Vegasin tappaja oli vasemmistolainen

Tulkoon se nyt sanotuksi ihan suoraan: oli vasuri Oli vissiin muslimikin.
Tekijä oli kumminkin valkoinen. Taisi olla heterokin.
Miksi suvakit tarttuvat vain tekijän ihonväriin, eikö se ole rasismia?
31414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Hän oli islamisti. Valmistui viikko sitten imaamiksi.

Äänestä

Ampuja oli ei ollut vasuri eikä muslimi.
Muuten tietosi pitää paikkansa.

Äänestä

Keskiverto yhdysvaltalainen demokraatti on rinnastettavissa suomalaiseen kovan linjan kokoomuslaiseen.

Äänestä

Kuvassa keski-ikäinen mies, joka näyttää tykkävän viinasta eli Trumpetti voisi kieltää sellaiset maassaan.

Äänestä

Mitä vouhkata koko asiasta. Näitä usa hörhöjen ampumisia on willissä lännessä jatkuvasti mutta ne ovat yksittäisten hullujen tekosia. Suvakit tietysti tyhminä yrittävät epätoivoisina laittaa näitä samalle viivalle ääri islamistien länsimaihin kohdistetujen terrori iskujen kanssa. Eli täysin naurettava vertaus. Ampujakin kuulemma persu amerikassa : D

Äänestä

Usa:ssa on niin paljon häiriintyneitä hulluja, että tämmöinen ei ole mitenkään yllättävää.
Yllättävää on korkeintaan se, ettei enempää ole tapahtunut.
Aselait pitäisi ehdottomasti siellä säätää tiukemmiksi, eikä tuollaisia papattavia konetuliaseita pitäisi voida olla kenelläkään siviilillä.

Hullujen valtakunta, liikaa ihmisiä, hyvin menestyvät pärjäävät ja aitaavat kotinsa ja laittavat kamerat valvomaan, lapset kuljetetaan kouluun, ettei niitä kidnapata.
Syrjäytyneet ryöstävät, osa kansasta elää pikkurikollisuudella, osa isommalla rikollisuudella.
Usa:ta ei kenenkään kannata pitää ihannevaltiona tuhanteen vuoteen.

Äänestä

Suvakit ovat kuuleman mukaan aloittaneet juhlinnan, koska Trumpin kannattajia kuoli monta.

Äänestä

USA:ssa lähes kaikki vasurit on tapettu. Ne jotka ovat hengissä, istuvat vankiloissa elinkautista kuolemaansa saakaa. Vapauden ja ihmisoikeuksien symbolimaassa ei kulje väestössä vapaana yhtään vasuria.

Äänestä

Tuollainen ampujan käyttämä Bump Stock lisävaruste pitää hankkia omaan puoliautomaattiseen metsästyskivääriin.
https://www.youtube.com/watch?v=3gWrthH2OK4

Hinta ei ole kuin 99 dollaria, ja se muuttaa minkä tahansa puoliautomaattisen aseen sarjatuliaseeksi.

Siis ihan kunnon rynnäkkökivääriksi. Nykyisen 10 patruunan lippaan tilalle kannattaa hankkia saman tien isompi, Military-kokoluokan lipas. Saa pidempään ratatttaa.

Äänestä
  • oli kuulemma vihreä äärisuvakki ja entinen koulukiusattu,joku kpokoomuslainen oli välkkärillä kiusaillut

    Äänestä

Monet lähteet kertovat miehen olleen vasuri ja kristinuskosta kääntynyt. Mitäs suvakki tähän?

1Äänestä
  • Kiinteistö sijoituksilla miljoonia tehnyt....
    ...vasuri ??
    Älä naurata. laita faktaa pöytään

    Äänestä

Hän oli anarkisti. Anarkistit eivät pidä säännöistä

Äänestä

Olisko käynyt niin, että tuo "syyllinen" oliskin itse myös uhri: hänen huoneeseensa tunkeutui useampi ihminen aseiden kanssa, ampuivat miehen ensitöikseen ja sitten tulittivat väkijoukkoon ( esillä oli havainto että useampi ampuja ), poistuivat hotellista vähin äänin ja katosivat.

Äänestä

HillyBilly joka radikalisoitun alle 30 sekunnissa.

Äänestä

Vegasin asukas: En tunne yhtäkään jota olisi ammuttu.

Saisko yhdenkin kuvan haavoittuneesta tai kuolleesta, entä kuva ambulanssista, miten olisi pieni kuva verilammikosta, entä kuva kukka- ja kynttilämerestä???

Kun joku pistää papattimaton paukkumaan, niin luonnollisesti ihmisjoukossa syntyy liikettä, ja jopa paniikkia, ja ihmisiä tallautuu, kaatuu, loukkaantuu, mutta siis onko yhtäkään kuvaa AMPUMAHAAVOISTA?

Tuhansien ihmisen joukossa on tuhansia kameroita, joilla otetaan tuhansia kuvia, mutta ei siis YHTÄKÄÄN kuvaa YHDESTÄKÄÄN ampumahaavasta, kuolleesta jne.

Papatuksen alkaessaa ja jatkuessa, suurin osa porukkaa jäi paikalleen, monet seisoskelivat ja katselivat papatuksen suuntaan, yksi kaveri näytti keskaria ja jatkoi oluen juomista, kuin mitään vaaraa ei olisi.

Äänestä

media suoltaa pelkkää "poliisin" keittämää huttua ,,,,, miksi emme näe taaskaan yhtä ainutta videokuvaa hotellin kameroista joista löytyy samalla sekunnilla syyllinen joka hoiti järjestelyt........wtc kin oli täynnä kiinteistökameroita.........ja kaikki muut rakennukset 70 luvulta lähtien....

Äänestä

Turun puukotuksestakin löytyi heti kuvaa ja videota uhreista, mutta Las Vegasin uhreista ei YHTÄÄN kuvaa??????

Äänestä
  • Aika juntteja onkin suomaiset toinen puukotetaan kuoliaaksi niin mitä tekee suomalainen menee viereen töllistelemään ja räspii älypuhelimella kuvia uhrista kun päässä ei ole yhtää älyä.

    Äänestä

Monissa hotelleissa on metalli-ilmaisimet aseiden varalta, mutta tämän tarinan mukaan heppu vei hotellihuoneeseensa eri tietojen mukaan jopa 10-17 asetta ja repullisen ammuksia, ei helvatta, valoja päälle nyt lampaat.

Äänestä
  • Taas tää jenkit ei ole käynyt kuusa väki hyörii valot pääsä pitkin palstaa hahahah onnea folihattulaisille. Mulla on teikäläsiä pari kaverinakin hahah olette huvittavia ja hyvää viihdettä.

    Äänestä

Mutta sullakaan ei siis ole YHTÄÄN kuvaa yhdestäkään Las Vegasin konsertissa AMMUTUSTA, pistä kuva, tai ole dille.

Äänestä

Ampuja Stephen Paddock oli kuin olikin jenkkiläinen vihervasemmistolainen, joka ”rasseradikalisoitui” ja kääntyi tämän vuoden aikana islamiin ja otti nimekseen Abu Abd al-Barr al-Amriki.

Äänestä

-Taas tää jenkit ei ole käynyt kuusa väki hyörii valot pääsä pitkin palstaa hahahah onnea folihattulaisille. Mulla on teikäläsiä pari kaverinakin hahah olette huvittavia ja hyvää viihdettä.-

Kiitos kiitos, ja mistä maasta sinä olet kotoisin, ja tuliko kiertokoulu aikoinaan käytyä kiertämällä koulu kerran vastapäivään?

Äänestä

uusimman juorun mukaan ukko oli maailmanlopun odottaja ei kuitenkaan jaksanut odottaa islamistien lopullista invaasiota, vaan antoi pelolle vallan

Äänestä

suomalaiset saa valmiiksi mössöttyä uutista kuin vauva tuttelia, laiska pullalla täytetty palloposki ei käytä omia aivojaan kuin kustessa , ettei mene vahingoissa pyttyyn , valmiiksi tehtyä kotiruokaa ei voita kuin valmiiksi junailtu uutinen ,kaikkien uutisten takana on finanssipuolen vaikuttajan intressi , finanssipuoli on niin on niin isossa kuplassa että näitä tulee niin paljon että puhkeaa ja sitten onkin yllättäin vähän aikaa rauhallista.

Äänestä

" Saisko yhdenkin kuvan haavoittuneesta tai kuolleesta, entä kuva ambulanssista, miten olisi pieni kuva verilammikosta, entä kuva kukka- ja kynttilämerestä???"

Kyllä se pitää nyt näkemisen sijasta uskoa uutistuotannon sanaan, etttä verta oli ja aivan hirveät määrät. Maikkari raportoi asiaa näin.
"Candace LaRosa kertoo olleensa pitämässä hauskaa festivaaleilla.
Tilanteen vakavuus paljastui LaRosan paettua läheiselle alueelle.
– Joka puolella oli valtavasti, aivan valtavasti verta, hän toteaa."
https://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/las-vegasin-joukkuampumisen-silminnakija-aivan-valtavasti-verta-joka-paikassa/6602900#gs.e43YOkY

Ainoassakaan paikan päällä otetussa valokuvassa ei tosiaan näy haavoittuneita tai vertavuotavia ihmisiä. http://tinyurl.com/yd784pwm
Mutta kun haavoittuneita oli yli 500, niin kyllähän siellä sitä verta on täytynyt olla saavikaupalla siellä ja täällä. Maikkarikin kertoo että verta oli paljon, ja silminnäijä Candace asialle on.

Äänestä

kyllä on kuuro täys nero sokeaan verrattuna...toinen näkee kaiken toinen luulee mitä kuulee. ei ihme että jokaisessa kapakassa ja mestassa lojuu 2 päivälehteä manipuloimassa mieliä 247. niin saastaa juurikin kaikki niiden uutiset ja mitätöntä kuraa , you tubesta näkee oikeita uutisia tämänkin vuoden vesituhoista pitkin maailmaa kun nämä muutema suomaan media sauhuaa aarniosta , auerista, ym suojuoksuista 247.

Äänestä

Vegasin ampujaksi sanottu Stephen Paddock tosiaan omasi vasemmistolaisia, tai ainakin selvästi Trumpin vastaisia mielipiteitä. Tässä Paddock kuvattuna viime elokuussa Renossa pidetyssä mielenosoituksessa.
https://imgur.com/a/tZOh0

Äänestä

Hillaryn vihakampanja trumpia vastaan eskaloitui 50 kuolleeseen ja 600 haavoittuneeseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eikö.ole.rasismia kirjoitti:

Tulkoon se nyt sanotuksi ihan suoraan: oli vasuri Oli vissiin muslimikin.
Tekijä oli kumminkin valkoinen. Taisi olla heterokin.
Miksi suvakit tarttuvat vain tekijän ihonväriin, eikö se ole rasismia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu