Ovat aivopesseet lapset ja nuorison. Toissailtana Putin-jugent nuorista ohjelma jossa pennut ylpeänä toistivat agendaa...venäjä ei koskaan hyökkää, pelkästään puolustautuu :D. Eipä ole montaa naapurimaata johon venäjä/neuvostoliitto EI olisi hyökännyt!
Pelkkään omille valehteluun perustuu koko venäjän olemassaolo. Jos kansa ajattelisi itse, olisi venäjä aikapäivää sitten pirstaloitunut oikeiksi valtioiksi. Nyt arvaamattomalta rakkikoiralta suojautumiseksi ainut vaihtoehto on suvereeni NATO.
Venäjä - rauhan valtio.
20
184
Vastaukset
- ylineromies
Venäjä on aito demokratia, jossa on valtiokapitalismi, eli vain valtio omistaa monopoleja (patentti, tekijänoikeus). Suomi on lakiensa perusteella pikkuporvarillinen hapatus, epädemokratia.
- PskahuusinPulmat
"Suomi on lakiensa perusteella pikkuporvarillinen hapatus, epädemokratia."
Jossa on sentään rehelliset vaalit, monen sorttiset mediat ja valtakin on Kekkosen jälkeen vaihtunut määrävälein jo yksin lakisääteiseti! - PietariSuuri
Hapankaali on hyvin terveellistä, en ymmärrä trollin kielteistä asennetta kasvisravintoon.....siitä kai johtuu tuo aggressivisuus?
- mitenmeillä
SairasSairaampiTiltu kirjoitti:
Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena.
Unohdat erään hyvin tärkeän asian, hapankaalia syövä kansa on johtajiinsa ja oligarkkeihinsa varsin tyytyväinen, toisin kuin meillä, lestakepuli ei enää nauti kansan enemmistön suosiota.
- TurhaLuulo
Unohdat itse sen, että tyytyväisyyteen vaikuttaa suuresti se, että kaikki mediat ovat Putinin käsissä ja kehuvat häntä!
Hallitus nautti suosiota perustamishetkellään. Seuraavat vaaliton parin vuoden maka. Koska meillä on menot suuremmat kuin tulot niinhallituksen on pakko leikata ja säästää. Sen tiesi jo etukäteen, että niillä keinoilla meettääsuosiota!
- paras.puolustus
Venäjän sotilasdoktriini sanoo että Venäjä puolustautuu Venäjän alueen ulkopuolella....
Eli hyökkäys on puolustusta kuten oli vaikka Puolan puoliskon miehitys aikoinaan.- TurhaYritys
Toivottavasti eivät yritä itä uudelleen! Vastus olisi ”hieman” kovempi kuin 1939!
- fdgrgee
TurhaYritys kirjoitti:
Toivottavasti eivät yritä itä uudelleen! Vastus olisi ”hieman” kovempi kuin 1939!
Joo, välitön antautuminen. Kuka sotii muslimien ja kaiken mokutuksen edestä? Jatkuvasti valitetaan, joten mitä helvettiä luulette tapahtuvan kun sota syttyy? Aika passiivista taitaa olla porukka.
Suomen päättäjät ei enää hae apua Jumalalta. Siinä syy. Uhotaan niin kauan kunnes tulee selkään. Natottaja on siitä erikoisen hyvä esimerkki. - PölhönUhoa
Ei ihme, että Venäjää ja sen trolleja inhotaan kaikkialla missä he esittelevät "kanssakäymisen taitojaan". Eivät pärjää sivistyneisyyttä osoittavissa asioissa, ja ovat heti uhkailemassa turpiin antamisella, kun huomaavat olevansa nollia ja sen alapuolella.
- Pölhölästäkajahtaa
Onneksi tiltutrollit ovat ihan hemmetin lapsellsia. Enemmän kuin helppoa erottaa niiden kakaramaiset kommentit ja huonot käännöskoneet.
- rekrytix
ranskalainen kuuluisa toimittaja äsken siirtyi asuman venäjaan.hän on sanonut et ,,teke sitä lapsijensa takia,,haluan pelasta lapsjeni,,,tuhostan...et heitä opetetään ettei ole poikija ja tyttöja
ja y.m y.m.
on video you tube,,lla - äitykkä
Ei voi niin tyhmiä nuoria olla venäjälläkään etteivät uutisia näe,kuinka ryssät tappaa viattomia Ukrainassa sekä Syyriassa,nämä rauhan lähettiläät!
- Jkgukjj
Sinä siis uskot niihin ryssän ja muitten länsimaisten uutisiin mitä sieltä näytetään?
Voi helevetti että voitkin olla tyhmä... - SekavaJorina
Ei ryssä ole länsimaa? Mitä yrität sanoa?
- Uutissulku
Venäjä ja pohjoiskorea, kaksi valtiota jossa vapaa tiedonsaanti on estetty ja ihmiset elävät valhepropagandassa.
- Izvestija
Lapset siellä säälittää. Mikä kolaus kun kolmekymppisenä oppivat lukemaan :(
- Lapsuuskinviedään
JugendRUS kaikkiaan kammottavaa lastenaivopesua.
- Ryssäspedet
Ainut maa joka euroopassa hyökänny toiseen valtioon maailmansodan jälkeen, vieläpä useasti. Tosi rauhanvaltio...ja paskat!
- natodas
Natoon!
- Lapsiparat
Tuo venäläinen lapsipropaganda muistuttaa todella pahasti hitlerin jugend aivopesua.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti28218097Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245749- 1382674
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172213Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3401813Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111070- 59981
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto33969Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45964