Feldt-Ranta vouhkaa kirjoituksessaan ja samaan aikaan jotkin vastamielenosoittajat kivittää poliiseja ruotsissa ja käyttää suurta väkivaltaa järjestäytynyttä yhteiskuntaan vastaan ?
https://demokraatti.fi/413443-2/
Yle peesaa mukana ja kertoo natsien marssivan ruotsissa laillisesti ja kuinka poliisi on pidättänyt mielenosoittajia siellä. Sitä yle ei kerro, keitä poliisi on pidättänyt väkivallan johdosta, ei kerro ei.
https://demokraatti.fi/413443-2/
Yle peesaa mukana ja kertoo natsien marssivan ruotsissa laillisesti ja kuinka poliisi on pidättänyt mielenosoittajia siellä. Sitä yle ei kerro, keitä poliisi on pidättänyt väkivallan johdosta, ei kerro ei.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Lihavia kaljalta haisevia kuulapäitä autoon raahattiin. Sen näin.
Näit kaljan hajun ? Syö lisää sieniä ,niistä tulee kivoja harha-aistimuksia .Vai onko teillä Haju-TV ?
Paikalle kerääntyneet vastamielenosoittajat ovat hyökänneet kohti uusnatseja ja heitelleet kiviä sekä muita esineitä mellakkapoliisien ylitse toisen joukon päälle. Poliisi on joutunut ongelmiin suurilukuisemman vastamielenosoittajaryhmän kanssa. Pohjoisen vastarintaliikkeen jäsenet poliisi on eristänyt toiselle alueelle kauemmas kaikesta muusta tapahtumasta.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005389794.html
Lisenbergin alueella osa vastamielenosoittajista on hyökännyt poliisien päälle heitellen kiviä sekä muita raskaita esineitä.
Poliisi on ottanut kiinni naamioituneita vastamielenosoittajia, jotka ovat käyttäytyneet väkivaltaisesti.
Mikähän TON hurrin osuus on siinä miljardiluokan matutusbusineksessa?
Terroristiteot ja raiskaukset EIVÄT ole väkivaltaa vaan monikulttuuria, jos tekijä on monikulttuuri-suojavärinen.