Onko Ähtärissä paljon huumeiden käyttäjiä???
Huolestunut mökkiläinen
Inhanmökkiläinen
15548
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
ainakin kaupungin hallituksen ja valtuuston ja muiden päättäjien täytyy olla aineissa muista en tiedä..
Inhassa on
Joo.Lääkäri antaa reseptillä huumausaeita,huumaavia lääkkeitä.Saa ajaa autolla päissään,kun on resepti kirjoitettu.
Kun ottaa muutaman kaljan tulee hyvät, pitkät,edulliset humalat.Eikä heti pää selviäkään.
Hyvin lääkärit kirjoittaa ja apteekista saa hakia.
Odottelen ensimmäistä viestiä jossa väitetään että Savola vetää kamaa.
Niinhän toi tekee:)
Jos Ähtäri on keskivertopaikkakunta, psyykenlääkeitä käyttää noin 500 ihmistä. Kylillä käydessäsi näet aina muutaman, mökkinaapureissasikin voi olla. Sitten on hulluja, joilla ei ole lääkitystä, ne ovat vaarallisempia. Varsinaisten huumeiden käyttäjiä ei juuri ole, kun ei ole tarjontaa. Monet ryyppäävät, jotkut ovat rakastuneita, jotkut lenkkeilevät saadakseen hyvän olon, muutama harva työholistikin on. Moni siis on poikkeavassa mielentilassa.
Sellaista tavallista meininkiä siis.
Noin ja saatiin se sieltä. Mitäs vielä? Mikko söi mummojen mustikat? Mikko johdatti Kiinalaiset Ähtäriin ja Kiinan valloittaessa Euroopan kolmannessa maailmansodassa Suomesta tulee Mikon takia (ansiosta) vasallivaltio jossa puhutaan Kiina-Saksa -hybridiä ja ollaan edelläkävijöitä bambun kasvatuksessa kansantasavallalle?
Kyllä Ähtärissä on ongelmana nuo laillistetut huumausaineet.
Joita auliisti reseptillä annetaan.Työkaverini silmät kiiluu kun kolmiolääkkeitä siis huumeita napsii.
Mikään ei tunnu miltään,kun tabuja saa helposti ja netistä lisää.Näin ähtäri ei ole mikään lintukoto.
Tuolla kaijjassa sitä hamppua vasta vedetään
Kuka on mikko.
Kyllä niitä riittää...pannallisia ja pannattomia. Kiinnijääneitä ja vielä vapaana olevia
Jos satut liikenne vahinkoon pyydä pika huume seula kusi koetta.
Tienpäällä sen voi ottaa tai poliisi vie tk:hon testii..
On tuo kaahaus niin kauheeta että tuskin selvistä päin kukaan uskaltaa..
Huomaathan sen täälläkin. Ei ihmiset selvin päin voi tälläistä paskaa kirjoittaa ja aiheuttaa ihmisille pahaa mieltä
Sanomalehti Ilkassa oli uutinen, joka jäi mieltäni askarruttamaan. Mitähän kummaa siellä Keskisen kyläkaupassa oikeasti oli tapahtunut? Sanomalehti Ilkalla, kun on tapana värittää uutisiaan. Oliko kukaan paikalla ?
Suomi24-palveluissa ei saa
Rikkoa Suomen lakia
Esittää rasistista tai muille vahingollista materiaalia
Esittää laitonta tai loukkaavaa materiaalia
Esittää väkivaltaa sisältävää kuvamateriaalia
Esittää pornografista sisältöä, lukuunottamatta K18-osioita
Tarjota tai tiedustella seksipalveluita
Julkaista viestiä, jossa on pelkkä linkki
Massapostittaa viestejä useille eri palstoille
Esittää asiatonta sisältöä muista käyttäjistä tai uhkailla muita käyttäjiä
Esiintyä toisena käyttäjänä
Antaa vääriä tietoja käyttäjätunnuksen tietoihin
Julkaista omia tai muiden henkilökohtaisia yhteystietoja kuten osoitetta, puhelinnumeroa tai sähköpostiosoitetta. Ei koske osto- ja myynti-ilmoituksia sekä tutkimusaineiston keruuta keskusteluista.
Esittää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia ja kopioida suoraa tekstiä muista julkaisuista
Markkinoida tai mainostaa tuotteita tai palveluita ilman Suomi24:n lupaa
Käyttää palvelun sisältöä kaupallisiin tarkoituksiin ilman Suomi24:n lupaa
Pyytää rahaa tai lahjoitusta
Esittää haittaohjelmia tai viruksia sisältävää materiaalia