi, niillä näytä paljoa eroa olevan, siksi tuossa ylempänä oikeastaan ihmettelin, onko täysipäisiä olemassakaan, joku aika sitten kirjoitin johonkin avaukseen ja ykskaks se oli kadonnut kuin sapon viemänä, ja niin harmiton juttu kuin olla voi, ihmetellä täytyy, suoranaista vainoharhaa..
Tuosta pukkilasta tulee mieleen tietynlainen paikka, missä naiset voivat käydä. Jos työskentelet sellaisessa ammatissa sinua ei voi ottaa todesta missään.
muistaakseni on olemassa joku sanonta padasta ja kattilasta, sattuuko joku muistamaan..