Montako ihmistä jumalanne pelasti Las Vegasin ammuskelussa?
Pelastiko jumala
10
148
Vastaukset
- äläpelleile
Jos kuolleet olivat uskossa, niin he ovat nyt pelastettuina odottamassa vanhurskasten ylösnousemusta. Ihminen on oltava joka päivä valmis siirtymään ajasta iankaikkisuuteen. Sinun viimeinen päivä voi olla vaikka tänään.
- T..Mirka
PUUAAAAHHH HEH HEH HEH ...
Onneksi sain uskonnoista vapaan kasvatuksen, eikä tarvinnut kuunnella uskonnon tuputtajia. Uskonvapaus toteutui kohdallani.
Jos täällä postaavat uskikset olisivat eläneet ja kasvaneet esim hindu yhteisössä niin he nauraisivat jesselle ja pitäisivät kristittyjä idiootteina. - noetminuahaittaa
T..Mirka kirjoitti:
PUUAAAAHHH HEH HEH HEH ...
Onneksi sain uskonnoista vapaan kasvatuksen, eikä tarvinnut kuunnella uskonnon tuputtajia. Uskonvapaus toteutui kohdallani.
Jos täällä postaavat uskikset olisivat eläneet ja kasvaneet esim hindu yhteisössä niin he nauraisivat jesselle ja pitäisivät kristittyjä idiootteina.No sillä sinä aina kaipaatkin meidän seuraan. Et sinä meistä erossa voi olla?
- etminuahaittaa
noetminuahaittaa kirjoitti:
No sillä sinä aina kaipaatkin meidän seuraan. Et sinä meistä erossa voi olla?
Ja nytkin olet palstalla. En ole käynyt täällä vuorokauteen ja sinä ihan asut täällä. Eikö sinulla riitä muuta aktiviteettia?
- kökötähänvartiossa
etminuahaittaa kirjoitti:
Ja nytkin olet palstalla. En ole käynyt täällä vuorokauteen ja sinä ihan asut täällä. Eikö sinulla riitä muuta aktiviteettia?
Ja Mirka sai kiksejä kun trollaukseen vastatataa .... no siellä se istuu ja ei enää viitsi vastata. No päivystähän läpi yön .... minä lähden tästä muille sivuille ja nukkumaan.
Pelastettujen määrä selviää vasta sitten kun kirjat avataan, mutta veikkaampa että heitä oli lukuisa joukko.
- tyhmälleterkkuja
Itse ihmettelen täällä, että miten toi aloittaja joku Mirka on niin tyhmä.
Ei sitten pieneintäkään älyn häivää. On aina säälittänyt täysin pipotyypit.- T..Mirka
Uskossa olet pistänyt aivosi narikkaan ja siksi kommetteissasi ei ole mitään ihmeellistä.
Et tajua uskovasi olemattomiin mielikuvitus olioihin.
- Isoi
Jumalahan pelastaa uskovan ihmisen kadotuksesta kun he kuolevat. Ei uskovat ovat valinneet toisin me kaikki kuolemme kuka missäkin onnettomuudessa tärkeitä on sielun pelastus.
Kaikki menee Jumalan suunnitelmien mukaan koska olemmehan tässä ja sen ymmärtämiseen Jeesus on verraton . Voihan olla että tuo tapahtuma herätti moniakin ajattelemaan elämää syvemmin , mikä on ainoastaan positiivista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453813
Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai783258Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on03070Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist303045Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1632801En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛142647- 252319
Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?41950Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141748Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231677