sensuuri vassarin

Vassareilla on tällä palstallakin kierot keinot käytössään. Ylläpitosensuuri yrittää estää keskustelun vassareiden ja ammattiyhdistysliikkeen välirikosta. Vassareilla kun on argumentit loppu. Puolue on suomalaista työläistä vastaan ja ulkomaalaisten asialla. Nyt jo 3 kertaa. Totuutta ei koomunisti kestä, eikä pysty väittelyyn. Sensuuri on epätoivoisen viimeinen keino
8242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

vassari hävisi väittelyn 100-0 ja alkoi sensuuri

Äänestä

Fakta on , että meidät entiset vasemmistoliittolaiset duunarit yritetään vaientaa. Ylimielisellä eliitillä akatemia-anarkisteilla ja yliopistofeministeillä on se valta täälläkin . Tavallinen suomalainen työmies on kuraa kengissä ja vain vaalikarjaa näille hienohelmoille. Jos ei muu autta niin sitten yritetään tukkia suu. Suomalaisen duunarin etu ei todellakaan ole se että työmarkkinat avataan halpatyövoimalla. Vassarieliitti on keskittynyt vain ulkomaalaisasioihin ja turvapaikanhakijoihin. Duunari on petetty.

Äänestä
  • MIksi saatavuusharkinta pitäisi poistaa kokonaan, kun Kontula itsekin kertoo, ettei stiä nykyäänkään tarvitse kaikissa tapauksissa tehdä. SIis sitä ei nytkään ole monilla aloilla käytössä.

    Kontula vetoaa siihen, ettei tietyille suojatuille aloille edes haeta lupia. Ei niin, kun lupamenettely ja sen hinta toimivat esteenä kaikenlaisille työvoimalla keinottelijoille. Jos homma vapautuu täysin, kasvaa houkuttelevuus myös aivan toiseksi.

    Outoa muuten, ettei Kontulakaan ollut aiemmin järin kiinnostunut Irinoiden työluvista, mutta nekin alkoivat liikuttaa Ahmedien ilmestyttyä Suomeen. Niin se vain tuo kansainvälinen kanssakäyminen kummasti avartaa tuota ajattelua...

    Äänestä

Eiköpähän vaan syynä ole aloittajan innistelylle se seikka että vassarit osaavat paremmin pe-
rustella asiansa ja yleensäkin katsovat maailmaa siun kannaltais liian laajalla kulmalla etkä
sie ymmärrä sitä kaikkea joten alat sitten ärhentämään itsekorotetusti ja puhumaan rumia.
-Eiks niin?

Äänestä
  • "se seikka että vassarit osaavat paremmin perustella asiansa ja yleensäkin katsovat maailmaa siun kannaltais liian laajalla kulmalla..."

    Mitä ihmettä! Stallarien kunkku Bupin uljaassa hahmossa todistaa, ettei olekaan vasuri! Bupilla kun on taito olla perustelematta ja katsoa maailmaa ahtaasti Stalinin näkökulmasta?

    Äänestä

  • BupinTunnustus kirjoitti:

    "se seikka että vassarit osaavat paremmin perustella asiansa ja yleensäkin katsovat maailmaa siun kannaltais liian laajalla kulmalla..."

    Mitä ihmettä! Stallarien kunkku Bupin uljaassa hahmossa todistaa, ettei olekaan vasuri! Bupilla kun on taito olla perustelematta ja katsoa maailmaa ahtaasti Stalinin näkökulmasta?

    Javisst ja vanha totuus on sekin että sensuurista rähisevät juuri het jotka alatyylisen pu-
    heensa vuoksi ovat sivistyneestä keskustelusta sivuun siirretyt. -Eiks niin?

    Äänestä

varten.
Väittely ay-asioista kuuluu Politiikka-palstalle,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


säälittävää kirjoitti:

Vassareilla on tällä palstallakin kierot keinot käytössään. Ylläpitosensuuri yrittää estää keskustelun vassareiden ja ammattiyhdistysliikkeen välirikosta. Vassareilla kun on argumentit loppu. Puolue on suomalaista työläistä vastaan ja ulkomaalaisten asialla. Nyt jo 3 kertaa. Totuutta ei koomunisti kestä, eikä pysty väittelyyn. Sensuuri on epätoivoisen viimeinen keino

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu