Saa näitäkin ihmetellä, kääntyvien kaistalle siirtyvät laittaa vilkun päälle kun ovat
jo menossa sille toiselle kääntyvien kaistalle, järkevää touhua. Vaikka tuosta vilkusta nyt haittaakaan ole mutta kertonee paljon sitä että vilkun käytöstä ole taaskaan tässäkään mitään käsitystä, ihan turhaa hommaa ja niin moni kun tuotakin tekee.
Voitko kertoa että mikä merkitys sillä vilkulla on kun 0,1s päästä vaihdat kaistaa alkavalle kaistalle jonne ei mistään muualta voi ketään edes tulla niin miksi käytät vilkkua ja vielä tuo että niin myöhään että ei sellaisella vilkulla ole edes merkitystä enää?
Kääntyvien kaistalle vilkutus
1
<50
Vastaukset
- vinkkaritruttuun
Onko sulla itsellä mitä ajatuksia miksi kääntyvän kaistalla vilkku pidetään päällä?
Liikenne on sillä lailla tehty helpoksi ettei tarvitse miettiä mitä järkeä tai miksi mikäkin on tehty missäkin. Tekee kuten on opetettu ja määräykset käskee. Vilkuttaminen kääntyvien kaistalla kertoo muille että suurella todennäköisyydellä olet menossa sinne mihin vinkkarisi näyttää. Risteävältä tieltä kolmion takaa tulevana osaan suuresti arvostaa lähestyvää, kääntyvällä kaistalla ajavan vilkkua.
Tilanteita joissa pykälät voisivat olla toisin, on lukemattomia. Ei kannata miettiä liikoja, tulee vain paha mieli ja rattiraivo. Pähkäile vasemmalle kääntyjän risteyksen jättöä monikaistaiselle ajoradalle seuraavaksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti28218097Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist245749- 1382674
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar172213Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3401813Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111070- 59981
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto33969Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45964