Niin tilanne jotta saa järkevän hyödyn romutustodistuksella (1500e) on uskomaton kun puhutaan,että dieselit lopetetaan jne niin niiden päästöt on alle 110g (monessa tapauksessa)Eli tämä kannustaa ostamaan järkevän dieselin. Bensa autoja ei montaakaan ostettavaa löydy näillä päästöillä. Voi vain kysyä kuka näitä päätöksiä tekee.
Vastaukset 3
- tutkittujuttu
Diesel-autojen pienhiukkaspäästöt aiheuttaa syöpää paljon bensiinimoottoreita enemmän, joten siksi dieseleistä halutaan päästä eroon.
- se-loppu
Diesel autot on kuolleet 2030 mennessä. Ainoastaan kuljetuskalusto liikkuu sen jälkeen Dieselillä ja verot jos joku ajaa niillä yksityisesti on 5 kertaiset bensiiniin.
- Caarasi
Ok ei terveydellä pidä leikkiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll251171Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän561140Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl519858- 50844
- 46755
- 37679
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63633Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30626Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE182619- 53603