Voinko vielä raskautua?

Raskautunutko

Olen käyttänyt todella kauan e-pillereitä. Käytin välillä hormonikierukkaa mutta vaihdoin sen takaisin Minipillereihin koska kierukka ei sopinut minulle..vuotoja oli runsaasti ja usein. Nyt olen käyttänyt puolitoista vuotta noita minipillereitä ja koko sinä aikana ei ole ollut kuukautisia..helppoa. Välillä joskus tein jo raskaustestinkin joka oli aina negatiivinen. Tällä hetkellä on käytössä Mini-Pill merkkiset minipillerit joiden ottoaika saa ylittyä max 3 h jonka jälkeen teho voi heikentyä.
Nyt huomasin että olin unohtanut ottaa eilisiltaisen pillerin ja myöhästymistä tuli jopa 15 h. Otin kuitenkin nyt heti sen unohdetun kun huomasin, kuten ohjeessa käskettiin. Otan tämänpäiväisen sitten 8 h unohdetun jälkeen.
Unohdin ottaa pillerin siis perjantai-iltana ja olin yhdynnässä sitä edeltävänä sunnuntai aamuna. Useampi päivä siinä oli siis välissä..su aamu-pe ilta..voinko vielä raskautua vai onko se epätodennäköistä?

0

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Haluan sinut, kuuletko minua.

        Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
        Ikävä
        100
        1713
      2. Hän on tosi

        hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
        Ikävä
        55
        1123
      3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
        Maailman menoa
        438
        1094
      4. Kuka sitä naista maalittaa

        Täällä oikeasti?
        Ikävä
        170
        1023
      5. Rakastan häntä

        Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
        Ikävä
        58
        801
      6. Anteeksipyynnöstä

        Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
        Ikävä
        126
        782
      7. Oletko päässyt minusta

        Eteenpäin?
        Ikävä
        83
        730
      8. Ei kukaan ole katsonut

        Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
        Ikävä
        51
        698
      9. Naiselle Kuuleppa Tämä

        Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
        Ikävä
        38
        675
      10. Onko mun toinen

        Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
        Ikävä
        57
        671
      Aihe