Suomi lippu loukata vähemmistöjä!
Lipun Sininen risti selvästi rasistinen!
Lipun Sininen risti selvästi rasistinen!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Anarkisteille on oma lippu siinä on iso koiranpaska mustalla taustalla.
no voi sen ristin pois siitä ottaa. mutta sitten lippu olisi yhtenevä ruotsin armeijan sotalipun kanssa.
Lipussamme täytyy olla sateenkaarivärit. Se on nykyaikaista ja kertoisi paljon kansamme seksuaalivähemmistöjen ja maahanmuuttajien lisääntymisestä monin keinoin. Siihen tarvitaankin sitten vielä yksi mustan ruskea raita lisää!
Valkoista ei saa myöskään olla. Eräskin suomalaismies päätyi hetkessä Suomen vaarallisimmaksi ja etsityimmäksi rikolliseksi vain ja ainoastaan päässään olleen hupun valkoisen värin vuoksi.
Paskanruskea sen pitää olla kauttaaltaan. Siinä on Suomen uuden valtiasrodun ihonväri sekä homojen lempiväri terskan päällä aina lemmenleikkien jälkeen.
Kylläpäs te haluatte seksikkään lipun. Sellainen kun tangossa liehuu, niin tulee kiire pusikkoon kyttäämään seuraavaa sopivaa kohdetta.
Risti viittaa selvästi kristinuskoon joka loukkaa syvästi niitä joilla on toisenlainen uskonto!
Risti viittaisi nurinkäännettynä myös miekkaan ja luo siten vihamielisen mielikuvan ja sininen väri viittaa taikauskoon(islamin uskossa) !
Nyt äkkiä suomen lippu vaihtoon ennen kuin alkaa suomalaisten "noitien " kaulan katkominen.
Ehdotan sellaista, jossa valkoinen yläosa, sininen alaosa. Kun venäjä valtaa suomen, sen on helpompi lisätä alaosaan vain punainen kaistale.
Tätä keskustelua olenkin odottanut. Ehkä ne oikeasti vielä suomen lipunkin kieltävät.
Finnair laittoi lentokoneisiin Suomen lipun tilalle poronsarvi kuvion jo vuosia sitten.
Laitetaan Siniristi jemmaan odottamaan, että nykyinen hulluusaalto menee ohitse. Jälkipolvet saavat ottaa sen uudelleen käyttöön, jos täällä vielä asuu suomalaista kansallisuutta
- onko saulin ja sipilän vastuulla se, kun tuotiin suomeen lomille 35000 pakolais turistia?
- onko saulin ja sipilän vastuulla terrorismi, raiskaukset ja murhat??
-kuka ottaa vastuun verovarojen tuhlauksesta ? - ja suomen turvattomuudesta??
Aloittaja on oikeassa. Vapaamuurarien ja suvakkien ei tule käyttää siniristilippua.
Siniristilippua saa käyttää vain itsenäisen Suomen, kansallisvaltion, tunnustajat.
Niin uskonnolliset symboolit pois lipusta! Ja kaikenlaiset muutkin uskonnot samoin! ^^
Suomen tunnus voisi Se mikä siellä jo nyt on.... mistä löytyy leijona?