Olof Palme oli CIA:n agentti

"Palme kertoi amerikkalaisille Prahassa pidetystä kommunistipainotteisesta opiskelijatapaamisesta, johon hän itsekin oli osallistunut. Hän ilmoitti muun muassa kolmen muun kokoukseen osallistuneen ruotsalaisen nimet, jotka raportoitiin edelleen Washingtoniin."

- HS Verkkoliite 14.1.2008

Ruotsin entisen moninkertaisen pääministerin ja palavasieluisena sosialistina esiintyneen Olof Palmen henkilöhistorian kriittinen tutkiminen on päässyt alulle. Uusien tietojen valossa Palmen poliittisen toiminnan motiivitkin muuttuvat helpommin ymmärrettäviksi; USA-kriittisyys oli vain peitetarina, jolla Palme hankki bolshevikkileirin luottamuksen.

Nyt on myös selvää, mistä suunnasta Palmen murhaajaa pitää etsiä: tietysti Moskovasta. On samantekevää, kuka painoi liipaisinta. Käsky on tullut heiltä joilla oli painavin motiivi murhatyöhön.

Ryssän etu on saada vihollisen kuolema lavastetuksi toisen vihollisen tekemäksi. Tuttuja juttuja "kuolemanjälkeisestä rehabilitaatiosta".

5

93

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yanghuonoyinhyvä

      Natopalstan häirikkö vaihtoi taas nimimerkkinsä? Myös amerikan etu on saada kuolemia lavastetuksi. Sitä CIA on tehnyt kaiken aikaa...
      Olen yhden kerran nähnyt unta tiedustelupalvelun miehistä - tänään aamuyöllä. Olin suomessa, ja menin johonkin ravintolaan. Siellä oli vaaleaan pitkään takkiin pukeutunut mies, sekä muutama muu normaalivaatteissa oleva. Puhuin hänen kanssaan, en muista mitä, mutta miehet olivat ylpeitä, ylimielisiä ja eteenpäin pyrkiviä. Jossain vaiheessa valkotakkinen otti esiin normaalia isomman veitsen, jolla hän kuvasi, miten tappaisi tarpeen vaatiessa.
      Vaalea takki kuvastaa yang polariteettia. Amerikka on itsenäistetty apinan vuonna, joka on yang polariteetti. Yang on polariteeteista huonoin. Se kuvastaa myös pyylevyyttä (amerikassa paha ylipaino ongelma), ja on kiinnostunut enemmän ihmisistä, kuin asioista. Myös lohikäärme kuvaa yang polariteettia, ja mm. raamatussa on lohikäärmettä pidetty aina pahana.
      Buddhalaisen kertomuksen mukaan yang polariteetin rottakin teki pahaa kissalle tyrkätessään sen veteen, päästäkseen ensimmäisenä Buddhan luokse, ja rottien levittämät taudit ovat tappaneet enemmän ihmisiä kuin sodat maailmassa. Kissat ovat yksi kiusatuimmista kotieläimistä, ja ne tappavat rottia, ja edustavat yin polariteettia, sitä, joka tukee ihmisen yliluonnollisia aisteja, ja on enemmän kiinnostunut asioista, kuin ihmisistä, ja puhumista heistä. Pääosa ideoinneista tulee siis yin polariteetista, ja yin hallitsee maailmaa, kuten raamatussakin todetaan. Kissoilla on todettu myös tieteellisesti olevan eniten positiiviseksi asiaksi todettua... dna... mitä se olikaan?

    • Maukka.Halva

      Kuka upotti Estonian?

    • jauhejauho
    • VenäjäOyMurhaAb

      Palmen, John F Kennedyn ja Robert Kennedyn murhien takana on Kuuba, NL/Venäjä ja KGB.

      • demokratiaako

        Kyllä jenkeillä on ollut tapana ihan itse hoitaa "hankalat" tapaukset päiviltä. Trump lienee seuraava uhri.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      281
      17958
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      5730
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      133
      2662
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      17
      2197
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      337
      1805
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1063
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      976
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      33
      961
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      958
    Aihe