Uutisissa oli eilen illalla juttu, jonka mukaan Britannia alkaa rajoittamaan maahanmuuttoa. He aikovat vastedes hyväksyä vain korkeastikoulutettuja ja englantia puhuvia maahanmuuttajia, joiden sijoittaminen yheiskuntaan sujuu mahdollisimman helposti. Mielestäni tämä on ainoa ja oikea tapa hankkia uusia maahanmuuttajia. Turha sitä pohjasakkaa on ottaa tekemään maahan rikoksia ja nostamaan sossusta rahaa. Saisi Suomikin ottaa mallia Britanniasta.
Suomikin rajoittamaan maahanmuuttoa!
isänmaallinen
13702
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Meillehän ei ole paljon tullut muuta kuin sitä loisivaa sakkia jotka ei pysty työhön eikä halua
Hyvä olis ottaa sama käytäntö täällä .
Hienoa että näyttää esimerkkiä ja kun yks maa uskaltaa ne rajat tehdä niin toiset tulee kyllä perässä .
Suomihan palauttaa pakolaisia aika aktiivisesti.
Onhan meillä jo tarpeeksi tätä kotimaistakin pohjasakkaa :)
Pidät kai suomalaisia jotenkin pohjasakkana,ainakin kirjoituksesi viittaa siihen.
Oletko rasisti?
Suomi ei palauta riittävän aktiivisesti tänne raahattuja tai muuten tulleita elintasopakolaisia,vaan meillä on tätänykyä Euroopan väljin pakolaislaki.
Raiskaus- ja muiden rikostilastojen kärjessä komeilevat etenkin somalit,mutta tätä asiaa ei saa tuoda julki,eikä ko. asiasta saa juuri edes puhua.
Helsingin Poliisia mm. kielettiin ilmoittamasta somalien rikollisprosenttia raiskautapauksissa verrattuna muuhun väestöön.
Jos Suomen rajoituksia vielä tiukennettaisiin, niin tänne ei pääsisi ilman tohtorin tutkintoa. Britanniassa turvapaikanhakijoita on vuosittain yli 20-kertainen määrä Suomeen verrattuna.
No eipäs nyt liioitella tuolleen. Suomessa on tällä hetkellä euroopan väljin politiikka tässä suhteessa ja siksi pyrkijöiden määrä tänne lisääntyy koko ajan kun muissa pohjoismaissa vähenee. Myös ne jotka on muista maista laitettu tien päälle tulevat tänne. Ja vaikka suomesta ei helpolla saakkaan pakolaisstatusta niin oleskelulupa pakolaiseksi ilmoittautuvalle heltiää helposti ja se takaa samat edut hakijalle eikä heitä sen koommin enää ahdistella maasta pois.
Tohtoreita tänne hakeutuu vain normaalisti työtarjousten perässä jos on hakeutuakseen mutta turvapaikanhakijoissa heitä ei ole.
Olkaa aivan huoleti ja turvallisella mielellä sillä haikailemanne monikulttuurisuus sen kaikilla, aivan kaikilla tasoilla tulee näkymään vielä hyvinkin voimakkaasti yhteiskunnassamme.
Meidän työvoimapulaa helpottamaan, pitää saada moninkertainen määrä maahanmuuttajia.
Sitä paitsi , Suomalainen Nainen tarvitsee oikeita miehiä . Kuolee muuten koko kansa, sukupuuttoon.
Nuo suomalaiset työtävieroksuvat luuserit vois lähettää vaikka Iraniin , niin olis arvoisessaan paikassa nekin.
Kuulut näköjään sen lähtiöiden mukaan, tai sitten varastat ja tuhlaat työnantajasi varoja/aikaa roikkumalla tällä palstalla tähän aikaan päivästä! tovottavasti siellä Iranissa nussivat persereikääsi oikein urakalla ja lopuksi pistävät hirteen ja sen jälkeen vetelevät auton perässä malliksi muille valkoihoisille, että näin kun poistut luonnollisesti niin me normaalit ihmiset saadaan lisää työpaikkoja, ei ollenkaan hullumpaa ja voisin tommoseen lähetys kuluihin vaikka lahjoittaa pari ropoa. On sitten puhtaampaa rotua meikäläiset kun tommoset luuserit ei enään jaa persettään/levitä siittiöitään eikä muuten tuu työvoimapulaa tähän maahan kun valjastetaan kaikki työttömät jahtaamaan esim ulkomaalaisia roistoja ja sinunlaisia heidän hyysääjiään.
Omalla työpöydällä kirjoittelen :)
Niinpä , apina esittää työttömille luusereille (itseään tarkoittaen) heidän kykyjään vastaavaa työtä.
Juuri tuota työtä Iranissa on kohtapuoliin riittävästi , kielen käyttö on jo valmiiksi sopivalla tasolla. Toimenpide ehdotukset ovat sitä luokkaa , että kannattais kysästä US toimistosta hommia.
Mahtaakohan, sittenkään olla ihan oma tuo työpöytä jolta kirjoittelet? ettei vain jonkun pankin olisi?, loppujenlopuksi joka sen omistaa. Ja Osumia voi tulla hyvinkin lähelle, ainakin sitten kun tuolta US toimistolta ottavat yhteyksiä, oon jo ilmoittautunut palvelukseen, koska tuo kielitaito on hanskassa."lainaus mairittelevasta" vastauksestasi. Että terve tuloa vaan tänne elintasopakolaiset ja teidän sukunne kyllä täällä suohautoja riittää, saavatpahan sitten jälkipolvet ihmetellä mistäs tähän maailmankolkkaan on noin mustaa turvetta ilmestynyt.Koska se niitten pigmentti jopa pilaa ilmakehänkin,saatikka sitten luonnonvaraisen Suomen saastumattomana pidetyn maaperän.
Täältä lähti reilut 60 vuotta sitten, porukkaa puhtaan rodun koulutukseen . Juttusi tuntuvat olevan täysin samanlaislta , kuin silloisilla sankareilla.
Nyt on vastaava tilaisuus , ja varmaan hyvin palkitsevakin.
Muistathan maksaa verot Suomeen , kun olet noin kirkasotsainen.
Suomen valtio haluaa ehdottomasti olla liittolainen sellaisten kanssa, jotka toimivat ylevien periaatteiden vuoksi korkealla moraalilla, kuten Saksa viime kahinoissa.
Suomeen tulevaa maahanmuuttoa pitäisi rajoittaa kun tänne ei kukaan halua tullakaan,muuta kuin vihon viimeisenä oljenkortena.
eihän tänne kukaan halua tullakaan,muuta kuin vihon viimeisenä oljenkortena.
Ison-Britannian tilannetta ei voi verrata Suomen maahanmuuttajapolitiikkaan mitenkään. Siellä on maahanmuuttajia sekä henkilöinä ja prosentteina laskettuna aika paljon enemmän. Lisäksi laittomasti maahan saapuneita on enemmän kuin Suomessa on ikinä edes turisteina ulkomaalaisia käynyt.
Niin että jos otetaan mallia Britanniasta niin saadaan vähän väriä katukuvaan! Jee!