LAKKOKIIHOTUS TÄYDESSÄ VAUHDISSA !

Mahdollisesti Metsäteollisuus katsoo, että parempi jatkaa nykyistä sopimusta vaikkapa vuodella kuin tehdä muutoksia, joilla ei ole merkitystä yhtiöiden kilpailukyvylle. Työnantajalle on nyt tärkeintä työrauha, kun metsäteollisuudella menee hyvin.
559
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sopimuksettomassa tilassa..

Äänestä

lakkoon että saadaan hoitajille lisää palkkaa..

Äänestä

Arvatkaa ellette tiedä mikä on Vanhalan palkka palkkiot ?
Kuolutukseltaan hallintonotaari.

Kalpenette, että tuoko lakkoon !
Hänkin tätä herraskais sosialistia.

Ollakseen hyvä puheenjohtaja omilleen, pitää olla lakossa aina väliin,
nyt sauma siihen hänellä.

Äänestä
  • En osaa arvata, mutta MTK:n puheenjohtajan Juha Marttila sai ansiotuloja vuonna 2015
    228397€.
    SAK:n väistynyt puheenjohtaja Lauri Lyly ansaitsi samana vuonna 182829€.

    Äänestä

Nyt pannaan silmää kussut Sipilä polvileen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TIKUSTALAKKO kirjoitti:

Mahdollisesti Metsäteollisuus katsoo, että parempi jatkaa nykyistä sopimusta vaikkapa vuodella kuin tehdä muutoksia, joilla ei ole merkitystä yhtiöiden kilpailukyvylle. Työnantajalle on nyt tärkeintä työrauha, kun metsäteollisuudella menee hyvin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu