Huomaattehan islamin hedelmät? Kaikenlaisen pahuuden ja moraalittomuuden. Islam perustuu vihaan ja toisten syrjimiseen ihan koraaninkin mukaan. Islamin hedelmät on pahuuden mätiä hedelmiä. Välttäkää viimeiseen asti tuota touhua.
Allah ja saatana on sama asia
Varokaaaaa
801602
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 80
Vanhimmat
Kristinusko ja islam ovat kehittyneet juutalaisuudesta, ja ne luokitellaan abrahamilaisiksi uskonnoiksi. WP.
Voinen huomauttaa että Allah on Jumalan arabaiankielinen muoto siis myös kristityt arabiassa kutsuvat Jumalaa Allahiksi ja siksi viestin aloittaja juuri teki Jumalanpilkan.
yhtähyvin viestin aloittaja voisi kutsua God jumalaa paholaiseksi koska s on ryuotsalainen muoto Jumalasta.
Itse asiassa judaismilla, kristinuskolla ja islamilla on kaikilla yksi ja sama jumala. Päähenkilötkin pitkälti samoja kaikissa kolmessa uskonnnossa.
Näin tuollaisen ulkoisen luokittelun mukaan ovat näennäisesti samoja. Sisällöllisesti ja ao. uskovaisten kannalta kaikki eroavat ratkaisevasti toisistaan. Kristityillä on Jeesus oppeineen, juutalaisilla kylläkin Jumala, mutta VT-muodossaan, ja islamissa allah joka on johdettu kokoelmaksi vähän sieltä ja täältä. Missiot, passiot ja uskonnon toteutustavat ovat erilaiset näissä. Kuten käytännössäkin näemme.
Jotenkin outoa puhetta sinun "kehittymisesi", vaikka muslimien kohdalla lähelle osuitkin. Lakiteksti, joka pitkälti onkin vanhan testamentin Mooseksen ajoilta, tekee nimenomaan kirjanoppineita, joita Jeesuksen tuoma sanoma suorastaan kiehutti vihaan.
Muslimit on raivoissaan ja kateuksissaan siitä, kun Israelia sanotaan Raamatussa valituksi kansaksi, niin he matkivat vanhan testamentin tekstejä, muutellen niitä monin paikoin suorastaan vääristelemällä itselleen sopivammaksi, ja näin ajaen itsensä ja seuraajansa yhä pahemmin hengelliseen pimeyteen.
Jeesus sanoi, että" ilman Häntä yksikään ei voi tulla Isän tykö". -Koska nimenomaan Jumala lähetti Jeesuksen kertomaan totuuden, ja sovittamaan ihmisten synnit ja hengellisen pimeyden, niin muslimit ei sitä hyväksy, ja yrittävät kiertää Jeesuksen kaikin keinoin, kieltäen jopa Jeesuksen ylösnousemuksenkin, etteivät joutuisi noyrtymään Jeesuksen eteen, siinä surkeasti itsensä eksyttäen. Muslimismi todellakin on sielunvihollisen laatima eksytys,-Siitä ei päästä mihinkään, panetellen jopa Jeesuksen seuraajiakin vääräuskoisiksi, ja haluavat repiä kristityiltä kurkut poikki,-just kuin Jeesus sanoikin heidän tekevän, "luullen siten palvelevansa jumalaa.
Sellaista mitä ei ole, ei voi pilkata
Niin tällaiset aloitukset kertovat hyvin siitä pahuudesta mitä tälläkin palstalla on.
Ketjun aloittaja on juuri hyvä esimerkki Jumalan vihollisista,mutta eihän hän sitä itse ymmärrä.
Mielikuvitusolennolla tuskin on vihollisia.
OIKEASSAOLET !!!!!!!!!
Ei allah voi olla saatana, koska kumpaakaan ei ole olemassa. Uskonnollisesti aivopestyt sensijaan voivat olla vaarallisia.
Siekkari on olemassa pimeyden henkiolentona.
Samoin on olemassa tämän vastustajat Jumala ja Hänen Poikansa Jeesus.
Käytän siis sielunvihollisesta tuota lyhennettä.
Jumala tai allahi eivät ole kirjoittaneet mitään kirjoja. Ihminen kirjoittaa itse omat kirjansa. Ja jos ulkoavaruuden asukeilta annetaan jotain kirjoja maan päälle, se ei tarkota, että ne on Jumalan kirjottamia.
Aika ihme, että erityisesti koraanissa todetaan, että allah on Siriuksen Herra...
Aurinkoa muslimit palvovat, senhän näkee heidän paastoamisestakin, kun allah ei näe pimeässä, niin voi tehä, ihan mitä sattuu huvittamaan.
Siis suomeksi ymmärrettynä huiputtavat allahiaan heti kun aurinko laskee. Hehän saavat myös valehella kristityille, jos siitä on hyötyä allahille, elikkä just niinkuin piru neuvoisi, kun eivät totuutta kunnioita.
Kristinuskon Jumala näkee ihmisen sydämeenkin. Häneltä ei mikään ihmisen edesottamus ole piilossa.
Islam teki allahille minkä kristillinen kirkko Dies Natalis Solis Invicti juhlalle.
Eli otti pakanoiden jutun omakseen.
Dies Natalis Solis Invicti? Tunnet sen Jouluna vaikka Jeesus Nasaretilainen ei syntynyt lähelläkään 25.joulukuuta edes evankeliumien mukaan..
78. Ja Jumala saattaa teidät ulos äitienne kohduista, teidän siitä mitään tietämättä
Koraani ei ole Jumalan kirjoittama. Kuten koraanissa sanotaan: Jumala on paljon enemmän, kuin mitä he Hänen rinnalleen asettavat....
Kyllä minä ainakin lapsena tiesin, että synnyn. Ei lapsi mikään idiootti ole. Se, että lapsi saa jo kohdussa tarpeellisen tiedon, joka luonnostaan kaikilla selkärangassa on luonnonlakien mukaisesti, tekee lapsista tietävämpiä, kuin aikuiset arvelevatkaan.
Tärkein asia lapsella on, että hänelle aletaan puhua mahdollisimman varhaisessa vaiheessa, jotta lapsi saa tietää sen, missä hän on, ja mitä kansaa edustaa, ja missä päin maailmaa hän on, jotta elimistö pystyisi heti valmistautumaan tarvittaviin muutoksiin ilmaston suhteen.
Näin arvelen sikäli, kun useimmat lapset syntyvät sairaalassa, eivätkä näe ulkomaailmaa heti. Tätä eivät tietilijät ja tutkijat ole luultavasti ajatelleet.
Ja miksi sairaalan nimi on sairaala? Eihän sinne pelkkiä sairaita viedä.
kuvitteellisista mielikuvitusolioista. Tämän ymmärtää jokainen vähänkin ajatteleva.
Mutta yllättävä uusi tieto paljastaa, ettei Mohammediakaan ole ollut historiallisena henkilönä. Tarina syntyi vasta myöhempinä vuosisatoina.
Eiköhän nuo uskonnot ole tehty aikoinaan kansanjoukkojen hallintaan peloittelemalla noilla jumalien kostoilla ja saatanoilla kansaa kuuliaiseksi valtaapitäville ? Että silleen.
Muhammed on ainoa uskonnonperustaja, joka vaatii tappamaan muita uskontoja harjoittava. Esim. Luther käskee rakastamaan kaikkia Raamatun mukaisesti. NWO-eliitin uskonto on islam.
Olisi ihan kiva olla joskus hetki tuossa omituisessa uskovaispersun salaliittomaailmassa. Mutta vain hetki, pidempi aika kävisi mielenterveydelle.
Kaikki uskonnot ovat samanlaista pasketta, päätarkoituksenaan pitää massat pelossa ja kurissa jotta kustantaisivat papistojensa makean elämän. Kaikki.
Tiesitkö että Lutherin "Juutalaisista ja heidän valheistaan"-kirja oli Adolf Hitlerin suosikkiteoksia? Kirjassa Luther mm. käskee hirttämään juutalaiset kolme kertaa korkeammalle kuin tavalliset rosvot, ajamaan heidän pois kaupungeista leireihin ja hävittämään kaiken mitä omistavat.
Suora lainaus Lutherilta:
“Ja näiden juutalaisuuden surkeiden jätteiden, tämän niljakkaan roskaväen, turmeltuneen vaahdon, homehtuneen pohjasakan ja iljettävän likalätäkön pitäisi omalla parannuksen teollaan ja vanhurskaudellaan ansaita koko maailman valtakunta”
“Sen vuoksi tiedä, rakas kristitty, äläkä epäile, että sinulla perkeleen jälkeen ei ole yhtään katkerampaa, myrkyllisempää, kiivaampaa vihollista kuin oikea juutalainen, joka todella tahtoo olla juutalainen.”
“Ja on osoittautunut, että he ovat tahrittu morsian, niin, auttamaton huora ja iljettävä lutka.”
Luther oli tuohtunut kun juutalaiset eivät hyväksy Jeesusta Messiaaksi. Mutta Jumalan lupauksen mukaisesti ovat edelleen Hänen kansaansa. Ehkä Luther oli nauttinut sitä olutta myös kirjaillessaan.
Valtatyhjiö täyttyy aina. Jos se ei ole uskonto, on se jokin muu, mutta vallassa on aina jokin.
Olutta tai ei (jota Luther kieltämättä rakasti) hänen teesinsä juutalaisista upposivat kympillä erääseen pienikokoiseen hassuviiksiseen itävaltalaiskorpraaliin tämän istuessa vankilassa 20-luvulla, hiukan ennen kuin nousi valtaan Saksassa. Tulokset tietävät kaikki.
Kerrotko vasemmistolaipahvi missä kohtaa raamattua Jeesus kehoitti väkivaltaan?
Voin nimittäin vastikkeeksi laittaa useammankin koraanista, joissa Muhamed tekee näin...
Luther oli Jumalan profeetta!Mikäli olet vähänkin lukenut oikeiden profeettojen kirjoituksia ,ne eivät ole kaunopuheluita vaan asiaa!
maailman suurimman hologaustin järjestivät kasaarijuutalaiset Boshevikit Venäjällä!Vähän suhteellisuustajua pyydän!
Kopioi mitä haluat. Raamattu ja Koraani ovat saman väkivaltatradition jatkajia. Samaa pasketta eri paketissa.
"Älkää luulko, että minä olen tullut tuomaan rauhaa maan päälle; en ole tullut tuomaan rauhaa, vaan miekan."
Hah! Löysit sen ainoan (heikon) lillukanvarren Jeesuksen puheista. Löydätkö enempää?
Muhamedin ja Jeesuksen erot ovat massiiviset kaikissa mahdollisissa suhteissa - toinen kannusti kääntämään toisen posken ja toinen suorastaan viljeli väkivaltaan yllyttämistä. Uskonnot ovat pohjimmiltaan tietysti mitä ovat, ei niille loppua näy, mutta ei todellakaan voi verrata islamia ja kristinuskoa siinä kumpi on nykymaailmassa pahempi paha.
Taidat olla keskustelukyvyttömässä tilassa. Jeesuksen sanoma sana "miekka", tarkoittaa Jumalan sanaa. Raamatussa sanotaan aivan selvästi Jumalan sanaa kaksiteräiseksi miekaksi.
Vanhan testamentin epäjumala käski tappamaan vääräuskoiset ja satujeesus vuorisaarnassa vahvisti lain.
Tämä käyttäytymistapa kopioitiin sittemmin muhammadanisminharhaan nimenomaan kirjan kansalta.
Älä siis heittele kiviä lasitalossa!
Sitten Luther antoi teologiden tukensa uskovien (siisJeesukseen uskovien) kastajien murhauttamiseen, syystä että eivät tunnustaneet hänen kasteoppiaan. Näitä kuoli tuhansia ns. mennoniittien vainoissa. Tätä asiaa ei liiemmin tuoda esille.
Korjaan teologisen tukensa.
Tarkennus: Siis nämä kastajat jotka kastoivat Raamatullisella tavalla upottaen ihminen veden alle uskoontulon jälkeen, eivät tunnustaneet Lutherin epäraamatullista kastekäsitystä eli vauvakastetta.
Se että luterilainen maailmanliitto pyysi taannoin tätä hirveyttä anteeksi, se todistaa että asia on tosi.
Samaisesta syystä tuo toinen saatanan lahko nimeltään punavihervasemmisto rakastaa Islamia yli kaiken. Hehän ovat käytännössä molemmat saatanan kätyreitä. Miettikääpä asiaa...noilla ideologioilla ei ole minkäänlaista yhteistä säveltä, mutta siitä huolimatta ne tukevat toisiaan, kuin paita ja pe**e. :D
Poliittinen tyhmyyspuhe voi olla tällaistakin. Mutta totuus lopulta vilungin voittaa.
Ei tuossa aivo-oksennuksessa ollut mitään tekemistä politiikan kanssa. Tuo oli vain puhdasta ihmisvihaa vailla järkiperusteita. Persuilua.
Siltikin sinä todistat kirjoittajan pointin, vajakki-vasuri, puolustamalla islamia...
"Ihmisviha" - et edes tiedä mistä kirjoitat, kunhan toistelet vasurien fraaseja.
Islam on samaa pasketta kristinuskon kanssa. Kumpikin tulisi hävittää maan pinnalta. Aivo-oksentelukin vähenisi.
Uskontoja ei voida koskaan kokonaan poistaa maailmasta, niille tulee aina olemaan inhimillinen ja eksistentialistinen tarve. Ja ihanko totta asuisit mieluummin islamilaisessa maassa kuin (läntisessä)kristityssä? Enpä ihan usko.
Jeesus opettaa lähimmäisenrakkautta pelkästään. Onko se paha asia että uskovat antavat, monet heistä, kymmenyksiä tuloistasn hyväntekeväisyyteen? Onko hyvän opettaminen paha asia?
Kristityissäkin maissa koetellaan ihmisen suvaitsevaisuutta tänäänkin eräissä asioissa,jokainen joutuu miettimään, hyväksyykö vai ei.
Kansaneläkelaitosta ei sovi unohtaa, kun se jakaa. epäinhimillisyyttä.
Allah on nykykielessä persereiän symboli.
Olet nykykielelläsi varmaan tutkinut tarkkaan symbolin jos olet noin varma asiastasi. ;))
Miten sellaista voi pilkata, mitä koskaan ei ole kokenut tavanneeksikaan?
En ymmärrä, että ns. "vääräuskoisten" tappaminen on aina mielessä?
Näin on. Kyseisen uskonnon "täydellinen ihmisen esimerkki" "profeetta" meni naimisiin pikkulapsen kanssa enkä edes mene asiaan sen tarkemmin, samoin salli joukoilleen seksiorjien ottamisen, oli itse tappaja ja teloitutti monia vihollisiaan, joiden tyttäret otti seksiorjiksi.
Todella hieno hengellisen miehen esimerkki.
Jossei islamia olisi tullut niin kristinusko olisi valloittanut koko maailman: pakolla ja verisesti.
Niin kuin yrittikin tehdä ja onneksi nyt on vapaus olla uskomatta tai uskoa.
Muistutan ,että kristiuskossa oli inkvisitio ja toisnuskovien murhaaminen ja kiduttaminen tavallista. Luther kirjoitti saatanalliset säkeensä ja Hitler toteutti ne. Paavikin siunasi tuhotyöt.
Kristinuskon ydinopetuksissa oli kristinuskon pehmenemisen avaimet. Islamissa ei sellaisia ole, joku ISIS on aidommin islamilainen kuin joku suomen tataarit.
Inkvisitio ja toisuskoisten murhaaminen eivät kuulu kristinuskon ydinsanomaan. Islamista kääntyneen, aviorikoksen tekijän ja homon tappaminen taas tänä päivänäkin kuuluvat islamiin, ja jälki on tänä päivänäkin sen näköistä.
Toisaalta kehitysmaaislamin kotikonnuilla vaikuttavat vahvasti ääripatriarkaatti ja äärimmäisen raa'at arvot muutenkin, ettei islam tai sen profeetta sinällään erotu siellä erityisemmin brutaaliudellaan. Kumpikin kuitenkin tukee toistansa ja paikallinen identiteetti rakentuu tällaisen ajattelun varaan.
Tiedemaailman yleinen konsensus on muuten sitä mieltä, että Hitler oli varsin antikristillinen.
Se oli katolilaista touhua, jota Jeesuksen aikana sanottiin porttokirkoksi. Mutta ethän sinä voi sitä käsittää, kun tuskin edes omistat Raamattua, saatikka että lukisit sitä.
Elämä on nykyään pelkkää paholaisen odottamista, kun se valuu hitaasti mutta varmasti paikalle.
Suomen hallinto on kavaltanut Suomen unionille joka ei halua mitään muuta kuin tuhota Suomen. Koko tätä paskasakkia vyöryttää eteenpäin punikit, suvakit ja unionistit. Kaikki samaa äpäräkantaa.
Jos sanot ei kiusaamiselle,
joku suvakki kiirehtii paikalle huutamaan ja nimittelemään
öyhöttäjäksi tai populistiksi.
Verkossa on ihan törkeä elämälle vieras sensuuri,
kaikkia kuunellaan, kytätään ja pidetään yllä mahdollisimman kattavaa syyllisyydentunnetta. KAIKKI on syyllisiä,
kaikkia ohjaa pelko ja syyllisyys.
Ja tää, satanistinen porukka tulee paikalle kuin maastopalo.
En ole ikinä äänestänyt tällaisen puolesta, olen kieltäytynyt ja sanon edelleen EI.
sellainen on lauma kuin on opettaja.
on taivas ja helvetti.
taivaaseen ei pääse mitään pahaa .
helvetti nielee tappajat.
Ihan vitun sama jos sulla on netti ja känny
Uskonnon varjolla tehdään kaikkea pahaa vieläkin vaikka eletään kohta vuotta 2020!
Vai elävätkö nuo musumaat vuotta ekr 1020?
Sellaisiat tapoja ja uskomuksia ainakin on, ettei länsimaihin ole mitään asiaa.
Kulttuuri sekä uskonto, ihmisten identiteetin rakennuspalikat ja suurin osa narratiiveistaan ovat äärimmäisiä meidän mittapuillamme. Integraatiohalutkin näyttävät olevan varsin vähäiset suurella osalla.
Kumpaakaan ei ole olemassa
Mutta jo käsitteinä ovat räjähdysaltista tavaraa herkässä kunniamentaliteetissa elävän muslimin mielissä.
Nyt tais aloittajalle tulla syyte!
No mene poliisilaitokselle tekemään syyte. Käy sitten täällä kertomassa kauanko jaksoivat nauraa.
Niin se onkin. "Profeetta" (väärän sellaisen) Muhamedin kerrotaan saaneen käskynsä itse Saatanalta erämaassa. Hän mukaili (kopioi käänteisenä versiona) raamattua. Tehden siitä paholaisversion itsensä Saatanan sanelemana. Koraani on n. 600 vuotta myöhemmin kirjoitettu kuin raamattu. Koraani ja raamattu on aikas samankokoisiakin kirjoja. Juutalainen Mooses sai käskyt ja opit alkuperäisen raamatun osioonsa valon Jumalalta. Lue vanha testamentti!
En tuota ole aiemmin tullut ajatelleeksi . Näinhän se on oltava kun katsoo millaista surkeutta, kurjuutta ja kärsimystä islamin valtioissa koetaan. Pyllistelijöillä on väärä jumala josta aiheutuu heidän luuseriutensa.
Sanotaan että Saatana on käärme. Katsokaa Allahin nimeä arabiaksi ja miettikää aivoillanne oikeasti miltä se näyttää. Tietenkään sen palvojat ei myönnä totuutta, koska se on erittäin hyvin varjeltu salaisuus. Koska he yrittävät salaa anastaa Jumalan paikan ja valehdella koko maailmalle. Tietenkin heillä on suunnitelma paljastaa itsensä vasta sitten jos kenelläkään ei olisi enään mitään tehtävää asian eteen.
Aina kun uutisissa mainitaan Islam tai muslimi se liittyy johonkin pahaan ja järjettömiin tekoihin.
Ja haluan lisätä tähän myös että Kristin uskokaan ei ole mikään Jumalan uskonto. Itseasiassa Koraani ja Raamattu on yksi kirja joka on jaettu puoliksi. Raamatun ensimmäinen sivu on ainoastaan paikkansa pitävä. Molemmat uskonnot palvovat samaa tyyppiä vale asussa.
No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !
Eikö tätä sanaa "Allah" ollut olemassa ennen muslimeita?
Allah on alunperin ollut joku kuunjumala, mihin viittaa sekin, että Islamin tunnus on puolikuu eli kyseessä on pakanallinen jumala.
Joku on sitten yrittänyt vääntää sanan tarkoittamaan samaa Jumalaa, kuin kristityillä ja juutalaisillakin.
Kehno kopiouskonto koko Islam.
Uskonnot ovat ooppiumia kansoille , totesi jo autuas Vladimir .-
Alottaja on täysin oiikeassa.
Kyllä+se+on+totta.++Kun+Jeesus+sanoi+tulevansa+takaisin,+allahin+henki+rupesi+vastustamaan+Jeesuksen+paluuta++kaikin+keinoin.+Just+siksi+islamistit+kiljuvat+kurkku+suorana+Israelin+hävittämistä+maailman+kartalta,+ettei+Jeesuksen+palaaminen+toteutuisi,+mutta+he+tulevat+epäonnistumaan++aivan+varmasti.++Se+on+etukäteen+ilmoitettu.+Nyt+on+jo+Raamatun+profetioista+toteutunut+yli+80%.
Raamatussa+sanotaan,+että+"Joka+koettaa+Jerusalemia+nostaa,+repii+pahoin+itsensä".+++Nyt+siinä+itsensä+repimisessä+on+Iranin+vuoro,+kun+ovat+huutaneet+tuhoavansa+Israelin,+ja+aseistavat+Israelin+vihollisia.
Psalmin 83 sota tapahtunee pian. Siinä Israelin naapuruston viholliset hyökkäävät yhtenä laumana ja kohtaavat yliluonnollisen tuhon. Raamatun mukaan vain kuudesosa jää henkiin. Israelille koittaa sitten muutaman vuoden rauhan aika. Antikristus nousee valtaan niihin aikoihin. Mahtaako hän ottaa kunnian tuosta voitosta? Kristittyjen ylöstempauksen uskon tapahtuvat ennen antikristuksen valtaan tuloa. Jotkut uskovat, että tempaus olisi vasta vaivanajan puolivälin jälkeen. Se kuitenkin veisi tempaukselta yllätysmomentin. Ei, Raamatun valossa uskon tempauksen tapahtuvan minä hetkenä hyvänsä, toivottavasti jo tänään. Olethan valmis?
Raamatun Jumala ja Allah ovat täysin eri asia. Islamin Jumala on kuujumala, mikä näkyy heidän tunnuksissaan. Kuujumala oli yksi lähi-idän pakanallisista irstailujumalista. Paavi on aloittanut krislsm-uskonnon kehittämisen yhdessä islamin kanssa. Maria on molemmissa yhdistävä tekijä. Katolisuuden ja islamin yhteiseen palvontapaikkaan Abu Dabiin on tehty myös varaus juutalaisten synagogalle. Kristinuskon valtiokirkot ovat syyllistyneet islamin tavoin Jeesuksen omien kiduttamisern ja tappamiseen. Katolinen kirkko ja luterilaisuus murhasivat mm. lapsikasteen hylänneitä Jeesukseen uskovia. Aina on ollut joukko todellisia Jeesuksen seuraajia, jotka ovat olleet valona maailmassa levittämässä rauhanruhtinaan, Jeesuksen, läsnäoloa.. Raamatussa kerrotaankin, että heitä vainotaan maailmassa, kuten Jeesusta ja hänen opetuslapsiaan vainottiin.
Ilmestyskirjassa puhutaan väärästä profeetasta ja petoa kumartavista, muistaakseni.
Mihinkähän se voisi liittyä, osaako kukaan sanoa?
Tiedä sitten pitääkö ennustuksen paikkansa, mutta kyllä siinä jotain perää voisi olla.
Mitä sinulle sanoo Ilmestyskirjan 13. luku, sen 15 jae?
Somalit ja Arabit on melkein valloittanut koko Suomen. Ne on soluttautunut joka puolelle jo ja tarkoituksenaan on valloittaa koko maailma niiden saatana Jumalan alle. Katsokaa Allahin nimikirjoitusta arabiaksi. Ne palvoo käärmettä. Ne on alistanu Afrikkalaiset niiden palvelukseen ja moni suomen politiikko ja rikkaat on kans niiden puolella koska ne pelkää tai haluaa säilyttää niiden "hyvä" elämän tavan. Se on sellainen salainen sota mitä ne käy ihmisiä vastaan. Se paljastui mulle yli 5 vuotta sitten ja siitä ne on yrittäny Tuhota mut. Mä sanon suoraan että noi tyypit ei oo ihmisiä ihan oikeesti. Ja ne etenee käyttämällä meidän hyvä mielisyyttämme hyväkseen. Täysin sieluttomia olioita.