huonekalui kotoo halval?
Hakeeko joku taho Esbos vanhoi
tarttispäästeroo
899
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kaikki vanhat pieruiset sohvat ja putkituolit, ne ovat todella haluttua tavaraa. Soita vaan Emmaukseen, niin ne lähettää heti muuttoauton pihaasi. Saadaan nuo kallisarvoiset kalusteet pelastettua ja kiertoon.
Ne joutuu kuskaa ämmässuon kaatopaikalle että mikä on halpaa sulle.. siellä joutuu vähän maksamaan kierrätysmaksua.
Jos jollain tutullasi on ajokortti niin vuokratkaa paku vaikka pakuovelle firmasta tai joku muu, ei tule kovin kalliiksi silloin se huonekalujen poisvienti. Pakettiauton vuokraus paikkoja on monissa eri paikoissa, suomenojalla, leppävaarassa ja missä lie katsokaa googlella..
Toinen vaihtoehto, katso työpaikka ilmoituksia missä haetaan töitä, siellä on usein pakettiauto ja kuljettaja tarjolla, nehän hoitaa vaikka huonekalujen poisvientejä, suomi24 ole työtä haetaan ja tarjotaan palsta tuolla..
Toriin ilmoitus, että annetaan ilmaiseksi. Kyllä joku hakee!
Meillä oli oikein vanha kalusto ja soittoja tuli häiriöksi asti!
Soita huutokauppakeisarille, niin pääset halvalla niistä eroon ja vielä telkkariinkin?!
Nuo sinun 1800-luvun hyvinpidetyt huonekalut myydä antiikkina. Saat muutaman kymppitonnin.
haii siee muö hajetaa arviitin ja mirandan kää kyl koti puhtaaks
Ehjiä ja hyväkuntoisia huonekaluja voi tarjota Kierrätyskeskukseen,Spr:n Konttiin ja Fidaan. Numeropalvelut tietää numerot. Rikkinäisiä eivät ota. Eivät myöskään maksa niistä mutta noutavat kotoa ilmaiseksi. Soittaa vaan ja sopii ajan koska noutavat. Varmaan muitakin tahoja on mutta nämä tuli lähinnä mieleen.
SPR EI TARVI MUUTA KUN TULTA MUNILLE.