Metroasemilla on Helsingin kaupungin mainoksia, joista yhdessä kritisoidaan Migrin turvapaikanhakijoiden kuulusteluja liian tiukoiksi ja ammattitaidottomien haastattelijoiden tekemiksi. Kuuluuko tällainen mainonta (=propaganda) kaupungin tehtäviin?
Halsingin kaupungin suvakkimainokset metrossa
huoty
10147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei todellakaan kuulu mikään propaganda tällaiseen mainokseen. Kuka ja mitä laitos niitä sinne on istuttanut.
Jos on niin repiminen ja spray käyttöön. Kerrankin kannatan vandalismia.
Silkkaa julkipornoa tuonlaiset mainokset...jos niitä siis oikeasti on!
Kyllä aloitukseni on ihan totta. Mm. Herttoniemen metroasemalla on tuollainen mainos. 4 vierekkäistä mainostilaa siihen on varattu, se on vähän niin kuin sarjakuva. Nuo mainospaikathan eivät ole enää kovin houkuttelevia, ja kaupunki on sitten näköjään ottanut ne omiksi mainospaikoikseen.
Nuo mainospaikat ovat laiturilta katsottuna metroradan kiskojen takana seinässä, joten en suosittele menemään niitä repimään, sähköiskun vaara todellinen.
Houkuttelevimmat mainospaikat metrossa ovat nykyisin rullaportaiden vieressä. Tekniikkakin niissä edistyksellisempää, kuvat/mainokset jopa vaihtuvat, ainakin assalla automaattisesti, eivätkä ole vain pahville liimattuja kuvia, niin kuin metroradan varressa olevat.
Suvakit ovat lahjoittamassa Suomea ulkomaalaisille laittomille maahanmuuttajille. Kyseessä on pahempi vyörytys kuin Stalinin suora hyökkäys maatamme kohtaan. Jokainen suvakki on kuin desantti maassamme. Kaikista heistä olisi paras päästä eroon välittömästi. Kuka kaipaa käpykaartilaisia, entä suvakkeja? Aivan oikein, me emme tarvitse maanpettureita. Suomi on maailman paras maa meille suomalaisille, pitäkäämme siitä kiinni. Suvakit maanpettureina sinne saunan taakse.
Kaikki kauipungit on matutettu täyteen. Muuttakaa pienille paikkakunnille.
Oletko varma ettei se ole tarkoituskin ? Ajaa suomalaiset pois kaupungeista pikkukyliin ja käydä siellä sitten päänkatkomaretkillä.Maalla minne edes poliisi ei ennätä hätiin.Tosin ei ehdi kaupungissakaan sitten kun nämä kaikki samana päivänä alkavat tehdä yksittäistapauksia.
Suvakit ovat verkostuneet ja tyhmät päänsä yhteen lyöden päättäneet käyttää joukkovoimaa. Kaikki valepakolaiset tänne heti ja mullekin! Suomalainen kulttuuri pois maailmankartalta!
Tuota niin mikä virus se oli joka sai tartuttamansa eliön käyttäytymään viruksen leviämiselle edullisesti? Tämä ei liittynyt tähän mitenkään.
Tietääkö joku olivatko mamulapset tässä asialla?
Olen aiemmin nähnyt videon, jossa joukkio mamunuoria kidutti raa'asti siiliä ja naureskeli päälle, siksi kysyn. Kaikissa kulttuureissa kun ei kunnioiteta eläimiä tai luontoa.
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201709302200428798_u0.shtml
Julkisia varoja ei saa käyttää propagandistisiin tai poliittisiin tarkoituksiin. Mitä siinä julisteessa lukee, ja onko todellakin kaupungin oma kampanja?
Suvakit kun lyö yhteen valopäänsä, niin Suomen lait muutetaan Sharia laiksi. Suvakit alkaa olla vaarallisin ihmisryhmä Suomen maassa, ne pitäisi pakkopalauttaa pakolaisten kanssa täältä pois.